close
menu

جراحی صورت

10 like 704 view

لیفت میدفیس

لیفت میدفیس

با پیشرفت روند پیری، پوست نیز دستخوش تغییراتی می گردد که آثار آن در ناحیه سر و گردن شل شدن و افتادگی پوست به همراه پیدایش چین و چروکهای عمیق و آشکار در سطح پوست می باشد. با انجام لیفتینگ صورت می توان این افتادگی و چین و چروک ها را تا حد زیادی اصلاح کرد و نه تنها به صورت ظاهری جوان، بلکه حس جوان بودن را هم دوباره در شخص احیا کرد. سن و یا زمان مناسب برای انجام لیفتینگ صورت زمانی است که شما تمایل به بازگشت به چهره چندین سال پیش خود را داشته باشید، بدون توجه به عدد سن. لیفتینگ صورت یا در زبان عامیانه لیفت صورت بیانگر نوعی از جراحی پلاستیک و زیبایی می باشد. هدف از این جراحی همان گونه که از نام آن پیداست کشیدن پوست صورت و بافت زیرین آن برای از بین بردن افتادگی پوست و جوانسازی صورت می باشد.

 

آواسلامت ارائه‌دهنده خدمات جراحی صورت، جراحی بدن و ژل وبوتاکس درایران می‌باشد.

 

آخرین مطالب مربوط به جراحی لیفت شقیقه، جراحی پلک (بلفاروپلاستیسانترال لب، بوکال فت، تخلیه غبغب و... را در وبلاگ سایت آوا سلامت مطالعه کنید.

 

در لیفت گونه یا میدفیس ناحیه میانی صورت و گونه ها در جهت خلاف نیروی جاذبه به سمت بالا کشیده می شود. در لیفت گردن برای دست یافتن به نتیجه دلخواه و طولانی مدت علاوه بر کشیدن پوست می بایست ماهیچه پوستی گردن (پلاتیسما) را نیز کشید و جوانسازی کرد. لیفتینگ صورت را می توان به دو روش باز، توسط برش های چندین سانتیمتری که از پشت خط مو در ناحیه شقیقه آغاز و پس از گذشتن از کنار گوش به پشت گوش منتهی می گردند، و یا به روش بسته یا اندوسکوپی انجام داد. انتخاب هر یک از این روش ها  منوط به مقدار اضافه پوست و انتظار شما از نتیجه جراحی می باشد.

 

برای نمومه از طریق روش اندوسکوپی تنها قابلیت جابجایی و کشش بافت موجود می باشد و نمی توان از این طریق پوست اضافه را جدا نمود.این مسئله در مورد شبه لیفتینگ هایی که برای نمونه توسط نخ لیفت صورت  انجام می شود نیز صدق می کند و همین امر سبب میگردد تا نتیجه خیلی مطلوب نباشد. از آنجایی که بواسطه انجام جراحی لیفتینگ، پیشرفت روند پیری متوقف نمی گردد، نتیجه این جراحی ابدی نمی باشد و شاید پس از گذشت 7 تا 10 سال نیاز به تکرار این جراحی باشد. برای جلوگیری از غیرطبیعی شدن نتیجه و از دست نرفتن میمیک طبیعی صورت نمی توان تمام چین و چروک های صورت را اصلاح کرد، برای نمونه خطوط عمودی دور لب. برای جلوگیری از پیدایش surgical-face می بایست حد و مرز ممکن در جوانسازی را شناخت و به آن احترام گذاشت.

تکنیک های لیفتینگ صورت

 • لیفتینگ اسماس "SMAS-Lifting": در این تکنیک لایه اسماس که لایه ای پر استحکام بین پوست و روی ماهیچه های صورت قرار دارد مبنی اصلی برای جابجایی و کشیدن بافت می باشد. این لایه از بافت های زیرین خود جدا شده، کشیده و اضافه آن بریده می شود و به مناطق محکم دوخته می شود. راه های دیگری هم مانند دو لایه و یا پلیسه کردن اسماس موجود می باشند. انجام این عملیات ها بر روی لایه اسماس در ماندگارترشدن نتیجه تاثیر به سزایی دارد. این تکنیک در روش هایی مانند S-Lift ,Fogli-Lift ,Soft-Lift ,MACS-Lift استفاده می شود.
   
 • مینی لیفتینگ "Mini-Lift": در این نوع لیفتینگ تنها پوست کشیده می شود و هیچ عملیاتی روی لایه اسماس انجام نمی پذیرد. همانگونه که عنوان شد در صورتی که بافت اسماس کشیده نشود ماندگاری نتیجه جراحی زیاد نخواهد بود.
   
 • لیفتینگ مایع "Liquid-Lift": در این نوع لیفتینگ توسط تزریق مایعاتی مانند چربی و یا اسید هیالوریک به صورت حجم داده می شود. ماندگاری این نوع لیفت بسته به ماندگاری مایع تزریق شده می باشد و پس از از بین رفتن اثر آن می بایست مجدد تکرار شود.

دوران نقاهت و نوع بیهوشی

طول دوران نقاهت در اشخاص متفاوت می باشد و بستگی به نوع و بزرگی جراحی دارد. به همین نسبت قابلیت حضور در اماکن عمومی از یک تا هشت هفته پس از عمل متغییر می باشد. لیفتینگ صورت را می توان بسته به شرایط روحی و جسمی  متقاضی و بزرگی مساحت مورد جراحی یا با بی حسی موضعی همراه با استفاده از داروی خواب آور و یا با بیهوشی عمومی انجام داد. مدت زمان جراحی نیز بسته به شمار موارد و مساحت مورد جراحی از ۲ تا ۴ ساعت متغیر می باشد.

ریسکهای لیفتینگ صورت

تورم، کبودی، عفونت، تاخییر یا اشکال در بهبود زخم، خط بخیه نافرم و پهن، آسیب به  اعصاب حسی و حرکتی و نامتقارن بودن دو نیمه صورت از جمله ریسکهای قابل ذکر در جراحی لیفتینگ صورت می باشند.

نکات قبل از لیفت صورت

قبل از لیفت صورت به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • حداقل ۱۴ روز پیش از تاریخ جراحی می بایست با مشاوره پزشک معالج استفاده از داروهایی که خواص جلوگیری کننده از انعقاد خون را دارند قطع نمود.
 • به حداقل رسانیدن مصرف نیکوتین و الکل ۴ هفته قبل از تاریخ عمل.
 • در صورت وجود آلرژی و یا بیماری در حال معالجه حتما جراح خود را مطلع کنید.
 • اگر به سرعت و بر اثرضربات کوچک دچار کبودی می شوید حتما جراح خود را مطلع کنید.
 • اگر  دچار عفونت در ناحیه سر و گردن می باشید جراح خود را مطلع کنید.
 • وجود بیماری های داخلی مانند فشارخون و قند خون بالا و...
 • پیش از جراحی انجام آزمایش خون برای بیماران ما روتین می باشد
 • در صورت وجود بیماری های داخلی مانند بیماری های قلبی و یا ریوی نیاز به مشاوره با پزشک متخصص می باشد.
 • اگر در آینده نزدیک می خواهید کاهش وزن داشته باشید جراح خود را مطلع کنید.
 • برای استتار خط بخیه تا زمان بهبود نهایی بهتر است از کوتاه کردن بیش از حد موهای خود قبل از جراحی خودداری کنید.
 • اگر قصد رنگ کردن موهای خود را دارید، زمان مناسب برای این کار ۷ روز پیش و یا ۱۴ روز پس از انجام جراحی می باشد.
 • از آنجایی که استحمام در روزهای نخست پس از جراحی میسر نمی باشد، حتما صبح روز جراحی استحمام کنید.

نکات مهم مربوط به پس از جراحی

بعد از عمل لیفت میدفیس به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • بلافاصله  پس از جراحی می بایست با سردرد، تورم و هماتوم حساب کرد.
 • استفاده از کمپرس سرد و بالا نگاه داشتن سر در هنگام خواب و استراحت. دستمال تمیزی را نمناک نموده، روی پوست خود قرار دهید و سپس بسته یخ را روی آن قرار دهید. این کار را ۶ تا ۸ بار، هر بار به مدت ۲۰ دقیقه انجام دهید. از گذاشتن مستقیم یخ روی پوست خودداری کنید. خنک کردن بیش از اندازه حتی باعث افزایش تورم می شود.
 • پرهیز از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپیرین به مدت ۲ تا ۴ هفته.
 • نخ بخیه  در صورتی که قابل جذب  نباشد پس از ۷  روز کشیده می شود.
 • گرفتن دوش از روز ۷ و پس ازکشیدن بخیه ها مجاز میباشد تا آن زمان می توانید موها و بدن خود را بدون خیس کردن بخیه ها شستشو دهید.
 • در روزهای نخست از جویدن زیاد پرهیز و بیشتر از مایعات استفاده کنید.
 • ۶-۸ هفته پس از جراحی از تماس مستقیم با نور خورشید پرهیز کنید.
 • استفاده از نوشیدنی هایی مانند آب آناناس و آب کرفس در حد معقول که به معده آسیب نرساند برای بهبود سریعتر تورم توصیه می گردد.
 • فعالیت ورزشی خود را می توانید ۴ هفته پس از جراحی از سر بگیرید.
 • پس از یک هفته می توانید آرایش کنید.
 • در هفته نخست از کرم های پوستی استفاده نکنید.
 • روزهای نخست نیمه نشسته بخوابید
 • نتیجه نهایی جراحی را زودتر از نیم تا یک سال پس از جراحی نمی توان بطور قطعی مورد قضاوت قرار داد.
 • کیفیت پوست با انجام جراحی لیفتینگ تغییر به سزایی نمی کند و برای بهبود کیفیت پوست نیاز به انجام لیزرتراپی، میکرونیدلینگ و اینگونه درمان ها می باشد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی صورت شامل لیفت صورت، ترانسفر چربی، کاشت ابرو، کاشت مو، بوکال فت، سانترال لب، جراحی بینی، جراحی گوش، لیفت گردن، لیفت غبغب، لیفت میدفیس، لیفت گونه، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی، لیفت ابرو، لیفت شقیقه و لیفت پیشانی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی بدن شامل پیکرتراشی، جراحی سینه و تزریق چربی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به  ژل وبوتاکس شامل پاک کردن تاتو و خالکوبی، لیزر موهای زائد، برداشت خال، میکروبلیدینگ، میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ، هایفوتراپی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس را ارائه می‌دهد.

اشتراک‌گذاری:
آواسلامت

ثبت نظر برای "لیفت میدفیس"

شما عزیزان می‌توانید، از طریق فرم زیر نظرات خود را درباره لیفت میدفیس ثبت کنید.
آواسلامت

نظر کاربران درباره "لیفت میدفیس"

شما عزیزان می‌توانید، نظر کابران درباره لیفت میدفیس را در ادامه مطالعه کنید.
افسانه
1400/07/20 19:00

من از لیفت میدفیس که در مرکز آواسلامت انجام دادم، خیلی راضی هستم و به همه دوستام پیشنهاد کردم.

آواسلامت
1400/07/20 19:00

ممنون از حمایت شما.

وبلاگ

مطالب مرتبط وبلاگ آواسلامت

شما عزیزان می‌توانید آخرین مطالب مربوط به جراحی و زیبایی را در بخش وبلاگ آواسلامت مطالعه کنید.

تراش استخوان ابرو

تراش استخوان ابرو

گاهی اوقات جراحان پلاستیک، تراش استخوان کاسه چشم و یا تراش استخوان ابرو را نیز همزمان با لیفت ابرو و پیشانی پیشنهاد می دهند. تراش استخوان کاسه چشم در افرادی که گودی چشم دارند و استخوان زیر ابروی آن ها ...

لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت صورت به معنی اصلاح علائم پیری و جوانسازی چهره در افراد است. با استفاده از روش های مختلف می توان افتادگی بافت ها در هر ناحیه از صورت را اصلاح کرد. با هر روشی که این افتادگی ها اصلاح شود لیفت صورت ...

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی که با عنوان لیفت ابرو نیز شناخته می شود،  به بازگرداندن اثرات نیروی جاذبه، تنگ کردن بافت نرم پیشانی و بازگرداندن ظاهر جوان پوست پیشانی، پلک فوقانی و ابروها کمک می کند. روش های مختلفی ...

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال (Temporal Lift) فرایندی است که به منظور بالا بردن دم ابروها و زیباتر کردن حالت آن ها انجام می شود. با این کار می توانید به چشم ها و ابروهای خود فرم ببخشید و جذابیت آن ها را ...

لیفت ابرو

لیفت ابرو

با گذشت زمان عضلات پیشانی در اثر سن و گرانش زمین شروع به ضعیف و شل شدن می کنند و در نتیجه باعث افتادگی ابرو می شوند. این وضعیت، چهره افراد را دائما به صورت خسته و بی حال نشان می دهد. از طرف دیگر،سایه ...

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

لیفت چشم که با نام های لیفت پلک یا بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، روشی برای جوان تر کردن و زیباتر کردن چشم ها است که با استفاده از آن می توانید آثار خستگی و افزایش سن را از چهره خود رفع کنید. این روش ...
فرم تماس

درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت

برای درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت، فرم زیر را تکمیل کنید.
نمونه کار

نمونه کارهای مرکز پزشکی آواسلامت

آخرین نمونه کارهای انجام شده توسط تیم متخصص مرکز پزشکی آواسلامت را در ادامه مشاهده می‌کنید.

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

برای انجام لیفت شقیقه می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دوره ن ...

فیلم لیفت میدفیس

فیلم لیفت میدفیس

با پیشرفت روند پیری، پوست نیز دستخوش تغییراتی می گردد که آثار آن در ناحیه سر و گردن شل شدن و افتادگی پوست به همراه پیدایش چین و چروکهای عمیق و آشکار در سطح پوست می باشد. با انجام لیفتینگ صورت می توان ...

فیلم تراش استخوان ابرو

فیلم تراش استخوان ابرو

هدف از جراحی تراش استخوان ابرو، کانتور استخوان بالای چشم است تا گودی چشم کمتر به نظر برسد. این جراحی اغلب یک روش ترکیبی با لیفت ابرو و پیشانی است و برای کسانی توصیه می شود که در ناحیه پیشانی و اطراف چ ...

سانترال لب و جراحی بینی

سانترال لب و جراحی بینی

بالا رفتن سن از جمله دلایلی به حساب می آید که می تواند فرم لب شما را دچار تغییر کند. دقت داشته باشید که روزبه روز با گذشت زمان این موضوع شدت پیدا می کند و وضعیت وخیم تر می شود. با چنین روندی چهره شما ...

فیلم عمل بوکال فت

فیلم عمل بوکال فت

برای افرادی که  صورت “گرد” یا اضافه وزن دارند، جراحی برداشتن پدهای چربی گونه، یک روش عالی برای خلاص شدن از شر این چربی های ناخواسته صورت است. تخلیه چربی بوکال بهترین روش برای رهایی ا ...

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

برای انجام لیفت گوشه چشم می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دور ...
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved