close
menu

جراحی صورت

2 like 231 view

لیفت غبغب

لیفت غبغب

از مشکلاتی که باعث می‌شود فرم صورت ناخوشایند شود و افرادی زیادی به فکر از بین بردن آن باشند؛ غبغب می‌باشد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی برای حل این مشکل روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از آن روش‌ها که می‌تواند زیبایی را به چهره افراد برگرداند؛ لیفت غبغب می‌باشد. افراد زیادی در ناحیه بین گردن و چانه خود دارای پوست آویزان و شل هستند؛ علاوه بر این چربی‌های اضافه نیز در این قسمت جمع می‌شوند در نتیجه عوامل گوناگونی دست به دست هم می‌دهند تا فرد دچار غبغب شود. ایجاد غبغب خود نیز دارای عواملی می‌باشد. با افزایش سن پوست صورت و گردن مانند دوران جوانی صاف و یکدست نیست و پوست صورت پیر می‌شود و دیگر مثل گذشته توانایی ارتجاعی ندارد. کم کاری تیروئید سبب به وجود آمدن غبغب در فرد بیمار می‌شود. برخی افراد که دچار اضافه وزن و چاقی هستند بیشتر از افراد لاغر غبغب می‌آورند. هرگاه بدن فرد دچار کمبود پروتئین و ویتامین‌ها گردد؛ بدن ضعیف می‌شود و همین امر در به وجود آمدن غبغب موثر می‌باشد. تولید بیش از اندازه چربی در قسمت بین گردن و چانه ارثی و یا ژنتیکی می‌باشد.

آواسلامت ارائه‌دهنده خدمات جراحی صورت، جراحی بدن و ژل وبوتاکس درایران می‌باشد.

 

آخرین مطالب مربوط به جراحی لیفت شقیقه، جراحی پلک (بلفاروپلاستیسانترال لب، بوکال فت، تخلیه غبغب و... را در وبلاگ سایت آوا سلامت مطالعه کنید.

 

 

برای برداشتن غبغب روش‌های مختلفی وجود دارد. برخی با عمل جراحی می‌توانند مشکل را حل کنند.

لیفت غبغب با نخ

لیفت غبغب بدون جراحی و با استفاده از نخ شیوه نوین برای افرادی که به هر دلیل دوست ندارند عمل جراحی را انجام دهند، صورت می‌گیرد. نکته مهمی که در مورد لیفت با نخ وجود دارد این است که نخ‌هایی که برای لیفت مورد استفاده قرار می‌گیرند، جذب پوست می‌شوند و هیچ گونه حساسیتی برای فرد ایجاد نمی‌کند. معمولا برای دیگر قسمت‌های بدن نیز که لیفت با نخ انجام می‌شود چنین نخ‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر فردی قصد لیفت با عمل جراحی را در نظر داشته باشد قبل از عمل پزشک او را ویزیت کرده و فرد را برای عمل آماده می‌کنند. چون این عمل برای زیبایی فرد صورت می‌گیرد بنابراین پس از عمل باید عضلات گردن و زیر چانه سفت شده باشد و خط چانه کمی به عقب رفته باشد. به همین منظور قسمتی از گردن و نقطه‌ای که در دید نباشد را انتخاب می‌کنند و برشی را در همان قسمت می‌دهند. پوست اضافی برداشته شده و چربی‌ها نیز از زیر پوست خارج می‌گردد. گاهی برداشت چربی به صورت مستقیم انجام می‌شود. اما گاهی نیز با لیپوساکشن این کار صورت می‌گیرد. برای اینکه جای زخم‌هایی که در گردن ایجاد شده، بسیار کمرنگ و یا کاملا از بین برود، از نازک‌ترین بخیه‌ها استفاده می‌شود. معمولا این عمل با توجه به شرایط بیمار با بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. مدت زمان این عمل یک ساعت می‌باشد. این عمل نیاز به بستری شدن ندارد و بیشتر بیماران در همان روز به منزل برمی‌گردند.

لیفت غبغب با لیپوساکشن

نوع دیگری از لیفت غبغب به وسیله لیپوساکشن می‌باشد. این روش یک عمل تهاجمی محسوب می‌شود و معمولا نتیجه آن دائمی و بدون برگشت غبغب است. آثار ناشی از انجام این عمل خیلی زود خود را نشان می‌دهد. اگر قرار باشد لیپوساکشن در دو یا چند جلسه صورت گیرد، نیازی نیست فرد در انتظار نتیجه جلسه اول بماند.

لیفت غبغب با جراحی سنتی

در روش جراحی سنتی، پوست اضافی را جدا کرده و چربی‌ها را برمی‌دارند تا عضلات گردن کاملا سفت شود. این روش خط چانه را به زیبایی سفت می‌کند و شکل نرم‌تری به گردن می‌دهد. جراحی سنتی فقط مخصوص افرادی که دارای غبغب هستند، نمی‌باشد. بلکه افراد بالای هجده سال نیز می‌‌توانند برای داشتن چانه زیباتر از این روش استفاده کنند. لازم به ذکر است افراد برای انجام لیفت باید به کلینیک معتبر و پزشک متخصص مراجعه کنند. چنان‌چه غیر از این رفتار کنند بدون شک با مشکلاتی روبرو خواهند شد.

عمل جراحی سنتی مناسب چه افرادی است؟

افرادی که دارای اضافه وزن هستند، به طوری‌که میزان چربی در زیر چانه و بین گردن آن‌ها زیاد است، از این روش با لیپوساکشن استفاده می‌کنند. در این روش چربی‌هایی را که نمی‌توان با روش‌های بدون جراحی یا جراحی‌های عادی از بین برد، با لیپوساکشن می‌توان آن را برداشت. برخی از افراد چاق با توجه به گرفتن رژیم‌های سخت غذایی و ورزش کردن به مقدار زیادی وزن خود را پایین می‌آورند نیز دچار غبغب می‌شوند و باید حتما برای لیفت غبغب به پزشک مراجعه کردند. معمولا این افراد می‌توانند از روش سنتی با لیپوساکشن نیز استفاده کنند. افرادی که دارای چانه کوچک هستند و دوست دارند چانه برجسته‌ای داشته باشند، می‌توانند از روش جراحی سنتی همراه با لیپوساکشن که کار برجسته سازی چانه را به خوبی انجام می‌دهد، چانه خود را زیباتر کنند. افرادی که دچار افتادگی پوست در زیر گلوی خود هستند و در این قسمت چربی‌های سخت و اضافه دارند، می‌توانند از روش لیپوساکشن لیزری استفاده کنند. در این روش برشی صورت نمی‌گیرد بلکه به وسیله لیزر که حالت تهاجمی دارد چربی‌ها را از بین می‌برند و اثر ناشی از عمل لیزر به اندازه روش سنتی با لیپوساکشن نیست.

لیفت غبغب بدون جراحی

یکی از موثرترین شیوه جهت لیفت غبغب بدون جراحی، هایفوتراپی می‌باشد. دوره درمان و بهبود این روش بسیار کوتاه است. افرادی که دچار غبغب افتاده و شل هستند و به هر دلیلی تمایلی به عمل جراحی ندارند، می‌توانند با این روش مشکل خود را حل کنند. در این روش پرتوها و اشعه‌های مافوق صوت را با شدت زیاد و به طور کاملا کنترل شده از پوست عبور می‌دهند و آسیب به لایه‌های عمقی پوست صورت می‌گیرد. به دلیل آسیب دیدگی پوست، بافت‌های افتاده و شل از خود واکنش نشان می‌دهند و به خاطر از هم پاشیده شدن، چربی‌های موجود در زیر پوست منقبض و سفت می‌شود. این نمونه آسیبی که به طور کنترل شده به پوست وارد می‌شود. آن‌چه سبب تولید کلاژن نو و جدید می‌شود، تجزیه شدن چربی‌های زیر پوستی در یک زمان می‌باشد. هایفوتراپی غبغب را کوچک و زیبا می‌کند. تولید کلاژن در جوان‌سازی و طراوت صورت بسیار موثر است. انجام این روش نیاز به یک جلسه سی تا نود دقیقه زمان دارد. دوره درمان و بهبود این روش بسیار کوتاه و ایمن می‌باشد. چس از هایفوتراپی فرد نیازی به استراحت ندارد.

لیفت غبغب با نخ

با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی به مرور راه‌های انجام لیفت غبغب آسان‌تر و بدون عوارض جانبی صورت می‌گیرد. هنگامی‌که سن بالا می‌رود و پوست چانه دچار افتادگی می‌شود لازم است برای درمان اقدام کنید. هر چند ممکن است برخی افراد دارای سن بالای نمی‌باشند اما غبغب دارند، این افراد ممکن است به صورت ارثی دچار این مشکل شوند. همواره افراد زیادی به دنبال لیفت با روش‌های ساده و آسان هستند. یکی از راه‌های بدون خطر برای رفع غبغب، لیفت با نخ می‌باشد. این روش باعث جوانسازی صورت می‌شود و چهره را جذاب‌تر می‌کند. لیفت با نخ به عنوان یک شیوه کم تهاجم شناخته شده است. برای انجام این روش از نخ‌هایی که قابل جذب هستند استفاده می‌شود. جنس این نخ‌ها با بدن بسیار سازگار می‌باشد و اکثرا از نخ‌های بخیه استفاده می‌شود. لیفت به وسیله این نخ‌ها باعث کشش قسمت افتاده و شل شده پوست می‌باشد. در این روش از بی‌هوشی عمومی استفاده نمی‌کنند زیرا هیچ برشی بر روی پوست ایجاد نمی‌شود و فرد احساس درد یا ناراحتی ندارد. بلکه به وسیله سوزن‌های ریز، نخ‌ها را وارد پوست می‌کنندو منافذ نیز به راحتی درمان می‌شوند. اگر غبغب سبب شده از چهره خود راضی نباشید و قصد عمل آن را دارید، لیفت با نخ بهترین و راحت‌ترین شیوه برای شما می‌باشد.

مزایا و مراقبت بعد از لیفت غبغب با نخ

افرادی که قصد دارند لیفت غبغب با نخ را انجام دهند، نیاز به سی تا چهل و پنج دقیقه زمان دارند. ماندگاری این روش دو سال یا بیشتر می‌باشد. افرادی که داری پوستی شل و افتاده در زیر چانه خود هستند، می‌توانند با آرامش خاطر لیفت با نخ را انجام دهند. موادی که در تولید این نخ‌ها استفاده می‌شود، کاملا با بدن سازگار است و فرد را دچار حساسیت نمی‌کند. این نخ‌ها به راحتی جذب پوست می‌شوند. نخ‌ها در قسمتی که عصب‌ها و رگ‌های خونی وجود دارند، جاگذاری نمی‌شوند. به همین دلیل هیچ نوع آسیبی به صورت و چانه نمی‌رسد و ریسک عمل به کمترین حد خود می‌رسد. با وجود انواع نخ‌ها و شیوه‌های مختلف برای لیفت با نخ، پزشک می‌تواند با توجه به نیازهای فرد مناسب‌ترین شیوه را انتخاب کند.

 

لازم است بعد از لیفت با نخ، نکاتی را مد نظر داشته باشید. بر روی قسمت‌های خارج شدن نخ‌ها و تزریق از کرم آنتی‌بیوتیک استفاده کنید. پزشک حتما آن را برای شما تجویز می‌کند. بعد از درمان غبغب می‌توانید مقداری یخ را بر روی گردن خود قرار دهید. بهتر است در مدت زمان دو روز، هر دو ساعت از کمپرس سرد به مدت بیست دقیقه استفاده کنید. هرگز سه شب اول بعد از عمل به روی پهلو نخوابید. بهترین شیوه خوابیدن به پشت می‌باشد. سعی کنید سر خود را بالاتر از بدنتان قرار دهید. تا پنج روز از فشار دادن و یا مالیدن گردن و صورت خودداری کنید. به مدت چهارده روز از رفتن به سونا، حمام آفتاب، جکوزی، حمام بخار دوری کنید. لازم است به مدت سه هفته از رفتن به دندانپزشکی و انجام ورزش‌های سنگین خودداری کنید.

معایب و عوارض لیفت غبغب

درصورتیکه لیفت غبغب را در مرکزی معتبر انجام دهید، عوارض خیلی کمی را تجربه خواهید کرد. حتی اگر از لیفت غبغب با جراحی استفاده کنید، باز هم می‌توان این روش را یکی از کم‌خطرترین روش‌ها برای رفع افتادگی یا شل شدگی پوست ناحیه غبغب دانست. قرمزی، تورم، کبودی و التهاب در ناحیه لیفت از شایع‌ترین عوارض لیفت غبغب است. این عوارض معمولا پس از چند روز به‌طور کامل برطرف می‌شوند. اما اگر عوارض بیشتر از دو هفته طول کشید حتما به پزشک خود اطلاع دهید. پیش از لیفت غبغب برای کمتر کردن یا از بین بردن عوارض احتمالی این موارد را رعایت کنید:

 • حتما در جلسات مشاوره با پزشک شرکت کنید. در این جلسات پزشک شما را معاینه کرده و با توجه به سن، نوع پوست، میزان افتادگی و وضعیت سلامتی بهترین روش لیفت غبغب را به شما پیشنهاد می‌دهد.
 • یک هفته قبل از لیفت غبغب مصرف مواد غذایی یا داورهای رقیق‌کننده خون را قطع کنید.
 • درصورتی‌که بیماری یا آلرژی خاصی دارید، حتما پزشک خود را مطلع کنید.
 • رعایت این نکات نیز پس از لیفت غبغب ضروری است:
 • از فشار دادن یا ماساژ ناحیه لیفت خودداری کنید.
 • درصورتی‌که پزشک برای شما دارو یا کرم خاصی تجویز کرده، آن را به‌موقع مصرف کنید.
 • پس از انجام لیفت از کمپرس سرد استفاده کنید. این کار را برای مدت 2 روز هر 2 ساعت یک بار تکرار کنید. در هر بار استفاده از کمپرس سرد آن را به مدت 20 دقیقه روی گردن خود قرار دهید.
 • تا سه روز پس از لیفت غبغب به‌صورت طاق‌باز بخوابید و سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید.
 • تا دو هفته پس از لیفت از رفتن به استخر، دوش گرفتن با آب داغ و پرفشار و استفاده از سونا و جکوزی خودداری کنید.
 • تا دو هفته پس از لیفت از نور مستقیم خورشید دوری کرده و از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • تا سه هفته پس از لیفت از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین خودداری کنید.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی صورت شامل لیفت صورت، ترانسفر چربی، کاشت ابرو، کاشت مو، بوکال فت، سانترال لب، جراحی بینی، جراحی گوش، لیفت گردن، لیفت غبغب، لیفت میدفیس، لیفت گونه، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی، لیفت ابرو، لیفت شقیقه و لیفت پیشانی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی بدن شامل پیکرتراشی، جراحی سینه و تزریق چربی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به  ژل وبوتاکس شامل پاک کردن تاتو و خالکوبی، لیزر موهای زائد، برداشت خال، میکروبلیدینگ، میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ، هایفوتراپی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس را ارائه می‌دهد.

اشتراک‌گذاری:
آواسلامت

ثبت نظر برای "لیفت غبغب"

شما عزیزان می‌توانید، از طریق فرم زیر نظرات خود را درباره لیفت غبغب ثبت کنید.
وبلاگ

مطالب مرتبط وبلاگ آواسلامت

شما عزیزان می‌توانید آخرین مطالب مربوط به جراحی و زیبایی را در بخش وبلاگ آواسلامت مطالعه کنید.

تراش استخوان ابرو

تراش استخوان ابرو

گاهی اوقات جراحان پلاستیک، تراش استخوان کاسه چشم و یا تراش استخوان ابرو را نیز همزمان با لیفت ابرو و پیشانی پیشنهاد می دهند. تراش استخوان کاسه چشم در افرادی که گودی چشم دارند و استخوان زیر ابروی آن ها ...

لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت صورت به معنی اصلاح علائم پیری و جوانسازی چهره در افراد است. با استفاده از روش های مختلف می توان افتادگی بافت ها در هر ناحیه از صورت را اصلاح کرد. با هر روشی که این افتادگی ها اصلاح شود لیفت صورت ...

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی که با عنوان لیفت ابرو نیز شناخته می شود،  به بازگرداندن اثرات نیروی جاذبه، تنگ کردن بافت نرم پیشانی و بازگرداندن ظاهر جوان پوست پیشانی، پلک فوقانی و ابروها کمک می کند. روش های مختلفی ...

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال (Temporal Lift) فرایندی است که به منظور بالا بردن دم ابروها و زیباتر کردن حالت آن ها انجام می شود. با این کار می توانید به چشم ها و ابروهای خود فرم ببخشید و جذابیت آن ها را ...

لیفت ابرو

لیفت ابرو

با گذشت زمان عضلات پیشانی در اثر سن و گرانش زمین شروع به ضعیف و شل شدن می کنند و در نتیجه باعث افتادگی ابرو می شوند. این وضعیت، چهره افراد را دائما به صورت خسته و بی حال نشان می دهد. از طرف دیگر،سایه ...

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

لیفت چشم که با نام های لیفت پلک یا بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، روشی برای جوان تر کردن و زیباتر کردن چشم ها است که با استفاده از آن می توانید آثار خستگی و افزایش سن را از چهره خود رفع کنید. این روش ...
فرم تماس

درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت

برای درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت، فرم زیر را تکمیل کنید.
نمونه کار

نمونه کارهای مرکز پزشکی آواسلامت

آخرین نمونه کارهای انجام شده توسط تیم متخصص مرکز پزشکی آواسلامت را در ادامه مشاهده می‌کنید.

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

برای انجام لیفت شقیقه می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دوره ن ...

فیلم لیفت میدفیس

فیلم لیفت میدفیس

با پیشرفت روند پیری، پوست نیز دستخوش تغییراتی می گردد که آثار آن در ناحیه سر و گردن شل شدن و افتادگی پوست به همراه پیدایش چین و چروکهای عمیق و آشکار در سطح پوست می باشد. با انجام لیفتینگ صورت می توان ...

فیلم تراش استخوان ابرو

فیلم تراش استخوان ابرو

هدف از جراحی تراش استخوان ابرو، کانتور استخوان بالای چشم است تا گودی چشم کمتر به نظر برسد. این جراحی اغلب یک روش ترکیبی با لیفت ابرو و پیشانی است و برای کسانی توصیه می شود که در ناحیه پیشانی و اطراف چ ...

سانترال لب و جراحی بینی

سانترال لب و جراحی بینی

بالا رفتن سن از جمله دلایلی به حساب می آید که می تواند فرم لب شما را دچار تغییر کند. دقت داشته باشید که روزبه روز با گذشت زمان این موضوع شدت پیدا می کند و وضعیت وخیم تر می شود. با چنین روندی چهره شما ...

فیلم عمل بوکال فت

فیلم عمل بوکال فت

برای افرادی که  صورت “گرد” یا اضافه وزن دارند، جراحی برداشتن پدهای چربی گونه، یک روش عالی برای خلاص شدن از شر این چربی های ناخواسته صورت است. تخلیه چربی بوکال بهترین روش برای رهایی ا ...

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

برای انجام لیفت گوشه چشم می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دور ...
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved