close
menu

وبلاگ

0 like 239 view

لیفت ابرو با جراحی

لیفت ابرو با جراحی

پوست انسان در ناحیه صورت، با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی و کشسانی خود را از دست داده و در نتیجه شاهد افتادگی پوست خواهیم بود. این اتفاق در برخی نواحی صورت، همچون ابروها بیشتر مشهود است. افتادگی ابروها سبب افتادگی پلک ها نیز شده و بدین ترتیب سبب می شوند که فرد خسته و ناراحت به نظر برسد. بسته به میزان افتادگی ابرو، می توان با روش های جراحی و غیرجراحی، مبادرت به رفع افتادگی ابرو نموده و ظاهری جوان تر به ابروها بخشید. روش های درمان افتادگی ابرو بدون جراحی، اعم از تزریق بوتاکس، مفید بوده و به رفع افتادگی ابروها منجر می شوند. اما از آن جا که نتیجه آن ها ماندگار نبوده و تنها در بازه زمانی کوتاهی تاثیر گذار هستند، کمتر مورد توجه واقع می شوند. از این رو افراد در راستای دستیابی به نتایج طولانی مدت، عموما تمایل به درمان دائمی افتادگی ابرو داشته و بنابراین اقدام به انجام جراحی افتادگی ابرو ( جراحی لیفت ابرو ) می نمایند.

 

آواسلامت ارائه‌دهنده خدمات جراحی صورت، جراحی بدن و ژل وبوتاکس درایران می‌باشد.

 

آخرین مطالب مربوط به جراحی لیفت شقیقه، جراحی پلک (بلفاروپلاستیسانترال لب، بوکال فت، تخلیه غبغب و... را در وبلاگ سایت آوا سلامت مطالعه کنید.

 

افتادگی ابرو چه دلایلی دارد؟

افتادگی ابرو در برخی افراد به صورت ژنتیکی وجود دارد و در برخی دیگر با بالا رفتن سن و تغییر بافت های نرم و نیز اشکال در عملکرد عضلات پیشانی (هر دو مورد در اثر کاهش کلاژن سازی پوست ایجاد می شوند) رخ می دهد.

جراحی لیفت ابرو

افتادگی ابروها موجب بی حال یا ناراحت به نظر رسیدن چهره می شود. جراحی لیفت ابرو با بالا کشیدن ابروها، علاوه بر بهبود فرم ابروها منجر به رفع خطوط موجود در نواحی پیشانی و مابین دو ابرو (خط اخم) نیز می شود. لذا از جراحی لیفت ابرو می توان به عنوان یک روش موثر و کارآمد جهت رفع چین و چروک و خطوط پوستی در بخش یک سوم فوقانی صورت یاد کرد. جراحی لیفت ابرو را می توان به طور همزمان با اعمال جراحی زیبایی دیگر، نظیر جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) انجام داده و به نتایج چشمگیرتری دست یافت.

 

جراحی لیفت ابرو به روش باز

در لیفتینگ ابرو به روش باز، جراح در ابتدا اقدام به ایجاد برشی ظریف در بالای سر بیمار یا در ناحیه خط رویش مو و در برخی موارد در چروک های موجود در ناحیه فوقانی پلک می نماید. در این روش، نیازی به تراشیدن موی سر وجود ندارد. روش باز، در مواردی مورد استفاده واقع می شود که به تشخیص پزشک نیاز به برداشتن پوست اضافه وجود داشته و پیشانی بیمار بلندتر از حد استاندارد باشد. پس از آن که جراح، برش مورد نیاز را ایجاد نمود، مبادرت به بالاکشیدن پوست پیشانی نموده و پوست اضافی را بر می دارد. در پایان جراحی، برش ایجاد شده به کمک بخیه بسته می شود.

جراحی لیفت ابرو به روش آندوسکوپی

لیفتینگ ابرو به روش آندوسکوپی یا جراحی لیفت آندوسکوپیک ابرو، از نوین ترین روش های جراحی افتادگی ابرو می باشد که با استفاده از ابزاری به نام آندوسکوپ صورت می پذیرد. در این روش، برش هایی بسیار ظریف در ناحیه فوقانی پیشانی و واقع در خط رویش مو ایجاد کی شود. سپس جراح با بهره وری از آندوسکوپ و از طریق برش های ایجاد شده به بخش زیرین پوست پیشانی و ابرو راه یافته و نسوج و ماهیچه های زیر پوست را به سمت بالا کشیده و لیفت می کند. نتایج رفع افتادگی ابرو در روش آندوسکوپی، غالبا پس از گذشت 4 هفته قابل رویت خواهد بود.

جراحی لیفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو

اشخاصی که با مشکل افتادگی ابرو مواجه هستند، اغلب به دنبال راهی جهت برطرف نمودن آن می باشند. جراحی لیفت ابرو و نیز لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی، از جمله اعمال جراحی موثر و کارآمدی هستند که به کمک آن ها می توان این اختلال را مرتفع نموده و با تثبیت ابروها در موقعیتی مناسب، حالت چهره فرد را تا حدود زیادی بهبود بخشید. مقصود از لیفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو، برطرف ساختن افتادگی ابروها و نیز پلک های فوقانی می باشد. با انجام جراحی لیفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو، خطوط موجود بین ابروها و چروک های گوشه چشم نیز تا حدود زیادی رفع می گردد. نتایج جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی در صورتی که با تکنیک درستی انجام پذیرد، حداقل یک دهه ماندگاری خواهند داشت.

 

آنچه که در رابطه با افتادگی ابرو، لیفت ابرو و لیفت آندوسکوپیک ابرو حائز اهمیت است، این است که برای تمامی این موارد نوعی روش موقتی به نام لیفت با نخ وجود دارد که تنها چند هفته دوام دارد.

اقدامات قبل از جراحی لیفت ابرو

قبل از جراحی افتادگی ابرو، ممکن است تغییراتی در سبک زندگی شما انجام شود. جراح بایدها و نبایدها را به شما خواهد گفت. به عنوان مثال اگر سیگاری هستید، از شما می خواهد سیگار را ترک کنید. لازم است سیگار و هرگونه محصولات حاوی تنباکو و نیکوتین و نیز نوشیدنی های حاوی الکل را از چند وقت قبل از عمل، ترک کنید، چرا که نیکوتین و الکل، روند جریان خون در پوست را کاهش می دهند و می توانند فرآیند بهبودی را مختل کنند. به خاطر داشته باشید که اگر از آسپرین یا داروی ضد التهاب استفاده می کنید، باید این داروها را برای مدت زمان مشخصی قبل از جراحی قطع کرده و از مصرف آن ها اجتناب کنید، زیرا این داروها می توانند باعث افزایش خونریزی شوند. قبل از جراحی لیفت ابرو، پزشک سابقه پزشکی شما را بررسی می کند.

 

شما باید پیش از جراحی لیفت ابرو و در جلسه مشاوره، هر نوع دارویی که مصرف می کنید یا اخیرا مصرف کرده اید و همچنین جراحی هایی که انجام داده اید، حساسیت های دارویی و غذایی را به پزشک خود اطلاع دهید. پزشک برای تعیین گزینه های درمانی، قسمت های مختلف صورت شما را با چشمان باز و بسته بررسی می کند. پزشک، ممکن است برای مقایسه نتایج قبل و پس از عمل، از زوایای مختلف صورت شما عکس بگیرد. در نهایت این که در جلسه مشاوره قبل از جراحی افتادگی ابرو، شما باید درباره انتظارات خود از این عمل جراحی صحبت کنید و توضیح دهید که چرا می خواهید لیفت ابرو انجام دهید و چه نتیجه ای را تجسم می کنید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو

توجه داشته باشید که، بهبودی شما بسته به نوع جراحی لیفت ابرو (کلاسیک یا آندوسکوپی) متفاوت خواهد بود، البته در هر صورت، بخیه یا منگنه خواهید داشت که بعد از حدود یک هفته برداشته می شود. اگر پیچ های ثابت کننده موقت داشته باشید، پزشک دو هفته بعد از  عمل آن ها را بر می دارد (این وسایل در زیر خط مو نصب می شوند تا ابرو را در جای خود نگه دارند). بعد از جراحی لیفت ابرو، احتمالا تورم و کبودی خواهید داشت که می تواند قسمت هایی از صورت شما، مانند گونه ها و چشم ها را تحت تأثیر قرار دهد (تورم پس از حدود یک هفته از بین  می رود). توجه داشته باشید که حداقل تا دو روز پس از جراحی، باید از پایین انداختن سرتان خودداری نمایید و سر خود را بالا نگه دارید تا تورم کاهش یابد.

 

در راستای کمک به کاهش تورم و تسریع روند کاهش کبودی و تورم ناشی از جراحی، می توانید کمپرس یخ را به آرامی روی ناحیه جراحی بمالید. در صورتی که جراح شما از روش کلاسیک استفاده کرده باشد، به احتمال زیاد در هنگام بهبودی درد بیشتری را تجربه خواهید کرد، لذا پزشک داروی مسکن تجویز می کند که باید سر وقت به مصرف برسانید. بعد از جراحی لیفت ابرو ممکن است در موضع جراحی شده، خارش، بی حسی یا گزگز داشته باشید و این اتفاق چند ماه طول بکشد، نگران نباشید زیرا به تدریج برطرف می شود.

سایر مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو

بیشتر افراد می توانند ظرف 10 روز بعد از جراحی لیفت ابرو، به محل کار یا تحصیل خود برگردند، این مسئله بستگی به روش انجام شده و میزان بهبودی شخصی شما دارد. تقریبا تا 3 هفته پس از لیفت ابرو، از بلند کردن اجسام سنگین، ورزش شدید یا سایر فعالیت های پرتنش خودداری کنید. بعد از عمل لیفت ابرو، باید از ایجاد فشار بر روی محل برش های جراحی و نیز حرکت دادن بیش از حد محل جراحی شده پرهیز کنید. توجه داشته باشید که پس از جراحی لیفت ابرو، به منظور محافظت از گاز (بانداژ) قرار گرفته بر روی ناحیه جراحی شده، یک تور شل در اطراف صورت شما گذاشته می شود. (گاز، ترشحات را از ناحیه برش جذب می کند.)

 

هیدراته ماندن بعد از تمامی اعمال جراحی، بسیار مهم است، بنابراین پس از لیفت ابرو نیز مایعات زیادی مصرف کنید. در طول 48 ساعت ابتدایی بعد از جراحی لیفت ابرو، به صورت طاق باز بخوابید و سرتان را بالاتر از حد بدن قرار دهید، این کار به کاهش ورم کمک می کند. پیاده روی برای جلوگیری از لخته شدن خون در پاها مهم است، از این رو سعی کنید در طول دوران نقاهت خود هر چند ساعت یکبار پیاده روی آهسته در منزل داشته باشید. تمام دستورالعمل های مراقبت از زخم را انجام دهید و تا زمانی که پزشک تان تعیین نموده از تعریق، سونا، دوش بخار و حمام آفتاب خودداری کنید.

هزینه جراحی افتادگی ابرو

هزینه جراحی افتادگی ابرو (جراحی لیفت ابرو)، به فاکتورهای متعددی از قبیل روش جراحی، وسعت افتادگی ابرو و موارد مختلف دیگری وابسته است و در هر فردی متفاوت می باشد. بنابراین در صورت تمایل به اطلاع از هزینه دقیق این عمل جراحی، باید حضورا به مطب جراح مورد نظر خود مراجعه نموده و تحت معاینه و ارزیابی قرار گیرید.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی صورت شامل لیفت صورت، ترانسفر چربی، کاشت ابرو، کاشت مو، بوکال فت، سانترال لب، جراحی بینی، جراحی گوش، لیفت گردن، لیفت غبغب، لیفت میدفیس، لیفت گونه، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی، لیفت ابرو، لیفت شقیقه و لیفت پیشانی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی بدن شامل پیکرتراشی، جراحی سینه و تزریق چربی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به  ژل وبوتاکس شامل پاک کردن تاتو و خالکوبی، لیزر موهای زائد، برداشت خال، میکروبلیدینگ، میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ، هایفوتراپی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس را ارائه می‌دهد.

اشتراک‌گذاری:
آواسلامت

ثبت نظر برای "لیفت ابرو با جراحی"

شما عزیزان می‌توانید، از طریق فرم زیر نظرات خود را درباره لیفت ابرو با جراحی ثبت کنید.
وبلاگ

مطالب مرتبط وبلاگ آواسلامت

شما عزیزان می‌توانید آخرین مطالب مربوط به جراحی و زیبایی را در بخش وبلاگ آواسلامت مطالعه کنید.

جراحی بوکال فت و عوارض آن

جراحی بوکال فت و عوارض آن

بوکال فت یکی از عمل های جراحی زیبایی است که ظاهر دلخواه بسیاری از افراد را برایشان به ارمغان آورده است. چربی بوکال یا داخل دهان، نوعی چربی عمقی است. وجود این چربی باعث پر بودن گوشه خارجی لب ها می شود ...

لیپوماتیک غبغب، اثرات و مراقبت‌های آن

لیپوماتیک غبغب، اثرات و مراقبت‌های آن

لیپوماتیک به معنای تخلیه چربی به صورت موضعی از اندام های بدن است. در پیکرتراشی غبغب، چربی هایی که زیر چانه تجمع یافته اند، تخلیه می شود. با تخلیه چربی های غبغب، گردن فرد بلندتر دیده شده و ظاهری جوان ...

آیا به تراش استخوان ابرو نیاز دارید؟

آیا به تراش استخوان ابرو نیاز دارید؟

آیا به تراش استخوان ابرو فکر می کنید؟! در صورتیکه پف پلک بالای شما بسیار زیاد است و یا صورت خشنی دارید و برجستگی در ناحیه بالای ابرو خود حس می کنید به احتمال خیلی زیاد جزء دسته ای هستید که تراش ا ...

ژل رووفیل، مزایا و عوارض آن

ژل رووفیل، مزایا و عوارض آن

ژل رووفیل هم یکی از فیلرهای خوب و باکیفیت است. این ژل کاربردهای زیادی دارد و می تواند باعث یک تغییر شگفت انگیز و جذاب در چهره ی شما شود. زمانی که به کلینیک زیبایی مراجعه می کنید، مرحله ی خرید ژل به عه ...

لیفت غبغب با نخ و هزینه آن

لیفت غبغب با نخ و هزینه آن

داشتن غبغب از مشکلاتی که زنان و مردان با آن مواجه هستند و باعث بد فرم شدن چهره می شود. امروزه با روش های مختلف چه با جراحی و چه غیر جراحی می شود که این مشکل را حل کرده و با لیفت غبغب این مشکل را از بی ...

تخلیه غبغب و روش‌ها و عوارض آن

تخلیه غبغب و روش‌ها و عوارض آن

غبغب دارید و به دنبال راهی برای برطرف کردن آن هستید؟! روش خاصی برای از بین بردن غبغب وجود ندارد بلکه جراحان ترکیبی از روش های مختلف را برای درمان غبغب به کار می برند. در این مطلب هر آنچه که در مورد رو ...
فرم تماس

درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت

برای درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت، فرم زیر را تکمیل کنید.
نمونه کار

نمونه کارهای مرکز پزشکی آواسلامت

آخرین نمونه کارهای انجام شده توسط تیم متخصص مرکز پزشکی آواسلامت را در ادامه مشاهده می‌کنید.

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

برای انجام لیفت شقیقه می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دوره ن ...

فیلم لیفت میدفیس

فیلم لیفت میدفیس

با پیشرفت روند پیری، پوست نیز دستخوش تغییراتی می گردد که آثار آن در ناحیه سر و گردن شل شدن و افتادگی پوست به همراه پیدایش چین و چروکهای عمیق و آشکار در سطح پوست می باشد. با انجام لیفتینگ صورت می توان ...

فیلم تراش استخوان ابرو

فیلم تراش استخوان ابرو

هدف از جراحی تراش استخوان ابرو، کانتور استخوان بالای چشم است تا گودی چشم کمتر به نظر برسد. این جراحی اغلب یک روش ترکیبی با لیفت ابرو و پیشانی است و برای کسانی توصیه می شود که در ناحیه پیشانی و اطراف چ ...

سانترال لب و جراحی بینی

سانترال لب و جراحی بینی

بالا رفتن سن از جمله دلایلی به حساب می آید که می تواند فرم لب شما را دچار تغییر کند. دقت داشته باشید که روزبه روز با گذشت زمان این موضوع شدت پیدا می کند و وضعیت وخیم تر می شود. با چنین روندی چهره شما ...

فیلم عمل بوکال فت

فیلم عمل بوکال فت

برای افرادی که  صورت “گرد” یا اضافه وزن دارند، جراحی برداشتن پدهای چربی گونه، یک روش عالی برای خلاص شدن از شر این چربی های ناخواسته صورت است. تخلیه چربی بوکال بهترین روش برای رهایی ا ...

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

برای انجام لیفت گوشه چشم می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دور ...
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved