close
menu

وبلاگ

0 like 213 view

نکات مهم مربوط به بخور صورت

نکات مهم مربوط به بخور صورت

روش‌های زیادی برای آبرسانی پوست و پاکسازی صورت وجود دارد. در حالی که برخی افراد دنبال بهترین پاک کننده‌ها و مرطوب کننده‌های صورت می‌گردند، ما به به شما استفاده از بخار آب برای این هدف را معرفی می کنیم. یک ظرف آب داغ که تولید بخار می کند، می‌تواند این منظور را برآورده کند، اما استفاده از نمک، لیمو، چای، گیاهان دارویی خشک شده یا انواع روغن را برای رسیدن به فواید بیشتر به آب اضافه کنید. در ادامه فهرستی از فواید محتمل بخور صورت برای شما آورده شده است.

 

آواسلامت ارائه‌دهنده خدمات جراحی صورت، جراحی بدن و ژل وبوتاکس درایران می‌باشد.

 

آخرین مطالب مربوط به جراحی لیفت شقیقه، جراحی پلک (بلفاروپلاستیسانترال لب، بوکال فت، تخلیه غبغب و... را در وبلاگ سایت آوا سلامت مطالعه کنید.

 

آبرسانی طبیعی پوست با بخور صورت

استفاده از بخور آب درمانی برای رفع خشکی پوست نیست اما، آنها توصیه می‌کنند که مردم دارای پوست خشک در موقع حمام کردن و دوش گرفتن در حمام را ببندند تا از بخار آب جمع شده در حمام نهایت استفاده را ببرند. حمام کردن و دوش گرفتن در شرایط بسته بودن درب حمام می‌تواند باعث حبس بخار در حمام و کمک به آبرسانی پوست گردد. حمام کردن با آب داغ یا دوش داغ توصیه نمی شود زیرا می‌تواند به بدتر شدن وضعیت پوست منجر شود. استفاده از دستگاه رطوبت‌ساز را برای افزودن رطوبت به هوا در راستای کمک به آبرسانی بیشتر به پوست توصیه می‌شود.

ایجاد احساس آرامش با بخور صورت

بسیاری از مردم استفاده از بخار برای صورت را به عنوان راهی برای آرام و ریلکس شدن توصیف می‌کنند. همچنین از حمام بخار و سونا در سالن‌ها برای کاهش استرس استفاده می شود. چشمه‌های آب گرم متعددی در سطح کشور و دیگر نقاط جهان وجود دارد که منبع طبیعی بخار آب محسوب می شوند. برای غوطه‌ور شدن در این چشمه‌ها با هدف آرامش و ریلکس کردن بدن خود به آنجا بروید و نهایت لذت را از این چشمه های خدادادی و طبیعی ببرید.

افزایش اثربخشی کرم‌ها، سرم‌ها و ماسک‌های زیبایی با بخور صورت

استفاده از بخور برای صورت، پوست را در معرض تماس با بخار ایجاد شده از آب داغ قرار می‌دهد، این تکنیک می‌تواند باعث افزایش دمای پوست شود، این کار می‌تواند سبب افزایش جریان گردش خون گردد. با افزایش گردش خون، محصولات مورد استفاده برای صورت به سهولت بیشتری از حائل پوست عبور می‌کنند. یک مطالعه به بررسی این موضوع پرداخته است که چه میزان دما بر جذب نیکوتین در پوست حیوانات تأثیر می‌گذارد. محققان از افزایش سه برابری جذب نیکوتین در پوست در دمای 42 درجه سانتی‌گراد در مقایسه با 32 درجه سانتی‌گراد خبر می‌دهند. این موضوع نشان می‌دهد که جذب پوستی در حرارت بالاتر مؤثر است که می‌تواند اشاره‌ای به فواید بالقوه بخور صورت و جذب پوستی کرم‌ها و دیگر محصولات پوست داشته باشد.

پاکسازی منفذهای پوست با بخور صورت

انجمن پوست و مو امریکا از کاربرد دستگاه‌های بخور صورت برای باز کردن منفذهای پوست اسمی نبرده است اما، این آکادمی استفاده از سایر پاک کننده‌ها بصورت دو بار در روز و اجتناب از محصولاتی را که باعث انسداد بیشتر منافذ پوست می‌شوند را توصیه کرده است. تغییرات دمای پوست باعث تغییر اندازه منفذهای پوست می‌شود. بهترین راه تمیز کردن این پرزها استفاده از ماده پاکسازی کننده ملایم است. آکادمی آمریکایی درماتولوژی همچنین می‌نویسد که محصولات دارای رتینول می‌توانند به بهبود نمای ظاهری پرزهای صورت کمک کنند. کسانی که قصد دارند تا از محصولات حاوی رتینول استفاده کنند باید پیشتر با پزشک خود مشورت نمایند زیرا این محصولات برای پوست همه کس مناسب نیستند.

بخار آب تولید کلاژن می کند؟

برخی بخور دهنده‌های صورت عنوان می‌کنند که بخور دادن به تقویت تولید کلاژن و الاستین کمک می‌کند. کلاژن و الاستین به پوست نمای حجیم‌تر و مقاوم‌تری می‌دهند. وقتی مردم پا به سن می‌گذارند، پوست نازک و شل می‌شود زیرا کلاژن و الاستین خود را از دست می‌دهد. در هر حال، هیچ گونه شواهد علمی برای پشتیبانی از این ادعای روایی وجود ندارد. پزشکان ممکن است رتینوئیدها یا دیگر درمان‌های فیزیکی مثل امواج فراصوت ریزمتمرکز (هایفوتراپی) و رادیوفرکانسی میکرونیدلینگ را برای تقویت تولید کلاژن و الاستین توصیه کنند.

روش‌هایی برای بخور صورت

چند راه مختلف شامل موارد زیر برای استفاده از بخور صورت وجود دارد:

  • انواع بخور صورت تجاری: انواع متعددی از دستگاه‌های بخور صورت در بازار وجود دارند، که با قیمت‌های متفاوتی عرضه می‌شوند. مجدداً تاکید می شود که هیچگونه شواهدی مبنی بر اینکه این دستگاه های مختلف تفاوت چندانی در ایجاد اثر مثبت محسوس در پوست شما دهند وجود ندارد و صرفا جنبه درمانی دارند.پس هیچ گونه داده علمی در اثبات فایده آن ها وجود ندارد. این دستگاه‌ها یا ویژگی‌های مختلف و لوازم جانبی برای زدودن جوش‌های سرسیاه و زوائد پوستی به بازار عرضه می‌شوند. بر مبنای نظر انجمن پوست و مو امریکا کاربرد نادرست دستگاه‌های مزبور می‌تواند حتی باعث آسیب دیدن پوست و به عفونت منجر شود. متخصصان پوست ملایمت با پوست صورت را توصیه می‌کنند. برای پاک کردن آکنه، مردم باید از پاک کننده‌های ملایم استفاده کرده از خراشیدن پوست اجتناب کنند و پوست را با استفاده از حوله بدون کشیدن آن بر روی صورت خشک نمایند.
     
  • راهکارهای کلینیکی و سالنی: راهکارهای کلینیکی ممکن است گران‌ترین و در عین حال امن ترین گزینه باشند. بخور صورت می‌تواند شامل درمان‌های مختلفی شامل گل‎درمانی، لایه‌برداری پوست، ماساژ، و ماسک های صورت در کنار بخور باشد. از آنجا که سالن‌ها از روش‌های مختلفی برای کار بر روی صورت استفاده می‌کنند محققان نمی‌توانند فوایدی را برای این نوع کار درمانی مشخص سازند یا آن را با دستگاه‌های تجاری بخور صورت مقایسه کنند.
     
  • استفاده از بخار داخل ظرف آب داغ: مردم همچنین می‌توانند از ابزار موجود در آشپزخانه یا حمام خانه خود برای بخور صورت استفاده کنند. استفاده از آب جوش باعث قرار گرفتن در معرض بخار داغ می‌شود، بنابراین مردم باید مراقب صورت خود باشند. برخی از مردم پیش از بخور صورت به پاک کردن صورت خود اقدام می‌کنند. گاهی از اوقات افراد برای متمرکز شدن جریان بخار بر روی صورت حوله‌ای را روی سر خود پهن می‌کنند. استفاده از بخور صورت به شکل مکرر و طولانی مدت می‌تواند باعث خشکی پوست گردد. پس از بخور صورت از دیگر محصولات مراقبت و زیبایی پوست نیز می توان استفاده کرد. اگرچه هیچ گونه شواهد علمی در تأیید کفایت یا ارزیابی ایمنی آن وجود ندارد برخی از مردم نمک، لیمو، چای سبز، گیاهان دارویی و روغن‌‌های ضروری را به آب اضافه می‌کنند. بخار آب حاوی نمک نیست، زیرا زمانی که آب از حالت مایع به گاز تبدیل می‌شود از آن خارج شده و درون ظرف باقی می‌ماند. چای سبز دارای ترکیبات آنتی‌اکسیدان است که می‌توانند به اختلالات پوستی کمک کنند. به هر حال، هیچ شواهدی در مورد انتقال این ترکیبات به بدن از راه بخار وجود ندارد. محققان اخیراً عنوان کرده‌اند که مطالعات محدودی در اثبات کارآیی درمانی محصولات حاوی عصاره چای سبز و روغن درخت چای برای آکنه وجود دارند. به هر حال، این مطالعات محصولات مزبور را به صورت مستقیم بر روی پوست به کار برده‌اند و نه در شکل بخار.

بخور صورت چه ریسک‌هایی دارد؟!

استفاده از بخار آب داغ افراد را در معرض خطر سوختگی ناشی از بخار قرار خواهد داد. “انستیتو ملی ایمنی و سلامت شغلی” اصطلاح سوختگی ناشی از آب داغ را به عنوان نوعی سوختگی ایجاد شده با مایعات داغ یا بخار به کار می‌برد. این نوع سوختگی ممکن است در زمان تماس پوست با بخار داغ بروز کند. این مدل سوختگی در کارکنان رستوران‌ها بیشتر دیده شده است. با وجود این امکان بروز آنها در محیط خانه و هنگام استفاده مردم از بخار برای صورت هم امکان پذیر است. اگر برای حرارت دادن آب از دستگاه مایکروویو استفاده می کنید، باید از ظروف دارای امکان تهویه استفاده کرده یا پیش از باز کردن مایکروویو یکی دو دقیقه صبر کنید تا آب کمی خنک شود. دمای بخار ناشی از مایعات قرار داده شده در ظروف دربسته درون مایکروویو می‌تواند به سرعت تا 200 سانتی‌گراد برسد. افراد دچار اختلالات پوستی مثل روساسه، اگزما، و بیماری‌های التهابی مثل پسوریازیس (سوریازیس)، باید از بخور برای صورت خود اجتناب کنند. دمای بالا در سطح پوست باعث اتساع رگ‌های خونی می‌شود. افزایش گردش خون در صورت می‌تواند باعث افزایش التهاب و سرخی پوست گردد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی صورت شامل لیفت صورت، ترانسفر چربی، کاشت ابرو، کاشت مو، بوکال فت، سانترال لب، جراحی بینی، جراحی گوش، لیفت گردن، لیفت غبغب، لیفت میدفیس، لیفت گونه، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی، لیفت ابرو، لیفت شقیقه و لیفت پیشانی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی بدن شامل پیکرتراشی، جراحی سینه و تزریق چربی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به  ژل وبوتاکس شامل پاک کردن تاتو و خالکوبی، لیزر موهای زائد، برداشت خال، میکروبلیدینگ، میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ، هایفوتراپی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس را ارائه می‌دهد.

اشتراک‌گذاری:
آواسلامت

ثبت نظر برای "نکات مهم مربوط به بخور صورت"

شما عزیزان می‌توانید، از طریق فرم زیر نظرات خود را درباره نکات مهم مربوط به بخور صورت ثبت کنید.
وبلاگ

مطالب مرتبط وبلاگ آواسلامت

شما عزیزان می‌توانید آخرین مطالب مربوط به جراحی و زیبایی را در بخش وبلاگ آواسلامت مطالعه کنید.

جراحی بوکال فت و عوارض آن

جراحی بوکال فت و عوارض آن

بوکال فت یکی از عمل های جراحی زیبایی است که ظاهر دلخواه بسیاری از افراد را برایشان به ارمغان آورده است. چربی بوکال یا داخل دهان، نوعی چربی عمقی است. وجود این چربی باعث پر بودن گوشه خارجی لب ها می شود ...

لیپوماتیک غبغب، اثرات و مراقبت‌های آن

لیپوماتیک غبغب، اثرات و مراقبت‌های آن

لیپوماتیک به معنای تخلیه چربی به صورت موضعی از اندام های بدن است. در پیکرتراشی غبغب، چربی هایی که زیر چانه تجمع یافته اند، تخلیه می شود. با تخلیه چربی های غبغب، گردن فرد بلندتر دیده شده و ظاهری جوان ...

آیا به تراش استخوان ابرو نیاز دارید؟

آیا به تراش استخوان ابرو نیاز دارید؟

آیا به تراش استخوان ابرو فکر می کنید؟! در صورتیکه پف پلک بالای شما بسیار زیاد است و یا صورت خشنی دارید و برجستگی در ناحیه بالای ابرو خود حس می کنید به احتمال خیلی زیاد جزء دسته ای هستید که تراش ا ...

ژل رووفیل، مزایا و عوارض آن

ژل رووفیل، مزایا و عوارض آن

ژل رووفیل هم یکی از فیلرهای خوب و باکیفیت است. این ژل کاربردهای زیادی دارد و می تواند باعث یک تغییر شگفت انگیز و جذاب در چهره ی شما شود. زمانی که به کلینیک زیبایی مراجعه می کنید، مرحله ی خرید ژل به عه ...

لیفت غبغب با نخ و هزینه آن

لیفت غبغب با نخ و هزینه آن

داشتن غبغب از مشکلاتی که زنان و مردان با آن مواجه هستند و باعث بد فرم شدن چهره می شود. امروزه با روش های مختلف چه با جراحی و چه غیر جراحی می شود که این مشکل را حل کرده و با لیفت غبغب این مشکل را از بی ...

تخلیه غبغب و روش‌ها و عوارض آن

تخلیه غبغب و روش‌ها و عوارض آن

غبغب دارید و به دنبال راهی برای برطرف کردن آن هستید؟! روش خاصی برای از بین بردن غبغب وجود ندارد بلکه جراحان ترکیبی از روش های مختلف را برای درمان غبغب به کار می برند. در این مطلب هر آنچه که در مورد رو ...
فرم تماس

درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت

برای درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت، فرم زیر را تکمیل کنید.
نمونه کار

نمونه کارهای مرکز پزشکی آواسلامت

آخرین نمونه کارهای انجام شده توسط تیم متخصص مرکز پزشکی آواسلامت را در ادامه مشاهده می‌کنید.

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

برای انجام لیفت شقیقه می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دوره ن ...

فیلم لیفت میدفیس

فیلم لیفت میدفیس

با پیشرفت روند پیری، پوست نیز دستخوش تغییراتی می گردد که آثار آن در ناحیه سر و گردن شل شدن و افتادگی پوست به همراه پیدایش چین و چروکهای عمیق و آشکار در سطح پوست می باشد. با انجام لیفتینگ صورت می توان ...

فیلم تراش استخوان ابرو

فیلم تراش استخوان ابرو

هدف از جراحی تراش استخوان ابرو، کانتور استخوان بالای چشم است تا گودی چشم کمتر به نظر برسد. این جراحی اغلب یک روش ترکیبی با لیفت ابرو و پیشانی است و برای کسانی توصیه می شود که در ناحیه پیشانی و اطراف چ ...

سانترال لب و جراحی بینی

سانترال لب و جراحی بینی

بالا رفتن سن از جمله دلایلی به حساب می آید که می تواند فرم لب شما را دچار تغییر کند. دقت داشته باشید که روزبه روز با گذشت زمان این موضوع شدت پیدا می کند و وضعیت وخیم تر می شود. با چنین روندی چهره شما ...

فیلم عمل بوکال فت

فیلم عمل بوکال فت

برای افرادی که  صورت “گرد” یا اضافه وزن دارند، جراحی برداشتن پدهای چربی گونه، یک روش عالی برای خلاص شدن از شر این چربی های ناخواسته صورت است. تخلیه چربی بوکال بهترین روش برای رهایی ا ...

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

برای انجام لیفت گوشه چشم می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دور ...
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved