close
menu

جراحی صورت

26 like 1242 view

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

لیفت چشم که با نام‌های لیفت پلک یا بلفاروپلاستی نیز شناخته می‌شود، روشی برای جوان‌تر کردن و زیباتر کردن چشم‌ها است که با استفاده از آن می‌توانید آثار خستگی و افزایش سن را از چهره خود رفع کنید. این روش معمولا برای برداشتن پوست‌های اضافه پلک یا برطرف کردن پف و افتادگی آن‌ها استفاده می‌شود. همچنین با استفاده از آن می‌توان افتادگی‌های کناره چشم را نیز برطرف کرده و چین‌وچروک‌ها را از بین برد. لیفت چشم می‌تواند شما را به ایام جوانی برگرداند.

آواسلامت ارائه‌دهنده خدمات جراحی صورت، جراحی بدن و ژل وبوتاکس درایران می‌باشد.

 

آخرین مطالب مربوط به جراحی لیفت شقیقه، جراحی پلک (بلفاروپلاستیسانترال لب، بوکال فت، تخلیه غبغب و... را در وبلاگ سایت آوا سلامت مطالعه کنید.

 

دلیل افتادگی پلک یا پف زیر چشم

با افزایش سن و کم شدن سطح کلاژن‌های پوست، پوست کم‌کم رطوبت و چربی خود را از دست داده و دیگر خاصیت ارتجاعی ندارد. بنابراین به‌مرورزمان پوست پلک‌ها افتاده شده و چشم حالت طبیعی خود را از دست می‌دهد. در پلک بالایی چشم افتادگی پلک باعث ایجاد پوست‌های اضافه‌شده و گاهی این پوست‌ها بر روی مژه‌ها نیز می‌آیند. در نتیجه همین موضوع دید افراد مسن را مختل می‌کند. در پلک پایینی نیز معمولا لایه‌های چربی جمع شده و پف زیر چشم را ایجاد می‌کند. این موضوع به دلیل ضعیف شدن غشای نگه‌دارنده چربی اطراف چشم و ضعف ماهیچه‌ها رخ می‌دهد. هردوی این موارد از طریق لیفت پلک یا بلفاروپلاستی قابل‌حل است. بنابراین شما می‌توانید با این روش آثار افتادگی و پف را از بین برده و حالت طبیعی را به چشمان خود برگردانید.

کسانی که می‌توانند لیفت پلک انجام دهند

لیفت پلک روشی برای رفع افتادگی پلک‌ها یا برطرف کردن پف آن‌ها است. بنابراین هر شخصی با هر سن و سالی که با این مسائل دست‌وپنجه نرم می‌کند، می‌تواند لیفت پلک یا بلفاروپلاستی را امتحان کند. با این روش علاوه بر زیبایی بیشتر چهره، می‌توانید دید خود را بهبود داده و احساساتتان را راحت‌تر بروز دهید. بنابراین اگر از جمله افرادی هستید که در زمان نگاه کردن به آینه پلک‌های خود را به سمت بالا می‌کشید، بهتر است به فکر انجام لیفت پلک باشید. برای انجام لیفت پلک یا بلفاروپلاستی با روش‌های جراحی یا بدون جراحی باید از سلامت عمومی برخوردار باشید. همچنین نباید انتظار معجزه از لیفت پلک داشته باشید. پزشک قطعا نهایت تلاش خود را برای برطرف کردن همه مشکلات و جذاب‌تر کردن چهره شما خواهد کرد. اما نباید انتظار داشته باشید که پس از لیفت پلک یا بلفاروپلاستی همه‌چیز دقیقا مثل روزهای جوانی شما شود. ارث خانوادگی می‌تواند یکی از عوامل موثر در افتادگی پلک‌ها یا پف زیر چشم باشد. بنابراین اگر در خانواده شما افراد زیادی هستند که با این مسئله درگیرند، بهتر است شما هرچه سریع‌تر برای لیفت پلک یا بلفاروپلاستی اقدام کنید. معمولا پزشکان توصیه می‌کنند که لیفت پلک یا بلفاروپلاستی از سن 22 یا 23 سالگی به بعد انجام شود. چراکه تا پیش از آن هنوز ماهیچه‌ها در حال رشد هستند. البته در بعضی موارد با صلاحدید پزشک می‌توان در سنین پایین‌تر نیز این کار را انجام داد.

 

روش‌های مختلفی برای لیفت پلک یا بلفاروپلاستی به وجود آمده است. هریک از این روش‌ها، تکنیک‌های خاص خود را داشته و برای رفع اشکالات در نقطه مشخصی از پلک یا چشم استفاده می‌شوند. انتخاب روش مناسب لیفت پلک یا بلفاروپلاستی بر عهده پزشک است. او با بررسی آناتومی بدن بیمار و اهداف و انتظاراتی که از لیفت پلک دارد، می‌تواند بهترین روش را برای بیمار تجویز کند.

لیفت پلک با نخ

همچون روش‌های دیگر لیفت با نخ در این روش نیز از نخ‌ PDO که نخ‌هایی قابل‌جذب هستند، استفاده می‌شود. البته به دلیل حساس بودن چشم‌ها معمولا نخ‌های مورد استفاده در لیفت پلک کمی ظریف‌تر است. عمل لیفت پلک با نخ، نیازی به بیهوشی نداشته و پزشک برای به صفر رساندن احتمال ایجاد درد از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. در این عمل که معمولا کمتر از یک ساعت طول می‌کشد، پزشک نخ‌های مخصوص را با استفاده از سوزن بسیاری ریزی از زیر پوست شما رد کرده و آن‌ها را می‌کشد. همین کشش نخ‌ها باعث کشیده شدن پوست شده و لیفت را انجام می‌دهد. توجه کنید که در این روش هیچ زخمی بر روی صورت شما ایجاد نشده و آسیبی به چشمانتان نمی‌رسد. چراکه محل‌های ورود و خروج سوزن کاملا دقیق مشخص شده و رد شدن سوزن آسیبی به بافت چشمان شما نمی‌رساند. ماندگاری این روش بین 12 تا 18 ماه است. این مدت بستگی به نوع نخ و مدت‌زمان جذب آن دارد. درهرحال لیفت پلک با نخ روشی دائمی نیست و پس از جذب شدن نخ‌ها، چشم‌ها به حالت طبیعی برمی‌گردند. بنابراین پس از مدتی نیاز به ترمیم خواهد داشت.

لیفت پلک با دستگاه پلکسر

این روش که یکی از روش‌های بدون جراحی برای لیفت پلک است، به کمک پلاسما انجام می‌شود. در این روش با استفاده از پلاسما لایه‌های پوست تبدیل به گاز شده و همین موضوع باعث جمع شدن پوست می‌شود. برای لیفت پلک با دستگاه پلکسر هیچ برشی روی سطح پوست انجام نمی‌شود. تنها چربی‌ها و لایه‌های اضافه پوست گرم شده و تبدیل به گاز می‌شوند. همین افزایش حرارت باعث افزایش تولید کلاژن‌های پوستی نیز می‌شود. نتایج این روش معمولا تا 5 سال باقی خواهند ماند. شاید شما تصور کنید که حرارت ایجادشده در اثر استفاده از دستگاه پوست شما را خواهد سوزاند. اما باید بگوییم که اصلا این‌طور نیست. در طول این عمل که به مدت 40 دقیقه طول می‌کشد، جرقه‌هایی بر روی سطح پوست ایجاد می‌شود که روند تولید کلاژن را سریع‌تر خواهد کرد. این جرقه هیچ ضرری برای پوست شما نداشته و سطح رویی آن را کمی گرم می‌کند. توجه کنید که انجام این روش به افراد مبتلا به صرع، خانم‌های باردار، افراد داری پروتزهای فلزی و باتری‌های قلبی، مبتلایان به واریس، بیماری‌های استخوانی و سرطان توصیه نمی‌شود.

لیفت پلک با جراحی

لیفت پلک با جراحی معمولا برای کسانی استفاده می‌شود که افتادگی پلک آن‌ها تقریبا شدیدی بوده و با روش‌های غیر جراحی قابل‌حل نیست. از این روش می‌توان برای اصلاح افتادگی پلک بالا در افراد مسن، رفع پف پلک، برداشتن پوست اضافه پلک‌ها یا نواحی اطراف چشم استفاده کرد. همچنین پزشکان لیفت پلک با جراحی را به افرادی که قصد دارند افتادگی پوست اطراف چشم خود را برطرف کرده و چین‌وچروک‌های ریز این ناحیه را از بین ببرند توصیه می‌کنند. توجه کنید که این روش نمی‌تواند برای درمان سیاهی زیر چشم و خطوط پنجه کلاغی اطراف آن مفید باشد. همچنین چین‌وچروک نواحی دیگر صورت نیز از طریق روش لیفت پلک با جراحی برطرف نمی‌شوند. معمولا عمل لیفت پلک عملی یک‌ساعته است. اما اگر بخواهید افتادگی و پف هر دو پلک را برطرف کنید، عمل شما حدود دو ساعت طول خواهد کشید. این عمل معمولا در بیمارستان انجام شده و به بیمار داروی بی‌حسی موضعی تزریق می‌شود. درصورتی‌که قصد انجام عمل بر روی پلک‌های بالا و پایین هر دو چشم را داشته باشید، جراحی معمولا از پلک‌های بالا شروع می‌شود. درواقع پزشک برش کوچکی بر روی پلک‌های بالایی ایجاد کرده و چربی‌ها و پوست اضافه را برمی‌دارد. بخیه‌های پلک بالایی معمولا 3 تا 6 روز باقی مانده و سپس کشیده می‌شوند. در مورد پلک پایینی نیز ممکن است روش مورداستفاده نیازی به بخیه زدن نداشته باشد.

 

اثرات لیفت پلک با جراحی معمولا تا سال‌ها باقی مانده و نیازی به ترمیم ندارد. درصورتی‌که شما سبک زندگی درستی را پیش گرفته و به‌خوبی از چشمان خود محافظت کنید، می‌توان ماندگاری این اثرات را 5 تا 7 سال دانست. البته بالا رفتن سن درهرصورت تاثیر خود را روی چشمان شما خواهد گذاشت. اما باید توجه کنید که جراحی ترمیمی معمولا بر روی پلک بالا انجام گرفته و پلک پایین خیلی کم نیاز به ترمیم پیدا می‌کند. برای اینکه تاثیر جراحی لیفت پلک بیشتر مشخص شود، می‌توانید آن را به همراه دیگر عمل‌های زیبایی نیز انجام دهید. عمل‌هایی نظیر لایه‌برداری لیزری، لیفت نواحی دیگر صورت نظیر لیفت ابرو و لیفت پیشانی یا تزریق ژل در کنار لیفت پلک باعث می‌شوند که آثار جوانی در چهره شما مشهودتر باشد. لیفت پلک با جراحی خود دارای انواع مختلفی است که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

لیفت پلک با جراحی پلک بالا

وجود افتادگی در پلک بالا، باعث ایجاد حالت خستگی و افسردگی در چهره شما می‌شود. منظور از افتادگی پلک بالا این است که این پلک حالت طبیعی خود را از دست داده به سمت پایین متمایل شده است. این موضوع در افراد مسن بسیار شایع است و در بعضی موارد دید آن‌ها را با مشکل مواجه می‌کند. برای رفع این مشکل و جوان‌تر کردن چهره این افراد با جراحی پلک بالا پوست‌های اضافه برداشته شده و چشم دوباره حالت طبیعی خود را به دست می‌آورد. به‌منظور انجام جراحی در پلک بالا، برش کوچکی در چین‌های طبیعی چشم انجام گرفته و با توجه به شدت افتادگی مقدار مشخصی از چربی و پوست اضافه پلک برداشته می‌شود. همچنین عضلات اطراف چشم نیز تا حدودی تغییر داده می‌شوند تا چشم به حالت طبیعی خود برگردد. پس از اتمام عمل ناحیه برش بخیه می‌خورد. اما مدتی پس از عمل هیچ اثری از جای زخم یا بخیه در پلک چشم دیده نمی‌شود.

لیفت پلک با جراحی پلک پایین

شایع‌ترین مشکل در پلک پایینی چشم، پف آن است. این مشکل در افراد مسن بیشتر دیده می‌شود اما برخی از جوان‌ترها نیز ممکن است با مشکل پف زیر چشم سروکار داشته باشند. این موضوع باعث می‌شود که چهره شما همواره خواب‌آلوده به نظر برسد و این ممکن است کمی آزاردهنده باشد. پزشکان معتقدند که علت اصلی پف زیر چشم جمع شدن چربی در این ناحیه است. دقیقا به همین دلیل این مورد جوانان را نیز درگیر خود کرده است. البته ممکن است در سنین پایین‌تر پف زیر چشم کمتر به چشم بیاید و به‌مرورزمان با کمتر شدن حالت ارتجاعی پوست شدیدتر می‌شود. با استفاده از لیفت پلک با جراحی می‌توان این مشکل را کاملا برطرف کرد. در این روش نیز همچون روش قبل برش کوچکی در پلک پایینی داده می‌شود. این برش ممکن است در زیر مژه‌ها از بیرون چشم یا در داخل پلک زده شود. درصورتی‌که برش از داخل پلک انجام شود، پس از اتمام عمل با استفاده از روش فرکشنال CO2 محل برش بسته می‌شود. پزشک با توجه به میزان پف زیر چشم، سن بیمار و وضعیت او نوع برش و محل آن را به‌طور دقیق تعیین می‌کند. پس ‌از انجام برش چربی‌ها از زیر چشم خارج شده یا جابه‌جا می‌شوند. بنابراین پلک پایین پس از جراحی به حالت طبیعی خود برمی‌گردد. در این روش باید حتما پوست‌های اضافه پلک برداشته شده و ماهیچه‌ها کمی کشیده شوند. این موضوع باعث طبیعی‌تر شدن نتایج جراحی خواهد شد.

مزایای لیفت پلک

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی مزایای بسیاری دارد که عبارتند از:

 • افزایش اعتمادبه‌نفس: با انجام لیفت پلک چهره شما جوان‌تر و شاداب‌تر شده و چشمانتان زیباتر می‌شود. بنابراین پس‌ازآن با اعتمادبه‌نفس بیشتری در محل‌های مختلف حاضر خواهید شد.
   
 • عوارض جانبی کم: لیفت پلک حتی با استفاده از جراحی یکی از ایمن‌ترین روش‌ها برای بالا کشیدن پلک‌ها است. عوارض این عمل معمولا بعد از چند روز برطرف خواهند شد و شما می‌توانید به فعالیت‌های قبلی خود ادامه دهید.
   
 • دید بهتر: این موضوع به‌خصوص در سنین بالا بیشتر به چشم می‌آید. افتادگی پلک بر روی مژه‌ها یا پف زیاد زیر چشم زاویه دید شما را محدودتر خواهد کرد. با برطرف کردن این موارد می‌توانید دیدی بهتر را تجربه کنید.
   
 • ماندگاری بالا: نتایج لیفت پلک حداقل یک سال باقی خواهند ماند. بنابراین نیاز به ترمیم متعدد در طول سال نخواهید داشت. البته روش‌های دیگر لیفت پلک تا 5 یا 7 سال نیز ماندگاری دارند.

معایب و عوارض احتمالی لیفت پلک

لیفت پلک به‌خصوص با روش‌های بدون جراحی معایب و عوارض بسیار کمی دارد. ضمن اینکه همین عوارض اندک نیز در صورت انجام لیفت پلک یا بلفاروپلاستی در کلینیک‌های معتبر بسیار کمتر خواهند شد. نکته مهم این است که شما به‌خوبی درباره انتظارات خود از نتایج لیفت با پزشک صحبت کرده و توصیه‌های او را دقیقا اجرا کنید. در این صورت یکی از شایع‌ترین عوارض لیفت پلک که همان نارضایتی از نتیجه است برای ما رخ نخواهد داد. البته توجه کنید که پزشک نمی‌تواند دقیقا همان چیزی را که شما انتظار دارید پیاده کند. بنابراین انتظارهای فرازمینی را فراموش کرده و با مشاهده عکس یا فیلم لیفت پلک آن‌ها را واقعی‌تر کنید. یکی از رایج‌ترین عوارض پس از لیفت پلک به‌خصوص در روش جراحی، خشکی آن است. در صورت صلاحدید پزشک می‌توانید از قطره اشک مصنوعی برای مرطوب کردن چشمان خود استفاده کنید. اما نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرده یا آن را سرخود مصرف کنید. همچنین ممکن است پلک‌ها کمی ورم کرده یا کبود شوند. این مورد نیز طبیعی است و معمولا پس از دو هفته برطرف می‌شود. همچنین پلک‌ها پس از انجام لیفت زود خسته می‌شوند. توجه کنید که شما نباید به چشمانتان فشار بیاورید. هر زمان احساس خستگی کردید، به چشم‌ها استراحت دهید. در موارد نادر ممکن است عوارضی نظیر خونریزی، عفونت، تغییر رنگ پلک‌ها، تغییر حالت پلک‌ها، بیرون‌زدگی یا فرورفتگی پوست پلک، تغییر محل خط پلک، بسته نشدن چشم‌ها و مشکل در بینایی نیز ایجاد شود. توجه کنید که این عوارض بسیار نادر بوده و در افراد بسیار کمی رخ می‌دهند. اما اگر هریک از آن‌ها را مشاهده کردید، حتما با پزشک خود صحبت کنید.

نکات مهم قبل از انجام لیفت پلک

قبل از انجام عمل لیفت پلک یا بلفاروپلاستی باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • درصورتی‌که کاندید لیفت پلک با جراحی هستید، از دو هفته قبل مصرف داروهای رقیق‌کننده خون نظیر آسپیرین، موترین، ادویل و… را متوقف کنید.
 • در زمان مراجعه برای عمل جراحی وسیله‌هایی نظیر کمپرس سرد، پدهای گاز، اشک مصنوعی، لیف و حوله تمیز و مسکن به همراه داشته باشید.
 • از مصرف سیگار، قلیان یا دخانیات دیگر دوری کنید.
 • مراقبت های پس ‌از انجام لیفت پلک
 • استراحت کافی داشته باشید.
 • تا مدتی از نگاه کردن به صفحه تلویزیون، گوشی، لپ‌تاپ و کامپیوتر خودداری کنید.
 • درصورتی‌که در محل کار خود مجبور به استفاده از این وسایل هستید، کار خود را تدریج شروع کرده و فواصل استراحتی برای خود در نظر بگیرید.
 • حتما از عینک آفتابی استفاده کنید. چراکه چشمان شما پس از لیفت به نور خورشید، باد و آلودگی‌ها حساس‌تر هستند.
 • از کمپرس سرد برای رفع التهاب چشم‌ها استفاده کنید.
 • داروها و مواد آرایشی را با مشورت پزشک مصرف کنید.
 • تا 24 ساعت از شستن صورت با آب فراوان یا رفتن به استخر و حمام خودداری کنید.
 • تا یک ماه پس از لیفت پلک از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی خودداری کنید.
 • رژیم غذایی و سبک زندگی خود را تغییر دهید تا ماندگاری اثرات را طولانی‌تر کنید.
 • مصرف سیگار و قلیان را متوقف کنید.
 • می‌توانید از برخی روش‌های کمکی نظیر تزریق بوتاکس یا ژل برای افزایش ماندگاری نتایج استفاده کنید.

 

علاوه بر موارد بالا درصورتی‌که از روش جراحی برای لیفت پلک یا بلفاروپلاستی استفاده می‌کنید، باید حتما یک نفر همراه با خود به کلینیک بیاورید. چراکه معمولا تا یک روز پس از جراحی دید خوبی ندارید. البته توجه کنید که لیفت پلک با جراحی نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد اما شما باید حتما یک روز در خانه استراحت کنید. ضمن اینکه باید فعالیت‌های خود را محدودتر کنید تا فشاری به چشمانتان وارد نشود.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی صورت شامل لیفت صورت، ترانسفر چربی، کاشت ابرو، کاشت مو، بوکال فت، سانترال لب، جراحی بینی، جراحی گوش، لیفت گردن، لیفت غبغب، لیفت میدفیس، لیفت گونه، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی، لیفت ابرو، لیفت شقیقه و لیفت پیشانی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی بدن شامل پیکرتراشی، جراحی سینه و تزریق چربی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به  ژل وبوتاکس شامل پاک کردن تاتو و خالکوبی، لیزر موهای زائد، برداشت خال، میکروبلیدینگ، میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ، هایفوتراپی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس را ارائه می‌دهد.

آواسلامت

سوالات متداول "لیفت پلک یا بلفاروپلاستی"

شما عزیزان می‌توانید سوالات متداول مربوط به لیفت پلک یا بلفاروپلاستی را در ادامه مطالعه کنید.

چه کسانی می‌توانند یا بلفاروپلاستی عمل پلک انجام دهند؟

 • بلفاروپلاستی معمولا بر روی افرادی با سن بالاتر از 30 سال انجام میشود. اما گاهی مشکلات ارثی افتادگی پلک و یا پف چشم باعث میشود که در سنین پایین تر هم انجام شود.
 • در چشم برخی افراد شیار پلک بالا به‌درستی تشکیل نشده است. لذا این افراد چشمانی شبیه به چشمان چینی ها و ژاپنی ها دارند. این افراد هم کاندیدای عمل بلفاروپلاستی هستند.
 • جراحی پلک یا بلفاروپلاستی برای جوانسازی پلکها در افراد مسن هم بکار میرود که یک عمل زیبایی محسوب میشود.
 • بلفاروپلاستی برای ترمیم شلی بیش از اندازه ی پلک بالا و پایین چشم هم انجام می‌پذیرد. در این جراحی پلک، عملکرد پلکها اصلاح می‌شود. به این مدل از عمل پلک هم Functional Blepharoplasty میگویند.

جراحی بلفاروپلاستی نیاز به بیهوشی دارد؟

بلفاروپلاستی معمولا به صورت سرپایی انجام شده و حتی نیازی به بستری شدن هم ندارد . این عمل معمولا نیاز به بیهوشی نداشته، تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود. این سبب می‌‍شود که خطرات و عوارض بیهوشی در این عمل وجود نداشته باشد. پس نیاز نیست برای این عمل استرس خاصی داشته باشید. در بعضی موارد هم بلفاروپلاستی، نیاز به اعمال جراحی ديگري در کنار خود دارد. عملهایی از قبیل فیکس کردن ابرو، لیفت ابرو، فیکس کردن غده اشکی، پیوند چربی، بوتاکس و... که در مشاوره با پزشک، تمام جزییات مد نظر قرار گرفته و به شما گفته خواهد شد. اما اگر نیاز باشد این عمل برای کودکان انجام شود، آنگاه از بیهوشی برای جراحی استفاده خواهد شد.

بلفاروپلاستی (عمل زیبایی پلک) چگونه انجام می‌شود؟

بلفاروپلاستی با بی حسی موضعی انجام می‌شود. این عمل جراحی 1 تا 2 ساعت طول می‌کشد. البته بستگی به آن دارد که کدام نوع از عمل پلک را می‌خواهید انجام دهید. آیا میخواهید چربی اضافه ی زیر چشم را بردارید؟! می‌خواهید تا پوست زیر چشم را بکشید؟! می‌خواهید افتادگی پلک بالایی خود را اصلاح نمایید؟! بلفاروپلاستی به دو صورت برای پلکهای بالا و پایین صورت می‌گیرد. بعد از عمل یک تا دو هفته در منزل استراحت کنید تا پلکهای شما کاملا بهبود بیابند.

هزینه بلفاروپلاستی (هزینه عمل پلک) به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه های عمل پلک به عوامل مختلفی مربوط می‌شود. عواملی نظیر تعداد پلک های مورد نظر برای جراحی، شهری که در آن قصد عمل پلک را دارید، کلینیکی که انتخاب کرده‌اید، جراح متخصصی که در نظر گرفته اید، معایناتی که توسط جراح صورت می‌گیرد، آزمایشاتی که احیانا برای شما پیش از عمل درنظر گرفته می‌شود، پیشرفته بودن تجهیزات و ابزارها و مدلی که برای عمل پلک شما در نظر گرفته می‌شود.

تا چه سنی می‌توان بلفاروپلاستی انجام داد؟

این موضوع بستگی به شرایط پوست و پلک فرد دارد. اگر پوست خیلی افتاده و نازک شده باشد امکان عمل بلفاروپلاستی وجود ندارد.

بلفاروپلاستی باعث از بین رفتن خطوط عمیق چشم‌ها می‌شود؟

خیر. نباید از بلفاروپلاستی انتظار درمان خطوط عمیق در ناحیه پنجه کلاغی را داشته باشیم.

چه زمانی بعد از بلفاروپلاستی، می‌توانیم ورزش کنیم؟

در هفته دوم بعد از جراحی، می‌تونید تمرینات سبک رو شروع کنید. بعد از حداقل یک ماه می‌تونید به فعالیت های روزمره خود برگردید.

آیا بلفاروپلاستی دردناک است؟

پس از جراحی افتادگی پلک، درد خفیفی وجود دارد. برای این درد از داروهای مسکن استفاده می شود و این روند به راحتی ادامه می یابد. درد ممکن است 2-3 روز طول بکشد.

اشتراک‌گذاری:
آواسلامت

ثبت نظر برای "لیفت پلک یا بلفاروپلاستی"

شما عزیزان می‌توانید، از طریق فرم زیر نظرات خود را درباره لیفت پلک یا بلفاروپلاستی ثبت کنید.
وبلاگ

مطالب مرتبط وبلاگ آواسلامت

شما عزیزان می‌توانید آخرین مطالب مربوط به جراحی و زیبایی را در بخش وبلاگ آواسلامت مطالعه کنید.

تراش استخوان ابرو

تراش استخوان ابرو

گاهی اوقات جراحان پلاستیک، تراش استخوان کاسه چشم و یا تراش استخوان ابرو را نیز همزمان با لیفت ابرو و پیشانی پیشنهاد می دهند. تراش استخوان کاسه چشم در افرادی که گودی چشم دارند و استخوان زیر ابروی آن ها ...

لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت صورت به معنی اصلاح علائم پیری و جوانسازی چهره در افراد است. با استفاده از روش های مختلف می توان افتادگی بافت ها در هر ناحیه از صورت را اصلاح کرد. با هر روشی که این افتادگی ها اصلاح شود لیفت صورت ...

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی که با عنوان لیفت ابرو نیز شناخته می شود،  به بازگرداندن اثرات نیروی جاذبه، تنگ کردن بافت نرم پیشانی و بازگرداندن ظاهر جوان پوست پیشانی، پلک فوقانی و ابروها کمک می کند. روش های مختلفی ...

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال (Temporal Lift) فرایندی است که به منظور بالا بردن دم ابروها و زیباتر کردن حالت آن ها انجام می شود. با این کار می توانید به چشم ها و ابروهای خود فرم ببخشید و جذابیت آن ها را ...

لیفت ابرو

لیفت ابرو

با گذشت زمان عضلات پیشانی در اثر سن و گرانش زمین شروع به ضعیف و شل شدن می کنند و در نتیجه باعث افتادگی ابرو می شوند. این وضعیت، چهره افراد را دائما به صورت خسته و بی حال نشان می دهد. از طرف دیگر،سایه ...

لیفت گونه

لیفت گونه

روش های بالا بردن گونه متفاوت است. استفاده از نخ یکی از روش های بالا بردن گونه است. استفاده از تزریق ژل و چربی به گونه نیز، یکی از روش های بالا بردن گونه محسوب می شود. با استفاده از پروتز گونه نیز، می ...
فرم تماس

درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت

برای درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت، فرم زیر را تکمیل کنید.
نمونه کار

نمونه کارهای مرکز پزشکی آواسلامت

آخرین نمونه کارهای انجام شده توسط تیم متخصص مرکز پزشکی آواسلامت را در ادامه مشاهده می‌کنید.

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

برای انجام لیفت شقیقه می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دوره ن ...

فیلم لیفت میدفیس

فیلم لیفت میدفیس

با پیشرفت روند پیری، پوست نیز دستخوش تغییراتی می گردد که آثار آن در ناحیه سر و گردن شل شدن و افتادگی پوست به همراه پیدایش چین و چروکهای عمیق و آشکار در سطح پوست می باشد. با انجام لیفتینگ صورت می توان ...

فیلم تراش استخوان ابرو

فیلم تراش استخوان ابرو

هدف از جراحی تراش استخوان ابرو، کانتور استخوان بالای چشم است تا گودی چشم کمتر به نظر برسد. این جراحی اغلب یک روش ترکیبی با لیفت ابرو و پیشانی است و برای کسانی توصیه می شود که در ناحیه پیشانی و اطراف چ ...

سانترال لب و جراحی بینی

سانترال لب و جراحی بینی

بالا رفتن سن از جمله دلایلی به حساب می آید که می تواند فرم لب شما را دچار تغییر کند. دقت داشته باشید که روزبه روز با گذشت زمان این موضوع شدت پیدا می کند و وضعیت وخیم تر می شود. با چنین روندی چهره شما ...

فیلم عمل بوکال فت

فیلم عمل بوکال فت

برای افرادی که  صورت “گرد” یا اضافه وزن دارند، جراحی برداشتن پدهای چربی گونه، یک روش عالی برای خلاص شدن از شر این چربی های ناخواسته صورت است. تخلیه چربی بوکال بهترین روش برای رهایی ا ...

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

برای انجام لیفت گوشه چشم می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دور ...
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved