close
menu

وبلاگ

1 like 257 view

لیفت شقیقه، هزینه و مزایای آن

لیفت شقیقه، هزینه و مزایای آن

لیفت شقیقه نوعی جراحی برای از بین بردن افتادگی، شل شدن پوست، چین و چروک در ناحیه چشم ابرو و شقیقه بخصوص در سنین بالا است. این روش با لیفت چشم و ابرو و جوانسازی تاثیر بسیاری در زیبایی فرد دارد. برخی مراجعه‌کنندگان نیز جوان هستند ولی از ظاهر افتاده چشم و ابروی خود راضی نبوده و دوست دارند این جراحی نه برای جوانسازی بلکه برای زیبایی انجام دهند. در هر صورت پزشک بعد از معاینه در صورتی که صلاح ببیند جراحی را انجام می‌دهد. خوشبختانه لیفت شقیقه یک جراحی غیر تهاجمی با بی حسی موضعی است و زیباجو بعد از عمل هیچ علائمی در ظاهر خود نخواهد داشت و به راحتی می‌تواند به روال عادی زندگی خود برگردد. شقیقه بخش کناری پیشانی است و لیفت آن به معنی لیفت ناحیه کناری پیشانی است. در لیفت شقیقه، اغلب انتظار می رود که دم ابروها بالا برود و چشمها حالت کشیده پیدا کند. لیفت ناحیه شقیقه باعث کمتر شدن چین های اطراف چشم و پف پلک بالا می گردد و به همین دلیل چشمانی که خسته و خواب آلود به نظر می رسد را به چشمان باز و جوانتر تبدیل می کند. تاثیری که لیفت شقیقه بر روی چشمان دارد، اغلب به صورت غیر مستقیم است ولی بسیار مورد توجه اطرافیان قرار می گیرد. زمانیکه به صورت همزمان لیفت بخش میانی صورت را انجام بدهند، گونه ها برجسته تر می گردد.

 

آواسلامت ارائه‌دهنده خدمات جراحی صورت، جراحی بدن و ژل وبوتاکس درایران می‌باشد.

 

آخرین مطالب مربوط به جراحی لیفت شقیقه، جراحی پلک (بلفاروپلاستیسانترال لب، بوکال فت، تخلیه غبغب و... را در وبلاگ سایت آوا سلامت مطالعه کنید.

 

تفاوت لیفت شقیقه از لیفت پیشانی

لیفت پیشانی و لیفت ابرو به منظور بالا بردن کل ابرو و برطرف کردن چینهای کل پیشانی انجام می شود. در لیفت پیشانی ناحیه جراحی وسیعتر است. در حالیکه لیفت شقیقه در واقع لیفت بخش کناری پیشانیست و ناحیه محدودتری از جراحی را شامل می شود. بسیاری از متقاضیان لیفت شقیقه، افراد جوانی هستند که در بخش میانی پیشانی، علائم افزایش سن و چین ندارند ( مثلا خط اخمی برای اصلاح ندارند) و فقط می خواهند تغییراتی را در اطراف چشم و ابروی خود ایجاد نمایند.

لیفت ناحیه شقیقه مناسب چه افرادی است؟

لیفت شقیقه برای افرادی که به صورت ژنتیکی، در دوران جوانی دچار افتادگی زود هنگام ابرو هستند، افرادی که با افزایش سن دچار افتادگی بافتهای ناحیه شقیقه و مخصوصا دم ابرو می شوند، افرادی که تمایل دارند دم ابروی انها بالاتر حالت فعلی برود وافرادی که تمایل دارند چشمهایشان کشیده تر به نظر برسد، مناسب است.  قطعا پزشک بررسی کرده و بهترین روش را برای از بین بردن عیوب صورت انتخاب می‌کند. کسانی که در گروه‌های زیر قرار می‌گیرند برای لیفت شقیقه گزینه مناسبی هستند:

 • کسانی که سن مناسبی دارند و با افزایش سن دچار افتادگی پوست شده‌اند البته محدودیت سنی خاصی وجود نداد ولی افراد زیر ۲۳ سال نمی‌توانند این عمل را انجام دهند زیرا ممکن است نتایج عمل ماندگار نباشد.
 • کسانی که به صورت ارثی در ناحیه چشم، ابرو و شقیقه دچار افتادگی و شلی پوست هستند.
 • کسانی که نمی‌خواهند چین و چروک پیشانی خود را از بین ببرند یا برای از بین بردن چروک پیشانی از روش‌های دیگری استفاده می‌کند.
 • کسانی که انتظار لیفت کامل ابرو ندارند زیرا در لیفت شقیقه تنها دم ابرو به سمت بالا کشیده می‌شود.
 • افرادی که دچار بیماری خاصی نیستند و می‌توانند عمل جراحی انجام دهند. یا بعد از عمل نتایج در آنها ماندگار است.

روش انجام لیفت ناحیه شقیقه

لیفت شقیقه به طور معمول به روش کلاسیک آندوسکوپی است و اغلب جراحان فقط از این روش  استفاده می نمایند. در این روش با برشی که در داخل موها  داده می شود، اندوسکوپ و ابزارهای جراحی وارد می شوند و با آزاد کردن و بلند کردن بافت نرم از روی غلاف عضله تمپورالیس و استخوان جمجمه، آنها را با استفاده از بخیه یا آندوتاین، به قسمتهای بالاتر فیکس می کنیم. معمولا در این روش، هیچگونه پوستی برداشته نمی شود. اغلب متقاضیان این روش جوانانی هستند که نیاز به لیفت کل ابرو ندارند. در روشهای تغییر یافته لیفت شقیقه، علاوه بر نتیجه گفته شده، ممکن است خواسته های دیگر شما نیز برآورده شود. این خواسته ها شامل موارد زیر است:

 • امکان جلو یا عقب بردن خط رویش موی شقیقه
 • امکان تراش برجستگیهای بیش از حد استخوان اطراف چشم (لبه اوربیت)
 • امکان برداشتن پوست اضافه
 • امکان نصب پروتز ناحیه شقیقه و یا پیوند بافت در شقیقه
 • امکان از بین بردن اسکارهای ناشی از جراحی قبلی
 • امکان لیفت کردن همزمان ناحیه میانی و پایینی صورت

لیفت ناحیه شقیقه چه عوارضی دارد؟!

در جراحی لیفت شقیقه، مهمترین عارضه، می تواند آسیب شاخه فرونتال (شاخه پیشانی) عصب حرکتی پیشانی باشد. خوشبختانه به دلیل اینکه این شاخه توسط لایه های محکم فاشیای سطحی پوشیده شده است، خطر آسیب دائمی بسیار کم است ولی گاهی به دلیل کشیدگی هایی که در حین جراحی اتفاق می افتد، به صورت گذرا عملکرد این عصب کاهش یابد. در چنین حالتی، با برطرف شدن تورم، وضعیت عملکرد عصب، خود به خود بهبود می یابد.

علائم دوران بهبودی بعد از جراحی

توجه داشته باشید که وجود مقداری تورم و کبودی مخصوصا در اطراف چشم، کاملا طبیعی بوده و اگر به صورت همزمان جراحی پلک یا تراش استخوان انجام شده باشد، این تورم و کبودی بیشتر خواهد بود. درد ناحیه شقیقه معمولا به مسکن جواب می دهد. این درد بویژه در زمان حرکت فک پایین و جویدن غذا بیشتر می شود.

جراحی لیفت ناحیه شقیقه چه تاثیری بر روی صورت افراد دارد؟

برای آنالیز صورت از نظر زیبایی شناسی، آن را به سه قسمت تقسیم کرده اند. در این تقسیم بندی، بخش بالایی صورت را پیشانی تشکیل می دهد. در تقسیم بندی های جزئی تر، پیشانی به بخشهای کوچکتری که شامل قسمتهای کناری و ناحیه مرکزی است، تقسیم می شود. کناره های پیشانی را شقیقه یا اصطلاحا تمپورال(Temporal)  می نامیم. محدوده شقیقه از گوشه خارجی چشم ها شروع می شود و تا چند سانتیمتر به پشت خط رویش مو کشیده می شود، از سمت پایین، شقیقه ها تا استخوان گونه و قوس آن کشیده می شود. جایگاه ویژه ای که شقیقه دارد باعث می شود که تغییرات آن به راحتی بر روی زیباترین و مهمترین کانون توجه صورت، یعنی چشمها، اثرات بسیار زیادی داشته باشد. با وجودی که جوانسازی و زیباسازی کل پیشانی اثرات خوبی بر روی چهره می گذارد،  ولی مهمترین اثر زیباسازی پیشانی، به دلیل تغییر قسمتهای کناری پیشانی (یعنی شقیقه ها) است. عکس این حالت نیز صحیح است. به این معنی که هر گونه نقص در زیبایی شقیقه (ناحیه کناری پیشانی)، اثرات نامطلوب قابل توجهی بر روی جذابیت چشمها و زیبایی صورت دارد.

زیبایی شقیقه چه معیارهایی دارد؟!

شاخص های ثابتی برای زیبایی شقیقه وجود دارد. که می توان در زیر به آنها اشاره نمود:

 • پر بودن شقیقه: دو بافت اصلی که مسئول حجم دهی به شقیقه هستند شامل عضله تمپورالیس و بافت چربی است. حجم عضله تمپورالیس رابطه مستقیمی با قدرت و میزان کارایی آن دارد. در افراد جوانی که دندانهای سالمی دارند و این عضله به خوبی استفاده می شود، حجم کافی این عضله به زیبایی شقیقه کمک می نماید. در افراد مسن، انهایی که بیماری مزمن ناتوان کننده دارند، افراد بی دندان، شاهد آتروفی این عضله هستیم و همین موضوع باعث می شود که چهره فرد ضعیف و بی رمق (و در نتیجه نازیبا) به نظر برسد. چربیهای ناحیه شقیقه در لایه های مختلف قرار گرفته اند. این چربی در خانمها حجم بیشتری نسبت به آقایان دارد و چون تمامی لایه های حاوی چربی در ناحیه شقیقه، سطحی تر از عضله تمپورالیس قرار دارند، وجود چربی کافی در این لایه ها به راحتی می تواند ناهمواریهای ناحیه شقیقه را پر کند و در اطراف چشمها، منطقه صاف و یکنواختی ایجاد نماید و بدین ترتیب چشمهای فرد را بیشتر در کانون توجه قرار می دهد. با افزایش سن، برخی از بیماریها، تغییرات شدید وزن، چربی های ناحیه شقیقه دچار لیپوآتروفی و لیپو دیستروفی می شود و همین عامل به گودی ناحیه شقیقه (Temporal hollowing) منجر می شود. وجود گودی در ناحیه شقیقه ها فرد را پیر تر و بی رمق نشان می دهد و از جذابیت صورت و مخصوصا چشمها به شدت می کاهد.
 • کشیدگی و استحکام در ناحیه شقیقه: در افراد جوان، بافتهای بدن قوام نسبتا سفتی دارند ولی با افزایش سن، قوام این بافتها کمتر می شود. به طور مثال با افزایش سن، عضلات نرم تر شده و بافت چربی نیز شل می شود. شلی و نازکی پوست و بافتهای ناحیه شقیقه، به افتادگی کلی ناحیه شقیقه و کاهش استحکام آنها در مقابل جاذبه زمین منجر می شود. این کاهش استحکام به افتادگی دم ابروها و افزایش چین و چروکهای اطراف چشم منجر می شود و پف پلک بالا را افزایش می دهد. ایجاد تغییرات فوق در ناحیه شقیقه، میتواند در زیبایی چشمها و جذابیت صورت اثر بسیار منفی ایجاد نماید.
 • تناسب خط رویش مو در ناحیه شقیقه: به طور نرمال فاصله چشم تا خط رویش مو در ناحیه شقیقه ها حدود 3 تا 5 سانتیمتر است. با عقب رفتن خط رویش مو در ناحیه شقیقه، و افزایش این فاصله، علاوه بر اینکه ظرافت چهره کاهش می یابد، صورت نمایی مسن، سرد و بی روح پیدا می کند.عکس این ماجرا نیز صادق است. یعنی هر چقدر فاصله خط رویش مو در ناحیه شقیقه ها با چشم کمتر شود، صورت ظریفتر و جوانتر (baby face) به نظر می رسد. توجه به این نکته میتواند در انتخاب روشهای جوانسازی شقیقه به شما کمک فراوانی نماید.
 • زیبایی بافتهای اطراف ناحیه شقیقه: وجود شاخصهای زیبایی در نواحی اطراف شقیقه و تناسب بین آنها، از جمله عوامل بسیار مهم زیبایی بخش بالایی صورت در نمای سه رخ است. گونه برجسته، چشمهای زیبا، موهای مرتب و رنگ شده، پیشانی جوان باعث افزایش هر چه بیشتر جذابیت چهره می شود. با بالا رفتن سن پوست به مرور به دلیل تجمع چربی‌ها و سایر دلایل علمی افتاده تر می‌شود. بسیاری از افراد بخصوص خانم‌ها این افتادگی را بخصوص در ناحیه چشم و ابرو دوست ندارند و برای زیبایی و جوانسازی دست به عمل جراحی می‌زنند.

مزایای لیفت شقیقه چیست؟!

لیفت شقیقه در سنین بالا با از بین بردن چین و چروک اطراف چشم و ابرو و شقیقه، از بین بردن افتادگی و شلی پوست و تغییر حالت در چشم و ابرو باعث زیبایی و جوانتر دیده شدن فرد می‌شود. این روش دائمی بوده و برخلاف بوتاکس و سایر روش‌ها نیاز به تمدید ندارد و صورت زیباجو حالات طبیعی خود را از دست نمی‌دهد.

معایب لیفت شقیقه چیست؟!

عوارض و معایب این عمل تا حد زیادی به مهارت، تخصص و تجربه پزشک بستگی دارد. به همین دلیل اگر پزشک خوبی انتخاب کنید جای نگرانی وجود ندارد. با این حال عدم تقارن ابروها، آسیب به عصب‌های حسی، فرورفتگی در ناحیه ابرو، احساس خستگی و تاری دید و … می‌تواند از عوارض عمل نادرست لیفت شقیقه باشد.

ماندگاری لیفت شقیقه چقدر است؟!

لیفت شقیقه ماندگاری ماندگاری بالایی دارد، اما نمی‌توان ماندگاری دقیقی را اعلام کرد. زیرا ماندگاری در افراد مختلف متفاوت است. به علاوه با ادامه روند پیری به مرور شاهد کاهش نتایج عمل خواهید بود. با این حال به طور کلی ماندگاری جراحی لیفت شقیقه بسیار بالاست به طوری که در دسته جراحی‌هایی با ماندگاری دائمی قرار می‌گیرد.

جراحی لیفت شقیقه محدودیت سنی دارد؟

لیفت شقیقه به طور معمول برای کسانی انجام می‌شود که روند پیری پوست در آنها آغاز شده و به دلیل افزایش سن دچار شل شدن پوست، گودی و افتادگی چشم و ابرو شده‌اند. با این حال برخی جوانان نیز به دلایل ژنتیکی یا فقط به دلیل زیبایی و کشیده و درشتر دیده شدن چشم‌ها و لیفت دم ابرو به جراحی شقیقه علاقه نشان می‌دهند. باید گفت این عمل تنها برای افراد بالای ۲۳ سال قابل انجام است. افرادی که کمتر از ۲۳ سال دارند چون روند تکامل پوستشان کامل نشده است در صورت جراحی نتیجه خوب و دائمی نخواهند گرفت. به همین دلیل فردی حتی اگر مشکلات ژنتیکی داشته باشد بهتر است برای جلوگیری از عمل دوباره تا ۲۴ سالگی صبر کند و سپس لیفت شقیقه انجام دهد.

برای رفع چه عیوبی از لیفت شقیقه استفاده می‌شود؟

در این قسمت توضیحات بیشتری درباره عیوبی که با لیفت شقیقه رفع خواهند شد، ارائه می دهیم:

 • افتادگی ابرو: کسانی که ابروهای افتاده دارند می‌توانند با لیفت شقیقه به صورت دائمی افتادگی ابروهای خود ا از بین ببرند. افتادگی ابروها نه تنها سن فرد را بالاتر نشان می‌دهد بلکه در زیبایی تاثیر می‌گذارد. قطعا ابروهای افتاده با لیفت به حالت استاندارد و طبیعی رسیده و بر جذابیت و زیبایی صورت فرد می‌افزاید.
 • افتادگی و بی حالت بودن چشم: برخی افراد چشم‌هایی افتاده و بی حالت دارند. البته با آرایش می‌توان این مشکل را حل کرد. اما زمانی که سن فرد بالا برود با شل شدن پوست این افتادگی تشدید شده و دیگر نمی‌توان با آرایش به چشم‌ها حالت داد. روش دائمی برای رفع این مشکل، لیفت شقیقه خواهد بود.
 • رفع چین و چروک شقیقه و اطراف چشم: این مورد فقط برای کسانی است که دچار چروک در اطراف چشم و شقیقه خود هستند. با لیفت شقیقه نه تنها به چشم و ابروی خود حالت می‌دهند بلکه تمامی چروک‌های درشت شقیقه و اطراف چشم از بین می‌رود. در این صورت فرد علاوه بر افزایش زیبایی صورت بسیار جوانتر به نظر خواهد رسید.

 

لیفت شقیقه با اندوسکوپ

با استفاده از اندوسکوپ برش‌های ریزی در میان موهای سر در قسمت شقیقه ایجاد شده و پزشک می‌تواند به ماهیچه یا پوست نواحی ابرو دسترسی داشته باشد و به کمک چند لوله، فیبر نوری و دوربین بسیار ریز عمل جراحی را انجام دهد. در این روش جراح در صورت لزوم بخش‌هایی از پوست را از ماهیچه جدا کرده و حتی ممکن است بافت‌های اضافی را بردارد. این روش با بی حسی انجام می‌شود و نتایج آن اکثرا رضایت بخش است. نیازی به برش‌های بزرگ یا کوتاه کردن موهای فرد نیز در این روش وجود ندارد.

لیفت شقیقه با عمل جراحی

در عمل جراحی فرد باید بیهوش شده و عمل جراحی روی او انجام شود. البته این روش بیشتر برای لیفت پیشانی کاربرد دارد و در لیفت شقیقه بیشتر از روش آندوسکوپ استفاده می‌شود. این عمل طی یک بی حسی موضعی حدود 1 تا 2 ساعت به طول می انجامد، افرادی که با بیهوشی عمل لیفت شقیقه را انجام میدهند باید 8 ساعت قبل از عمل ناشتا باشد. درعمل لیفت شقیقه ابتدا یک برش کوچک 2 الی 2.5 سانتی (نیازی به کوتاهی مو نیست) در خط رویش موی بالای گوش ایجاد می شود که از طریق این شکاف کوچک بافت زیرین متحرک شده و سپس به حالت معلق در می آید این اتفاق باعث کشیده تر شدن قسمت خارجی ابرو و اطراف چشم می شود بعد از اینکار پوست های برداشته شده و محل برش بخیه زده می شود. به زبان ساده تر از طریق این برش کوچک پوست و لایه های زیرین پوست انقدر کشیده می شود تا چین و چروک گوشه چشم از بین رود این عمل بدون درد و خونریزی انجام می شود، لیفت شقیقه برای افراد مسن که چین و چروک های عمیق دارند بسیار مناسب است.

لیفت شقیقه با نخ

لیفت شقیقه با نخ نیز ازجمله روش هایی است که می تواند ظاهری جذاب به افراد ببخشد. در این روش پزشکان نقطه هایی در نواحی مختلف شقیقه مشخص کرده و سپس نخ های مخصوص را با سوزن های مخصوصی که برای این کار طراحی شده اند وارد پوست میکنند و کشیدگی لازم را با این روش در پوست ایجاد می کنند. در روش لیفت شقیقه با نخ ماندگاری حدود 2 تا 3 سال را میتوان پیش بینی کرد.

لیفت شقیقه و ابرو با پلاسماجت

یکی دیگر از روش های لیفت شقیقه وابرو، لیفت شقیقه با پلاسماجت است. در روش پلاسماجت توسط دستگاه مخصوص حرارت بصورت نقطه ای به بافت مشخصی از پوست وارد می شود وطی فرایند تبخیر، پوست صورت به سمت بالا لیفت می شود. پلاسماجت روشی جدید با تکنولوژی پیشرفته برای از بین بردن چین وچروک است. در این روش نقطه های ریز کنار هم به وسیله پلاسماجت سوزانده می شوند که فقط لایه ی سطحی پوست آسیب می بیند و اسکاری بجا نخواهد ماند درعین حال به علت تبخیر، قسمت هایی از لایه های عمقی جمع تر می شود و پس از 1 هفته پوست بازسازی شده وعمق خطوط کمتر می شود بر اساس احتیاج پوست پزشک تعیین می کند که جلسات بین 3 تا 4 بار و با فواصل 1 تا 2 ماه تکرار شود.

 

 

بسته به میزان چین و چروک و نتیجه دلخواه زیباجو خراش‌های عمل شقیقه می‌تواند متفاوت باشد. برای کسانی که افتادگی زیادی ندارند لیفت پوست شقیقه به تنهایی کافی است:

 • SMAS: اگر میزان افتادگی و چین و چروک پوست متوسط باشد از این روش برش یعنی برش در لایه میانی پوست استفاده می‌شود. با این برش نتیجه عمل ماندگارتر خواهد بود زیرا سطحی‌ترین لایه عضله زیر پوست کشیده می‌شود.
 • MACS: اگر چین و چروک و افتادگی پوست شدید باشد از برش در لایه عمیق پوست استفاده می‌شود که بهترین نتیجه و ماندگاری را خواهد داشت.

عمل لیفت شقیقه چه مراحلی دارد؟!

باید جلسات مشاوره را در کلینیک بگذرانید و با پزشک مشاوره داشته باشید و خواسته‌های خود را با او مطرح کنید. علاوه بر این ارائه سوابق پزشکی، داروهایی که مصرف می‌کنید و … می‌تواند در عمل تاثیرگذار باشد پس بهتر است همه چیز را با پزشک در میان بگذارید.

 • در صورت نیاز باید آزمایشاتی را قبل از عمل انجام دهید.
 • روز عمل وضعیت جسمی شما مثل فشار خون، ضربان قلب و … بررسی می‌شود. بهتر است ۱۲ ساعت قبل از عمل ناشتا باشید.
 • با تزریق داروی بی حسی عمل شروع می‌شود. سپس پزشک برش‌های بسیار ریز لابه لای موهای شما ایجاد کرده و عمل را انجام می‌دهد. ممکن است عمل حدود ۲ ساعت طول بکشد.
 • بعد از عمل اگر خودتان رانندگی نمی‌کنید بدون نیاز به همراه نیز می‌توانید به منزل بازگردید زیرا در صورت شما هیچ اثری از عمل دیده نمی‌شود.

مراقبت های بعد از عمل لیفت شقیقه

عمل لیفت شقیقه، دوران نقاهت کوتاهی دارد. در واقع به سرعت می‌توانید به کارهای روزمره خود برسید. فقط ورزشکاران تا مدتی اجازه ورزش ندارند. با این حال بهتر است مراقبت‌ها را مدتی بعد از عمل ادامه دهید تا از هرگونه عوارض احتمالی جلوگیری کنید.

 • مصرف آنتی بیوتیک و داروهای تجویزی پزشک
 • بعد از عمل داروهایی که پزشک تجویز کرده را به دقت مصرف کنید. برخی از این داروها ضد درد بوده و برای جلوگیری از دردهای احتمالی است.
 • مصرف آنتی بیوتیک نیز برای جلوگیری از عفونت در زخم‌های درون موها ضروری است. داروها را تا زمانی که پزشک صلاح دیده است به موقع مصرف کنید.
 • بعد از عمل تعویض پانسمان برای جلوگیری از عفونت و بهبود سریعتر می‌تواند بسیار خوب و کمک کننده باشد. بعد از ۴۸ ساعت نیز امکان حمام رفتن وجود دارد. فقط باید از شامپوی مناسب مثل شامپو بچه استفاده کنید.

هزینه لیفت شقیقه

به طور کلی نمی‌توان هزینه‌ای به صورت ثابت تعیین کرد زیرا عمل لیفت شقیقه در هر فرد متفاوت با دیگری است. از آن جایی که این روش نوعی عمل جراحی است و به مهارت و دقت بسیاری نیاز دارد قطعا نسبت به روش‌های موقت مثل بوتاکس و... هزینه بیشتری خواهد داشت. این عمل تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. هزینه‌های بی‌حسی و بیهوشی و... نیز در بالا رفتن قیمت تاثیرگذار است. میزان تخصص پزشک نیز می‌تواند عامل موثری در هزینه لیفت شقیقه باشد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی صورت شامل لیفت صورت، ترانسفر چربی، کاشت ابرو، کاشت مو، بوکال فت، سانترال لب، جراحی بینی، جراحی گوش، لیفت گردن، لیفت غبغب، لیفت میدفیس، لیفت گونه، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی، لیفت ابرو، لیفت شقیقه و لیفت پیشانی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی بدن شامل پیکرتراشی، جراحی سینه و تزریق چربی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به  ژل وبوتاکس شامل پاک کردن تاتو و خالکوبی، لیزر موهای زائد، برداشت خال، میکروبلیدینگ، میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ، هایفوتراپی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس را ارائه می‌دهد.

اشتراک‌گذاری:
آواسلامت

ثبت نظر برای "لیفت شقیقه، هزینه و مزایای آن"

شما عزیزان می‌توانید، از طریق فرم زیر نظرات خود را درباره لیفت شقیقه، هزینه و مزایای آن ثبت کنید.
وبلاگ

مطالب مرتبط وبلاگ آواسلامت

شما عزیزان می‌توانید آخرین مطالب مربوط به جراحی و زیبایی را در بخش وبلاگ آواسلامت مطالعه کنید.

جراحی بوکال فت و عوارض آن

جراحی بوکال فت و عوارض آن

بوکال فت یکی از عمل های جراحی زیبایی است که ظاهر دلخواه بسیاری از افراد را برایشان به ارمغان آورده است. چربی بوکال یا داخل دهان، نوعی چربی عمقی است. وجود این چربی باعث پر بودن گوشه خارجی لب ها می شود ...

لیپوماتیک غبغب، اثرات و مراقبت‌های آن

لیپوماتیک غبغب، اثرات و مراقبت‌های آن

لیپوماتیک به معنای تخلیه چربی به صورت موضعی از اندام های بدن است. در پیکرتراشی غبغب، چربی هایی که زیر چانه تجمع یافته اند، تخلیه می شود. با تخلیه چربی های غبغب، گردن فرد بلندتر دیده شده و ظاهری جوان ...

آیا به تراش استخوان ابرو نیاز دارید؟

آیا به تراش استخوان ابرو نیاز دارید؟

آیا به تراش استخوان ابرو فکر می کنید؟! در صورتیکه پف پلک بالای شما بسیار زیاد است و یا صورت خشنی دارید و برجستگی در ناحیه بالای ابرو خود حس می کنید به احتمال خیلی زیاد جزء دسته ای هستید که تراش ا ...

ژل رووفیل، مزایا و عوارض آن

ژل رووفیل، مزایا و عوارض آن

ژل رووفیل هم یکی از فیلرهای خوب و باکیفیت است. این ژل کاربردهای زیادی دارد و می تواند باعث یک تغییر شگفت انگیز و جذاب در چهره ی شما شود. زمانی که به کلینیک زیبایی مراجعه می کنید، مرحله ی خرید ژل به عه ...

لیفت غبغب با نخ و هزینه آن

لیفت غبغب با نخ و هزینه آن

داشتن غبغب از مشکلاتی که زنان و مردان با آن مواجه هستند و باعث بد فرم شدن چهره می شود. امروزه با روش های مختلف چه با جراحی و چه غیر جراحی می شود که این مشکل را حل کرده و با لیفت غبغب این مشکل را از بی ...

تخلیه غبغب و روش‌ها و عوارض آن

تخلیه غبغب و روش‌ها و عوارض آن

غبغب دارید و به دنبال راهی برای برطرف کردن آن هستید؟! روش خاصی برای از بین بردن غبغب وجود ندارد بلکه جراحان ترکیبی از روش های مختلف را برای درمان غبغب به کار می برند. در این مطلب هر آنچه که در مورد رو ...
فرم تماس

درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت

برای درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت، فرم زیر را تکمیل کنید.
نمونه کار

نمونه کارهای مرکز پزشکی آواسلامت

آخرین نمونه کارهای انجام شده توسط تیم متخصص مرکز پزشکی آواسلامت را در ادامه مشاهده می‌کنید.

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

برای انجام لیفت شقیقه می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دوره ن ...

فیلم لیفت میدفیس

فیلم لیفت میدفیس

با پیشرفت روند پیری، پوست نیز دستخوش تغییراتی می گردد که آثار آن در ناحیه سر و گردن شل شدن و افتادگی پوست به همراه پیدایش چین و چروکهای عمیق و آشکار در سطح پوست می باشد. با انجام لیفتینگ صورت می توان ...

فیلم تراش استخوان ابرو

فیلم تراش استخوان ابرو

هدف از جراحی تراش استخوان ابرو، کانتور استخوان بالای چشم است تا گودی چشم کمتر به نظر برسد. این جراحی اغلب یک روش ترکیبی با لیفت ابرو و پیشانی است و برای کسانی توصیه می شود که در ناحیه پیشانی و اطراف چ ...

سانترال لب و جراحی بینی

سانترال لب و جراحی بینی

بالا رفتن سن از جمله دلایلی به حساب می آید که می تواند فرم لب شما را دچار تغییر کند. دقت داشته باشید که روزبه روز با گذشت زمان این موضوع شدت پیدا می کند و وضعیت وخیم تر می شود. با چنین روندی چهره شما ...

فیلم عمل بوکال فت

فیلم عمل بوکال فت

برای افرادی که  صورت “گرد” یا اضافه وزن دارند، جراحی برداشتن پدهای چربی گونه، یک روش عالی برای خلاص شدن از شر این چربی های ناخواسته صورت است. تخلیه چربی بوکال بهترین روش برای رهایی ا ...

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

برای انجام لیفت گوشه چشم می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دور ...
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved