close
menu

جراحی صورت

17 like 314 view

لیفت گونه

لیفت گونه

روش های بالا بردن گونه متفاوت است. استفاده از نخ یکی از روش های بالا بردن گونه است. استفاده از تزریق ژل و چربی به گونه نیز، یکی از روش های بالا بردن گونه محسوب می‌شود. با استفاده از پروتز گونه نیز، می‌توانید لیفت گونه را تجربه کنید. در تمامی این روش‌ها می‌توان از بی‌حسی موضعی و بی‌هوشی عمومی استفاده کرد. این جراحی زیبایی به‌عنوان جراحی سرپایی شناخته می‌شود و شما می‌توانید به‌راحتی و با چند روز مرخصی از محل کارتان، این جراحی را انجام دهید و زیبایی و جوانی صورت‌تان را بازیابی کنید.

 

آواسلامت ارائه‌دهنده خدمات جراحی صورت، جراحی بدن و ژل وبوتاکس درایران می‌باشد.

 

آخرین مطالب مربوط به جراحی لیفت شقیقه، جراحی پلک (بلفاروپلاستیسانترال لب، بوکال فت، تخلیه غبغب و... را در وبلاگ سایت آوا سلامت مطالعه کنید.

 

شناخت روش‌های مختلف لیفت گونه به شما این اجازه را می‌دهد تا تکنیک موردنظرتان را به پزشک متخصص پیشنهاد کنید و در خصوص همان روش از پزشک مشورت بگیرید. در ادامه به بررسی روش های بالا بردن گونه می‌پردازیم:

بالا بردن گونه با نخ لیفت

استفاده از روش لیفت گونه با نخ به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از بی‌حسی موضعی، لیفت را انجام دهید. معمولا نخ لیفت براساس تشخیص پزشک در زیر پوست قرار داده می‌شود. نخ لیفت دارای زائده‌های ریزی مثل قلاب ماهی‌گیری است که با فرو رفتن در پوست ناحیه موردنظر و کشیدن آن به سمت موردنظر، لیفت را انجام می‌دهد. این لیفت موجب بهبود زیبایی صورت می‌شود و معمولا چین و چروک‌های پوستی در اطراف لب و زیر فک نیز کاهش می‌یابد. با استفاده از روش های بالا بردن گونه مثل نخ لیفت می‌توانید، بدون گذراندن دوران نقاهت مشکل، تغییرات زیبایی را در صورت‌تان ایجاد کنید. توجه داشته باشید که مدت زمان ماندگاری نخ لیفت معمولا حدود ۶ ماه الی ۱۸ ماه است. هرچند این مدت زمان به واکنش بدن شما بستگی دارد.

بالا بردن گونه با تزریق ژل

از آسان‌ترین و ساده‌ترین روش های بالا بردن گونه، می‌توان به تزریق ژل یا فیلر اشاره کرد. تزریق فیلر به شما کمک می‌کند تا در کم‌ترین زمان، برجستگی موردنیازتان را در قسمت‌های مختلف صورت ایجاد کنید. بالا بردن گونه با این روش بسیار آسان است. پزشک متخصص باتوجه به بودجه شما و شرایط موجود، یکی از برندهای ژل مخصوص تزریق در گونه را انتخاب می‌کند و در مدت زمانی حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه تزریق ژل به گونه را انجام می‌دهد. پزشک متخصص معمولا براساس اصول زیبایی شناسی و تشخیص نیاز صورت، تزریق را انجام می‌دهد. تکنیک تزریق ژل در چنین شرایطی اهمیت زیادی دارد، زیرا با تزریق نامطلوب احتمال کبودی و سیاهی زیر چشم نیز وجود دارد. میزان ماندگاری این تکنیک بستگی به نوع ژل دارد و معمولا ماندگاری آن از حدود ۶ الی ۱۲ ماه متغیر است.

بالا بردن گونه با تزریق چربی

یکی از روش های بالا بردن گونه تزریق چربی به گونه است. در این تکنیک، پزشک متخصص با استفاده از لیپوساکشن، چربی موردنیاز را از ناحیه‌ای مثل ران پا استخراج می‌کند. بعد از این مرحله، پزشک چربی استخراج شده را فرآوری می‌کند تا آماده تزریق شود. در همین زمان، بی‌حسی گونه با استفاده از پماد بی‌حسی انجام می‌شود. سپس، با استفاده از سرنگ‌های مخصوص، تزریق چربی به ناحیه گونه انجام می‌شود. ماندگاری چربی کم‌تر از ژل است و احتمال همبند شدن بافت چربی بسیار بالا است. پس بدیهی است که برای ایجاد برجستگی موردنظر، باید تزریق در چند مرحله انجام شود. موضوع استفاده از چربی به‌عنوان یکی از روش های بالا بردن گونه یا عدم استفاده از آن، نیازمند اطلاع کامل شما از عوارض احتمالی مثل گلوله شدن چربی در بافت گونه و یا افتادگی آن است.

بالا بردن گونه با پروتز گونه

شما می‌توانید با پروتزهای سیلیکونی که مخصوص گونه ساخته شده است، برجستگی گونه را تقویت کنید. پزشک متخصص براساس بررسی و معاینه ساختار صورت‌تان و درک عمیق از زیبایی شناسی، مناسب‌ترین پروتز گونه را برای لیفت گونه شما انتخاب می‌کند. بعد از این مرحله، پزشک متخصص طی بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی، اقدام به ایجاد برش داخل دهان و یا زیر پلک‌تان می‌کند. بعد از این مرحله، پزشک پروتز را بر روی استخوان گونه فیکس می‌کند و محل برش، بخیه زده می‌شود. در این شرایط جراحی بالا بردن گونه تمام می‌شود و شما می‌توانید با گذراندن دوران نقاهت، جذابیت و زیبایی استفاده از روش های بالا بردن گونه را احساس کنید.

نکات مهم قبل از روش های بالا بردن گونه

روش های بالا بردن گونه با درنظر گرفتن نکاتی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم، بسیار موفقیت آمیز خواهد بود:

 • از حدود ۴ هفته مانده به تاریخ جراحی، حتما استعمال دخانیات و نیکوتین را قطع کنید تا ریسک بروز مشکلات بعدی کاهش پیدا کند.
 • حتما مصرف آسپرین را دو هفته قبل از جراحی قطع کنید و از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 • قبل از تاریخ عمل، حتما چکاپ کامل چشم انجام دهید و جراحی را با پزشک‌تان درمیان بگذارید. درصورت توصیه یا تشخیص مشکل چشمی، حتما این موضوع را با پزشک متخصص‌تان مطرح کنید.
 • درصورت داشتن آلرژی و حساسیت، این موضوع را با پزشک‌تان درمیان بگذارید.
 • اگر سابقه بیماری خاصی دارید، حتما درخصوص آن با پزشک متخصص‌تان صحبت کنید.
 • لباس دکمه دار برای روز عمل آماده کنید تا پس از جراحی از آن استفاده کنید.

نکات مهم بعد از بالا بردن گونه

از مهم‌ترین بخش‌های هر جراحی، توجه به مراقبت‌های بعد از آن است. در ادامه به مهم‌ترین بخش‌های مراقبت های بعد از روش های بالا بردن گونه می‌پردازیم:

 • مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص را به‌طور جدی پیگیری کنید. استفاده از آنتی بیوتیک‌ها راس ساعات مقرر از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه کنید.
 • استفاده از کمپرس سرد که توسط پزشک متخصص توصیه می‌شود، موضوع مهمی است که با انجام آن می‌توانید میزان تورم و کبودی را کاهش دهید.
 • رعایت بهداشت چشم‌ و محل زخم از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه کنید.
 • درصورتی‌که محل زخم شما از داخل دهان ایجاد شده است، حتما از دهانشویه‌های آنتی باکتریال استفاده کنید.
 • اگر از تزریق ژل و چربی برای حجیم سازی گونه استفاده کرده‌اید، حتما استفاده از کمپرس را فراموش کنید.
 • از ماساژ گونه و خوابیدن بر روی آن پرهیز کنید.
 • حتما تا یک ماه از تخت شیب دار برای خواب استفاده کنید و یا با استفاده از بالشت، این شیب را ایجاد کنید.

مزایای لیفت گونه

انجام جراحی‌های زیبایی مزایای مختلفی دارد. این مزایا معمولا انگیزه اصلی افراد برای انجام جراحی زیبایی است:

 • کاهش علائم و نشانه‌های پیری پوست و کاهش چین و چروک‌های پوستی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • بازگردانی زیبایی و جذابیت جوانی
 • جوانسازی پوست و صورت
 • کاهش چین و چروک در ناحیه گردن
 • کاهش خط لبخند و خط حزن
 • بالا بردن خط تمرکز صورت و افزایش جذابیت چشم‌ها، بینی و لب‌ها
 • به‌دست آمدن پوستی صاف و بدون چین و چروک

معایب لیفت گونه

بدیهی است که استفاده از روش های بالا بردن گونه به شما این اجازه را می‌دهد تا زیبایی بیشتری را تجربه کنید، اما در صورتی‌که برای انجام این عمل، به پزشک متخصص باتجربه‌ای مراجعه نکنید، ریسک بروز مشکلات دیگر نیز بالا می‌رود.در چنین شرایطی با مطالعه و تحقیق در خصوص روش های بالا بردن گونه، معایب جراحی نیز بروز می‌کند. برای اطلاع از معایب روش های بالا بردن گونه، به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

 • مشکلات بعد از بی‌هوشی: در بعضی افراد احتمال واکنش‌های بدن به داروی بی‌هوشی وجود دارد. تهوع، سرگیجه و لرز از رایج‌ترین مشکلاتی است که افراد بعد از بی‌هوشی تجربه می‌کنند. این واکنش‌ها در افراد مختلف، متفاوت است و نمی‌توان پیش از بی‌هوشی در خصوص آن اظهارنظر کرد.
   
 • تورم و کبودی: معمولا با ایجاد برش و آسیب اندک در بافت پوست، تورم و کبودی ایجاد می‌شود. اسکار پوستی و تلاش بدن برای ترمیم بافت آسیب دیده، موجب بروز تورم و کبودی در ناحیه لیفت می‌شود. معمولا با گذشت زمان از عمل جراحی لیفت، کبودی و تورم به مرور بهبود می‌یابد.
   
 • بی‌حسی در ناحیه لیفت: اگر تجربه جراحی و برش پوست را داشته باشید، می‌دانید که بی‌حسی موقتی از عوارض رایجی است که تا مدتی پس از عمل با شما خواهد بود. این عارضه معمولا پس از چندین هفته بهبود می‌یابد؛ اما در صورتی‌که مدت زمان طولانی‌تری از عمل شما گذشته است و علائمی از بهبودی مشاهده نمی‌کنید، حتما این موضوع را با پزشک متخصص‌تان در میان بگذارید.
   
 • درد: یکی از مشکلاتی که در تمامی جراحی‌های زیبایی وجود دارد، احساس درد بعد از عمل است. معمولا با پیگیری روند بهبودی و استفاده از مسکن‌هایی که توسط پزشک متخصص برای‌تان تجویز شده است، درد کاهش پیدا می‌کند و با طی شدن روند بهبودی نیز، درد به‌طور کامل بهبود می‌یابد.
   
 • آسیب به عصب صورت: این عارضه معمولا در صورتی ایجاد می‌شود که پزشک متخصص و باتجربه‌ای را برای انجام این عمل انتخاب نکرده باشید، در چنین شرایطی بدیهی است که آسیب به عصب صورت موجب کاهش جذابیت صورت می‌شود و تغییر فرم در ساختار طبیعی چهره ایجاد می‌شود. توجه داشته باشید که اگر پزشک متخصص و باتجربه‌ای را برای این‌کار انتخاب کنید، دچار چنین مشکلاتی نخواهید شد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی صورت شامل لیفت صورت، ترانسفر چربی، کاشت ابرو، کاشت مو، بوکال فت، سانترال لب، جراحی بینی، جراحی گوش، لیفت گردن، لیفت غبغب، لیفت میدفیس، لیفت گونه، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی، لیفت ابرو، لیفت شقیقه و لیفت پیشانی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی بدن شامل پیکرتراشی، جراحی سینه و تزریق چربی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به  ژل وبوتاکس شامل پاک کردن تاتو و خالکوبی، لیزر موهای زائد، برداشت خال، میکروبلیدینگ، میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ، هایفوتراپی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس را ارائه می‌دهد.

اشتراک‌گذاری:
آواسلامت

ثبت نظر برای "لیفت گونه"

شما عزیزان می‌توانید، از طریق فرم زیر نظرات خود را درباره لیفت گونه ثبت کنید.
وبلاگ

مطالب مرتبط وبلاگ آواسلامت

شما عزیزان می‌توانید آخرین مطالب مربوط به جراحی و زیبایی را در بخش وبلاگ آواسلامت مطالعه کنید.

تراش استخوان ابرو

تراش استخوان ابرو

گاهی اوقات جراحان پلاستیک، تراش استخوان کاسه چشم و یا تراش استخوان ابرو را نیز همزمان با لیفت ابرو و پیشانی پیشنهاد می دهند. تراش استخوان کاسه چشم در افرادی که گودی چشم دارند و استخوان زیر ابروی آن ها ...

لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت صورت به معنی اصلاح علائم پیری و جوانسازی چهره در افراد است. با استفاده از روش های مختلف می توان افتادگی بافت ها در هر ناحیه از صورت را اصلاح کرد. با هر روشی که این افتادگی ها اصلاح شود لیفت صورت ...

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی که با عنوان لیفت ابرو نیز شناخته می شود،  به بازگرداندن اثرات نیروی جاذبه، تنگ کردن بافت نرم پیشانی و بازگرداندن ظاهر جوان پوست پیشانی، پلک فوقانی و ابروها کمک می کند. روش های مختلفی ...

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال (Temporal Lift) فرایندی است که به منظور بالا بردن دم ابروها و زیباتر کردن حالت آن ها انجام می شود. با این کار می توانید به چشم ها و ابروهای خود فرم ببخشید و جذابیت آن ها را ...

لیفت ابرو

لیفت ابرو

با گذشت زمان عضلات پیشانی در اثر سن و گرانش زمین شروع به ضعیف و شل شدن می کنند و در نتیجه باعث افتادگی ابرو می شوند. این وضعیت، چهره افراد را دائما به صورت خسته و بی حال نشان می دهد. از طرف دیگر،سایه ...

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

لیفت چشم که با نام های لیفت پلک یا بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، روشی برای جوان تر کردن و زیباتر کردن چشم ها است که با استفاده از آن می توانید آثار خستگی و افزایش سن را از چهره خود رفع کنید. این روش ...
فرم تماس

درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت

برای درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت، فرم زیر را تکمیل کنید.
نمونه کار

نمونه کارهای مرکز پزشکی آواسلامت

آخرین نمونه کارهای انجام شده توسط تیم متخصص مرکز پزشکی آواسلامت را در ادامه مشاهده می‌کنید.

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

برای انجام لیفت شقیقه می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دوره ن ...

فیلم لیفت میدفیس

فیلم لیفت میدفیس

با پیشرفت روند پیری، پوست نیز دستخوش تغییراتی می گردد که آثار آن در ناحیه سر و گردن شل شدن و افتادگی پوست به همراه پیدایش چین و چروکهای عمیق و آشکار در سطح پوست می باشد. با انجام لیفتینگ صورت می توان ...

فیلم تراش استخوان ابرو

فیلم تراش استخوان ابرو

هدف از جراحی تراش استخوان ابرو، کانتور استخوان بالای چشم است تا گودی چشم کمتر به نظر برسد. این جراحی اغلب یک روش ترکیبی با لیفت ابرو و پیشانی است و برای کسانی توصیه می شود که در ناحیه پیشانی و اطراف چ ...

سانترال لب و جراحی بینی

سانترال لب و جراحی بینی

بالا رفتن سن از جمله دلایلی به حساب می آید که می تواند فرم لب شما را دچار تغییر کند. دقت داشته باشید که روزبه روز با گذشت زمان این موضوع شدت پیدا می کند و وضعیت وخیم تر می شود. با چنین روندی چهره شما ...

فیلم عمل بوکال فت

فیلم عمل بوکال فت

برای افرادی که  صورت “گرد” یا اضافه وزن دارند، جراحی برداشتن پدهای چربی گونه، یک روش عالی برای خلاص شدن از شر این چربی های ناخواسته صورت است. تخلیه چربی بوکال بهترین روش برای رهایی ا ...

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

برای انجام لیفت گوشه چشم می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دور ...
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved