close
menu

ژل و بوتاکس

0 like 333 view

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ

ابرو از مهمترین بخشهای چهره هر فرد است و تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی افراد دارد. میکروبلیدینگ ابرو یک روش جدید آرایشی است که مشکل افرادی که نیاز به آرایش مداوم روزانه ابرویشان دارند و یا مشکلی با رشد موهای ابرو هایشان دارند را حل کرده است.

 

آواسلامت ارائه‌دهنده خدمات جراحی صورت، جراحی بدن و ژل وبوتاکس درایران می‌باشد.

 

آخرین مطالب مربوط به جراحی لیفت شقیقه، جراحی پلک (بلفاروپلاستیسانترال لب، بوکال فت، تخلیه غبغب و... را در وبلاگ سایت آوا سلامت مطالعه کنید.

 

میکروبلیدینگ ابرو

در صورتی که ابروی شما کم پشت است و یا باریک‌تر از حد می‌باشد و یا به هر دلیلی دچار ریزش موی ابرو هستید یکی از روش‌‌های زیبا نمودن ابروها، میکروبلیدینگ ابرو است. در این روش به کمک یک قلم ساده و انواع سوزن روی پوست خراش‌هایی ایجاد می شود و رنگ را به بین لایه اول و دوم پوست القا می‌کنند. کشیدن خطوط متناسب با موی ابرو از وظایف فردی است که میکروبلیدینگ ابرو را برای شما انجام می‌دهد. به این فرد اصطلاحا میکرو کار گفته می‌شود، البته با نام میکروبلیدینگ کار نیز شناخته می‌شود. در این روش میکرو کار نسبت به انواع فرم صورت آشنایی کامل دارد و می‌داند به چه شکل می‌تواند نه تنها ایراد ابروی مشتری را برطرف نماید بلکه ایرادات فرم صورت را نیز می‌تواند پوشش دهد. البته در این روش نظر و سلیقه مشتری نیز باید مد نظر قرار گرفته شود.

 

میکروبلیدینگ ابرو نیز مانند میکروپیگمنتیشن و فیبروز از دیگر روش‌های آرایش نیمه دایمی ایرو است. در این روش نیز سعی بر این است که تا جایی که امکان دارد تار موهای متقاضب باقی بماند و ابرو حالت طبیعی و سه بعدی داشته باشد. در این روش رنگدانه‌ها با کمک سوزن‌های مخصوص به نایه بین اپیدرم درم تزریق می‌شود.

روش انجام میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو به صورت دستی انجام می‌گیرد. میکرو کار بعد از انتخاب فرم ابرو به کمک مشتری شروع به طراحی آن روی صورت و قرینه سازی ابرو به کمک ابزار می‌کند. سپس با انتخاب سوزن مناسب با پوست مشتری خطوط هاشور را با دقت ترسیم می‌کند. بعد از اتمام کشیدن خطوط اصلی به ابرو شوک رنگ داده می شود. بعد از چند دقیقه ابروها را پاک کرده خطوط چک می‌شود و جزئیات بیشتری اضافه خواهد شد. این مراحل در نگاه اول راحت می‌نماید اما بد نیست بدانید مراحل میکروبلیدینگ ابرو بیش از 2 ساعت زمان نیاز دارد.


در جلسه اول عمل میکروبلیدینگ حدود ۲ الی ۳ ساعت به طول می‌انجامد و بهتر است که شما آمادگی های قبلی برای انجام این عمل را داشته باشید تا بتوانید زودتر و راحت تر برای انجام این عمل حاضر شوید. برای انجام این عمل ابتدا از کرم های بی حسی برای بی حس کردن بخش مورد نظر استفاده می شود. فراموش نکنید که یک تکنسین حرفه ای در تمامی مراحل قدم به قدم با شما پیش می آید و درباره تمامی نکات میکروبلدینگ برایتان صحبت می‌کند. همچنین درباره مراقبتهای بعد از عمل نیز به شما اطلاعات کافی را می دهد. در مراحل بعدی شکل ابروی جدید و مورد نظر شما با دست کشیده می شود و پس از انجام قرینه سازی های لازم رنگ مورد نظر به ترتیب و با ابزار کار مخصوص بر روی الگوهای مشخص کشیده می شود. در مواقعی از ماسک رنگ دانه ای برای ابروها استفاده میکنند و در نهایت اگر ابرو باز هم به تغییر رنگ احتیاج داشته باشد رنگدانه هایی به آن اضافه می کنند. ابروها در انتهای کار بسیار طبیعی هستند و در صورت انجام اعمال ذکر شده توسط تکنسین در مورد مراقبت های بعد از عمل شما می‌توانید رضایت کافی را از عملتان داشته باشید.

نکات قبل از میکروبلیدینگ ابرو

قبل از از انجام میکروبلیدینگ ابرو بهتر است از فرم ابرویی که می‌پسندید عکسی تهیه کنید تا بتوانید آن را به میکرو کار خود نشان دهید. در ضمن بهتر است فردی که از مدل ابروی او راضی هستید فرم صورتی شبیه به فرم صورت شما داشته باشد. برای مثال اگر صورتی شبیه به مردم آسیای شرقی دارید بهتر در بین ابروهایی که برای این افراد مناسب است به دنبال سلیقه خود باشید.

 • به هیچ عنوان تا 24 ساعت قبل از انجام کار ابرو آسپیرین، نیاسین، ویتامین E یا ایبوپروفن نخورید.
 • سعی کنید 2 تا 3 روز قبل از انجام کار ابرو از اصلاح صورت و یا استفاده از وکس صورت پرهیز کنید.
 • از دوهفته قبل لیزر موهای زاید خود را انجام ندهید و آن را به بعد از میکروبلیدینگ ابرو موکول نمایید.
 • از آنجایی که بعد از انجام  ابرو نباید حمام بروید بهتر از همان روز به حمام بروید و دوش بگیرید.
 • از 3 روز قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو بهتر زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.

مراقبت‌های بعد میکروبلیدینگ ابرو

در صورتی که بعد از انجام میکروبلیدینگ ابرو به نظرتان رنگ‌ها از آنچه می‌خواهید پررنگ‌تر بود باید بدانید که این رنگ‌ها در 1 هفته اول بین 30 تا 40 درصد کم رنگ‌تر می‌شود. در صورت قرمز بودن ابرو و یا داشتن احساس خارش با استفاده از وازلین و چرب نمودن ناحیه ابرو می‌توانید این مشکلات را کمتر نمایید. سعی کنید تا چند روز بعد از ابرو از فعالیت‌هایی که باعث تعریق شما می‌شود امتناع کنید. کارهایی مانند ورزش، شنا، جکوزی فعالیت‌های سنگین و... . تا چند روز بهتر است ابروی خود را نشویید و یا در صورت لزوم در حین شستن ابروی خود را مالش ندهید. بهتر است تا 10 روز به هیچ عنوان از لوازم آرایشی و کرم‌های ضد آفتاب در قسمت ابرو استفاده نکنید.

مزایای میکروبلیدینگ ابرو

از مزایای اصلی میکروبلیدینگ ابرو موقت بودن آن است. درصورتی که به هر دلیل از ابرو خود راضی نبودید و یا احساس کردید مدل ابرویی که طراحی شده برای شما مناسب نیست و یا مطابق سلیقه شما نیست، به هیچ عنوان نگران نباشید، رنگ‌های استفاده شده در روش میکروبلیدینگ ابرو به نور آفتاب حساس هستند و بعد از قرارگیری در نور آفتاب به مرور رنگ خود را ازدست می‌دهند. ابرو نیز  محلی است که نمی‌توان آن راپوشاند به همین دلیل ماندگاری این روش بین 8 ماه تا 1 سال تخمین زده شده است. از دیگر مزایای این روش درد کم آن است؛ زیرا قبل انجام میکروبلیدینگ ابرو آن ناحیه بی حس می‌شود. قرینه شدن ابرو‌ها، طبیعی بودن ابرو در انتهای کار را می‌توان از دیگر مزایای این روش دانست.

 

کسانی که یک بار تجربه انجام میکروبلیدینگ ابرو را داشته اند، می‌دانند که داشتن ابروهای همیشه اصلاح شده و مرتب چه لذتی دارد. برای هر خانم رفتن به آرایشگاه برای برداشتن موهای زاید و سپس مداد کشیدن روزانه برای پرپشت کردن ابرو بسیار دردسر ساز است اما در صورتی که یکبار با این روش ابروهای خود را آرایش نمایید، دغدغه ابرو از بین کارهای روزانتان حذف خواهد شد.

معایب‌ میکروبلیدینگ ابرو

این روش به نفسه ایرادی ندارد اما در صورتی که میکروکار بهداشت را رعایت نکند و یا در کار خود تجربه کافی نداشته باشد می‌تواند برای شما دردسر ساز باشد پس قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو مرکز میکروبلیدینگ معتبری را انتخاب کنید که در کادر خود از میکرو کاران ماهر و خبره استفاده می‌کنند. بهتر است با دیگر معایب این روش آشنا شوید تا با دید باز سراغ انجام  ابرو بروید. در صورتی که قبلا به رنگدانه‌ها حساسیت داشته اید بهتر است قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو تست آلرژی انجام دهید و یا در صورتی که برای اولین بار به سرغ روش‌های زیبا سازی پوست می‌روید در صورتی خارش و قرمزی بیش از اندازه ملاحظه نمودید باید بدانید که شما دچار حساسیت شده اید.

 

به دلیل دستی بودن این روش ممکن فشار که از ناحیه دست به پوست وارد می‌شود در انتها و ابتدای خطوط یکسان نباشد. ممکن است به علت فشار بیش از اندازه مچ دست به پوست ابرو، بافت پوست آسیب ببیند. در صورتی که فشار دست در این روش کنترل نشود ممکن است خونریزی بیشتری نسبت به روش‌های دیگر داشته باشید. ممکن است خطوط ترسیم شده ضخیم‌تر از تار موی ابروهایتان باشد. در صورتی که فشار دست کمتر از حد معمول باشد، ماندگاری رنگ ابروی شما کمتر از حد معمول می‌شود. همانطور که مشاهده می‌فرمایید به جز مورد حساسیت بقیه موارد در صورت انتخاب میکرو کار خبره و مجرب برای شما اتفاق نخواهد افتاد.

میکروبلیدینگ با تاتو فرقی دارد؟

میکروبلیدینگ ابرو نوعی تاتو است که به صورت دستی انجام می شود.در این روش از یک ابزار دستی به جای ابزارهای سنتی تاتو استفاده می شود. این ابزار کاملا استریل است و از نظر بهداشتی کیفیت لازم را دارد. در میکروبلیدینگ نیز مانند تاتوی سنتی رنگدانه‌های وارد قسمت میانی پوست می شود و در آنجا باقی می ماند. میکروبلیدینگ ابرو و میکروپیگمنتیشن همگی جزو تاتو های آرایشی به حساب می آیند که به صورت دائم بر روی ابرو یا قسمتهای دیگر صورت اجرا می شوند.

میکروبلیدینگ باعث آسیب رسیدن به ابروهای طبیعی میشود؟

نمی توان پاسخ قطعی به این سوال داد زیرا جواب این سوال برای هر فرد متفاوت است. در واقع تمامی روش های آرایشی از ساده تا پیشرفته دارای عوارض مخصوص به خود هستند و شما نمی توانید هیچ روش آرایشی را در دنیا پیدا کنید که به هیچ عنوان آسیب زننده نباشند اما این که میزان این آسیب چقدر است به عوامل زیادی مرتبط می شود برای مثال انتخاب کلینیک زیبایی که در آن عمل را انجام می دهید و یا مواد استفاده شده در میکرو همچنین بهداشت رعایت شده در حین انجام عمل و یا مهارت فردی که عمل را برایتان انجام می دهد همه و همه از عواملی هستند که بر روی کیفیت کار تاثیر می گذارند.

میکروبلیدینگ ابرو درد دارد؟

برخی از افراد در حین انجام این پروسه احساس درد می‌کنند و برخی دردی را احساس نمی کنند. برای برخی این درد آزاردهنده است و برخی اصلا چیزی را احساس نمی کنند. در واقع چیزی که به طور کلی می توان گفت این است که ب دلیل استفاده از کرم‌های بی‌حسی، درد میکروبلیدینگ زیاد و غیر قابل تحمل نیست البته این موضوع کاملا به توان تحمل درد توسط افراد مختلف بستگی دارد.

کاندیدای مناسب برای میکروبلیدینگ

معمولاً تمامی افراد از هر نوع نژاد، رنگ مو، رنگ پوست و… می توانند کاندیدای مناسبی برای انجام عمل میکروبلیدینگ باشند. البته نکته ای که باید توسط متخصصی که قرار است عمل شما را انجام بدهد در نظر گرفته شود این است که رنگ ها در عمق های مختلفی کاشته شوند تا در تقابل با رنگ پوست به چشم بیایند. اگر رنگ پوست شما بسیار روشن است و یا موهای روشنی دارید و می ترسید که ابروهایتان خیلی تیره تر از پوست تان شود، میکروبلیدینگ برای شما زیاد مناسب نیست در غیر این صورت مانعی برای انجام این عمل نخواهید داشت مگر اینکه دچار عارضه خاصی باشید یا در شرایط خاصی مانند شیردهی، اختلالات خونی، دیابت و مشکلات این چنینی قرار داشته باشید که در این صورت نیز باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید.قبل از انجام عمل میکروبلیدینگ به هیچ عنوان الکل استفاده نکنید و بدون نظر پزشکتان از هیچگونه آسپرین یا ایبوپروفن ها استفاده نکنید چون تمامی این موارد خون را رقیق می کنند و ممکن است باعث شوند که شما به نتیجه دلخواهتان نرسید.

 • در صورتی که دوران بارداری هستید بهتر است کار ابرو را به تعویق بیاندازید.
 • در صورتی که در دوران شیردهی هستید انجام این روش را تا پایان دوران شیردهی عقب بیاندازید.
 • در دوران پریود نیز این کار توصیه نمی‌شود.
 • در صورتی که شکستگی ابرو دارید بهتر است سراغ میکروبلیدینگ ابرو نروید.
 • در صورتی که به بیماری دیابت دچار هستید اینروش به شما توصیه نمی‌شود.
 • در صورتی که داروی خاصی مصرف می‌کنید قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو با پزشک خود مشورت داشته باشید.
 • در صورتی که الکل مصرف می‌کنید و یا هر نوع داروی رقیق کننده خون، بهتر است با مشورت از پزشک به سراغ میکروبلیدینگ ابرو بروید.
 • در صورت آفتاب سوختگی توصیه می‌شود میکروبلیدینگ ابرو انجام ندهید.
 • در صورت داشتن بیماری صرع، سرطان و از این قبیل بیماری‌ها بهتر است با مشورت پزشک از این روش استفاده کنید.

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو

نتایج ماندگاری میکروبلیدینگ در افراد مختلف با یکدیگر تفاوت دارد اما به طور معمول بین 8 تا 10 ماه میکروبلیدینگ ابرو دوام می آورد. البته این نتایج به عوامل مختلفی بستگی دارد بخصوص اینکه چگونه از میکروبلیدینگ ابرو مراقبت کنید همچنین عواملی مانند رنگدانه های پوست، بافت پوست، میزان چربی پوست و... نیز می تواند بر روی ماندگاری میکروبلیدینگ تاثیر بگذارد.

میکروبلیدینگ در دوران بارداری و شیردهی

در دوران بارداری و یا دوران شیردهی انجام عمل میکروبلیدینگ ابرو به هیچ عنوان توصیه نمی شود. ما به شما پیشنهاد می کنیم که انجام این کار را به زمان دیگری موکول کنید تا از به وجود آمدن هرگونه مشکلی برای خود پیشگیری کنید. در صورتی که احساس خارش داشتید به هیچ عنوان آن را نخارانید و پوست‌های خشک شده ابرو را نکنید. کمی صبور باشید به مرور این مشکلات رفع خواهد شد. تا 10 روز به صورت نخوابید و تا یک هفته غذای تند میل نفرمایید.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی صورت شامل لیفت صورت، ترانسفر چربی، کاشت ابرو، کاشت مو، بوکال فت، سانترال لب، جراحی بینی، جراحی گوش، لیفت گردن، لیفت غبغب، لیفت میدفیس، لیفت گونه، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی، لیفت ابرو، لیفت شقیقه و لیفت پیشانی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی بدن شامل پیکرتراشی، جراحی سینه و تزریق چربی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به  ژل وبوتاکس شامل پاک کردن تاتو و خالکوبی، لیزر موهای زائد، برداشت خال، میکروبلیدینگ، میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ، هایفوتراپی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس را ارائه می‌دهد.

اشتراک‌گذاری:
آواسلامت

ثبت نظر برای "میکروبلیدینگ"

شما عزیزان می‌توانید، از طریق فرم زیر نظرات خود را درباره میکروبلیدینگ ثبت کنید.
وبلاگ

مطالب مرتبط وبلاگ آواسلامت

شما عزیزان می‌توانید آخرین مطالب مربوط به جراحی و زیبایی را در بخش وبلاگ آواسلامت مطالعه کنید.

درمان میخچه

درمان میخچه

میخچه ضایعه ای تشکیل شده از سلول های مرده پوست است که اغلب در قسمت پشتی پنجه پا یا انگشتان پا یا در قسمت های ضخیم تر پوست کف دست و پا به وجود می آید. میخچه زمانی ایجاد می شود که فشار وارده بر پوست حال ...

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

بوتاکس یک داروی تزریقی است که با فلج کردن عضلات باعث از بین بردن خطوط پوستی می شود. این دارو از سم بوتولونیوم نوع A ساخته شده که به صورت موقتی باعث فلج شدن عضلات می شود. علت اصلی ایجاد چین و چروک های ...

تزریق ژل

تزریق ژل

فیلرها، پرکننده ها یا حجم دهنده های پوستی به موادی گفته می شود که ساختاری مشابه ژل دارند و برای جوانسازی پوست استفاده می شوند. از تزریق فیلرهای پوستی در زیر پوست می توان برای جبران حجم از دسته رفته، ر ...

هایفوتراپی

هایفوتراپی

هایفو یا HIFU مخفف واژه ی انگلیسی High-Intensity Focused Ultrasound به معنای «امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا» است. هایفو یکی از روش های نسبتاً جدید در درمان های زیبایی برای سفت کردن و لیف ...

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ ترکیبی از روشهای مزوتراپی و میکرونیدلینگ است. در این روش، داروهای مخصوص و سازگار با پوست بدون استفاده از سرنگ توسط سوزنهای بسیاز نازک، وارد پوست می شوند؛ بنابراین از کوکتلهای مزوتراپی ...

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

میکرو نیدلینگ یکی از جدیدترین شیوه های درمانی برای از بین بردن جای بسیاری از جراحت های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. این شیوه به عنوان یکی از روش های درمان غیر تهاجمی در نظر گرفته می شود که در سالی ...
فرم تماس

درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت

برای درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت، فرم زیر را تکمیل کنید.
نمونه کار

نمونه کارهای مرکز پزشکی آواسلامت

آخرین نمونه کارهای انجام شده توسط تیم متخصص مرکز پزشکی آواسلامت را در ادامه مشاهده می‌کنید.

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

برای انجام لیفت شقیقه می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دوره ن ...

فیلم لیفت میدفیس

فیلم لیفت میدفیس

با پیشرفت روند پیری، پوست نیز دستخوش تغییراتی می گردد که آثار آن در ناحیه سر و گردن شل شدن و افتادگی پوست به همراه پیدایش چین و چروکهای عمیق و آشکار در سطح پوست می باشد. با انجام لیفتینگ صورت می توان ...

فیلم تراش استخوان ابرو

فیلم تراش استخوان ابرو

هدف از جراحی تراش استخوان ابرو، کانتور استخوان بالای چشم است تا گودی چشم کمتر به نظر برسد. این جراحی اغلب یک روش ترکیبی با لیفت ابرو و پیشانی است و برای کسانی توصیه می شود که در ناحیه پیشانی و اطراف چ ...

سانترال لب و جراحی بینی

سانترال لب و جراحی بینی

بالا رفتن سن از جمله دلایلی به حساب می آید که می تواند فرم لب شما را دچار تغییر کند. دقت داشته باشید که روزبه روز با گذشت زمان این موضوع شدت پیدا می کند و وضعیت وخیم تر می شود. با چنین روندی چهره شما ...

فیلم عمل بوکال فت

فیلم عمل بوکال فت

برای افرادی که  صورت “گرد” یا اضافه وزن دارند، جراحی برداشتن پدهای چربی گونه، یک روش عالی برای خلاص شدن از شر این چربی های ناخواسته صورت است. تخلیه چربی بوکال بهترین روش برای رهایی ا ...

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

برای انجام لیفت گوشه چشم می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دور ...
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved