close
menu

جراحی صورت

108 like 726 view

بوکال فت

بوکال فت

بوکال فت (جراحی بوکال فت) یا تخلیه چربی دهان، یکی از عمل های زیبایی است که در سالهای اخیر بسیار رواج پیدا کرده و متقاضیان زیادی دارد. بوکال فت (جراحی بوکال فت) بهترین روش برای رهایی از شر این چربی های اضافه گونه است است. بوکال فت (جراحی بوکال فت) یک عمل جراحی پلاستیکی نسبتاً سریع و ساده است که با بی حسی موضعی انجام می شود و جای زخم خارجی ندارد. در صورت های جذاب تر، صورت تقریباً شبیه به یک قلب و یا مثلث وارونه به نظر می رسد، که گونه ها بزرگترین قسمت هستند و سپس لاغر می شوند تا به سمت استخوان فک کاهش پیدا کنند. هنگامی که کسی دارای پد چربی بوکال بیش از حد باشد، این ممکن است مثلث معکوس ایجاد کند که در آن بیمار در امتداد قسمت تحتانی صورت خود در مقابل قسمت فوقانی صورت خود پهن تر باشد.

آواسلامت ارائه‌دهنده خدمات جراحی صورت، جراحی بدن و ژل وبوتاکس درایران می‌باشد.

 

آخرین مطالب مربوط به جراحی لیفت شقیقه، جراحی پلک (بلفاروپلاستیسانترال لب، بوکال فت، تخلیه غبغب و... را در وبلاگ سایت آوا سلامت مطالعه کنید.

 

عمل جراحی بوکال فت

بوکال فت (جراحی بوکال فت) با ایجاد یک برش کوچک در داخل دهان در سمت داخلی گونه ها و از بین بردن بافت چربی بوکال انجام می شود. بخیه های مورد استفاده برای دوخت در بوکال فت (جراحی بوکال فت) معمولا جذب می شوند و در نهایت خودشان جدا می شوند و شما می توانید در همان روز از جراحی به خانه بروید.

چربی بوکال

چربی بوکال، یک توده چربی است که در ناحیه توخالی بین عضله بوکسیاناتور و سایر عضلات سطحی صورت قرار دارد. اندازه پد چربی Bichat برای هر فرد متفاوت است و چربی بوکال در هر دو گونه ممکن است اندازه های مختلف داشته باشد.

علل ایجاد چربی لپ

دلایل مختلفی برای ایجاد چربی لپ و در نتیجه بوکال فت (جراحی بوکال فت) وجود دارد که عبارتند از:

 • ایجاد چربی لپ به دلیل اضافه وزن: اگر افراد دارای برنامه غذایی مناسب و سالمی نباشند، چاقی به سراغ آنها می آید و در نتیجه صورت آنها هم چاقتر میشود. رعایت اصول غذایی مناسب و خوردن انواع مواد مغذی و ویتامینها باعث تنظیم اندامهای کلی بدن میشود.
 • ایجاد چربی لپ به دلیل کم آبی: کمبود آب در بدن باعث ایجاد مشکلات زیادی در بدن میشود که یکی از این موارد ایجاد چربی در دهان است.
 • ایجاد چربی لپ به دلیل مصرف بیش از حد الکل: مصرف بیش از اندازه الکل هم مانند مابقی نوشیدنی ها مانند چای و قهوه باعث کم آبی در بدن میشود که در نهایت موجب ایجاد پف و چربی در صورت و دیگر بخشهای بدن میشود.
 • ایجاد چربی لپ به دلیل ابتلا به بیماری های خاص: ابتلا به برخی از بیماریها نظیر بیماری های کلیه و کلیوی و تیروئید و ... باعث ایجاد بافت بیش از اندازه چربی در دهان میشوند.

نکات مهم درباره بوکال فت

چربی داخل دهان یا چربی بوکال، یک چربی عمقی است که می‌تواند با بیرون‌زدگی‌اش باعث ایجاد پری در سمت خارجی گوشه لب‌ها شود. در اغلب موارد باید برای حفظ حجم صورت و چربی‌های آن حداکثر تلاش انجام گردد و برداشت این چربی معمولاً آن نتایجی را که فرد انتظار دارد ایجاد نخواهد کرد. با اینکه برداشتن چربی بوکال باعث خالی شدن قسمت صورت در زیر گونه‌ها و در کوتاه‌مدت، دادن شکل زیباتر (براساس تمایل جوانان به شبیه شدن به افراد مشهور) همراه با تعریف شدن و مشخص شدن بهتر برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌های صورت می‌شود، ولی قطعاً در درازمدت روند پیری در صورت را تسریع خواهد کرد و بسیار به‌ندرت به‌وسیله یک جراح پلاستیک آشنا به سیر بلوغ و پیری صورت در گذر زمان پیشنهاد می‌شود. مهم‌ترین چالش در برداشت چربی بوکال، پرهیز از آسیب به بافت‌های عصبی و عضلانی مجاور آن‌هاست و معمولاً عمل آن تحت بی‌حسی موضعی یا بی‌دردی خفیف در مطب یا کلینیک انجام می‌شود که در طی آن برش کوچکی در داخل دهان داده می‌شود و چربی دهانی از خلال آن برش بیرون کشیده شده و برداشته می‌شود.

مراقبت های قبل از عمل جراحی بوکال فت

قبل از انجام بوکال فت (جراحی بوکال فت) باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • چند روز قبل از انجام عمل بوکال فت باید از مصرف داروهای حساسیت زا خودداری شود.
 • عمل بوکال فت عملی موضعی است، به همین علت بهتر است 12روز قبل از انجام جراحی از خوردن و آشامیدن پرهیز شود.
 • دو الی سه روز قبل از انجام جراحی بوکال فت از مصرف الکل و کشیدن سیگار خودداری شود.
 • از مصرف داروهای التهاب آور نظیر آسپرین باید خودداری شود زیرا باعث رقیق شدن خون میشود.

دوره نقاهت پس از بوکال فت

پس از بوکال فت (جراحی بوکال فت) نیازی به بستری شدن نیست و بیمار می تواند بلافاصله پس از عمل به منزل برود. ممکن است فرد تا چند روز بعد از عمل احساس درد یا ناراحتی کند که با مصرف دارو های مسکن می توانید درد را کمتر کنید. ممکن است در 1 الی2 روز ابتدای جرای جای زخم وبخیه همراه با خونریزی باشد. جای بخیه در داخل دهان پس از مدتی به طور کامل برطرف می شود وهیچ گونه جای زخم و اسکار باقی نمی ماند.

عوارض جراحی بوکال فت

بوکال فت (جراحی بوکال فت) مانند هر جراحی و عمل دیگری، ممکن است عوارضی داشته باشد که در ادامه با این عوارض آشنا خواهید شد:

 • عفونت: در صورتی که مراقبت های بعد از بوکال فت (جراحی بوکال فت) همانند شستشوی مداوم دهان، مصرف الکل، کشیدن دخانیات و ... رعایت نشود امکان بروز عفونت وجود دارد.
 • خونریزی: زمانی بیماران دچار خونریزی میشوند که غذاهای سفت بخورند و ورزش های سنگین انجام دهند که باعث ضربه به محل جراحی میشود.
 • درد مداوم: درد مداوم در اثر رعایت نکردن مراقبت های قبل و بعد از انجام بوکال فت (جراحی بوکال فت) ایجاد میشود که در این صورت بیماران باید تحت نظر پزشک قرار بگیرند.
 • نامتقارن بودن گونه ها: نامتقارن بودن گونه ها زمانی ایجاد میشود که فرد محل جراحی را دستکاری کرده باشد و یا پزشک متخصص به اندازه کافی مهارت نداشته باشد.
 • افتادگی گونه ها:شل شدن گونه ها و یا افتادگی آنها به دلیل رعایت نکردن نکات مراقبتی بعد از بوکال فت (جراحی بوکال فت) و بالا رفتن سن ایجاد میشود.
 • آسیب در ماهیچه های صورت:آسیب به ماهیچه های صورت تنها به دلیل نداشتن مهارت و تخصص کافی پزشک مربوطه ایجاد میشود.

مراقبتهای بعد از تخلیه چربی بوکال

انجام دقیق مراقبت ها و توصیه های پزشک پس از بوکال فت (جراحی بوکال فت) به کوتاه تر شدن دوره نقاهت و به حداقل رساندن خطرات و عوارض بعد از عمل کمک بسیاری می کند. خوشبختانه، مراقبت های بعد از این جراحی بسیار راحت و آسان هستند. مهم ترین آنها عبارتند از:

 • در ۳ تا ۴ روز اول باید از غذاهای آبکی ونرم استفاده کنید و کمترین استفاده از دهان و فک خود را داشته باشید.
 • بعد از هر وعده خوردن یا آشامیدن حتما فضای دهان با سرم های مخصوص شستشو داده شود.
 • طبق تجویز پزشک تا یک هفته بعد از عمل از آنتی بیوتیک ها استفاده کنید.
 • در حالت استراحت سر خود را بالا نگه دارید تا نواحی جراحی شده تا چند روز بعد از عمل که به حالت طبیعی برمی گردند کمترین فشار را به شما تحمیل کنند.
 • تا زمانی که محل جراحی به خوبی درمان نشده سیگار نکشید.
 • بخیه ها ومحل زخم را با زبانتان لمس نکنید.
 • از انجام ورزش‌هایی که ممکن است طی آن به صورتتان ضربه وارد شود؛ نظیر ورزش‌های رزمی تا درمان کامل محل زخم دوری کنید.
 • بهتر است تا یک هفته بعد از عمل، از گِن مخصوص صورت جهت کاهش تورم و فشار بر روی صورت استفاده کنید.

کاندیدای مناسب برای جراحی بوکال فت

بوکال فت (جراحی بوکال فت) برای کسانی که در قسمت تحتانی گونه خود به دلیل چاقی، عوامل ارثی و... دارای چربی اضافی هستند، انجام میشود. به طور کلی کاندیدای انجام بوکال فت (جراحی بوکال فت) باید دارای شرایطی باشند که در ادامه به آنها میپردازیم:

 • بیماری های زمینه‌ای خاص نداشته باشند.
 • میزان حجم چربی داخل دهانی بیش از حد استاندارد باشد.
 • چربی اضافی، زایه گونه و فک آنها را احاطه کرده باشد.
 • حالت کلی صورت گرد باشد.
 • کسانی که لاغر هستند اما تمایل به داشتن چهره‌ای مدلینگ دارند.
 • بازه سنی افراد متقاضی باید بین 20 تا 60 سال باشد.
 • انتظارات آنها از نتیجه عمل منطقی و واقعی باشد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی صورت شامل لیفت صورت، ترانسفر چربی، کاشت ابرو، کاشت مو، بوکال فت، سانترال لب، جراحی بینی، جراحی گوش، لیفت گردن، لیفت غبغب، لیفت میدفیس، لیفت گونه، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی، لیفت ابرو، لیفت شقیقه و لیفت پیشانی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی بدن شامل پیکرتراشی، جراحی سینه و تزریق چربی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به  ژل وبوتاکس شامل پاک کردن تاتو و خالکوبی، لیزر موهای زائد، برداشت خال، میکروبلیدینگ، میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ، هایفوتراپی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس را ارائه می‌دهد.

آواسلامت

سوالات متداول "بوکال فت"

شما عزیزان می‌توانید سوالات متداول مربوط به بوکال فت را در ادامه مطالعه کنید.

جراحی بوکال فت برگشت پذیر است؟

با توجه به آمارهای به دست آمده از انجام این عمل، مقدار مصرف چربی در مدت زمان بعد از عمل می تواند بسیار تاثیر گذار باشد، اما آمار گرفته شده به مقدار بسیار زیادی نشان می دهد، تمامی افرادی که عمل بوکال فت را انجام داده اند رضایت بالایی داشته اند و مقدار برگشت چربی در گونه بسیار پایین بوده است.

عمل بوکال فت و کاهش چربی بوکال با هم تفاوت دارند؟

خیر هیچ تفاوتی ندارن.د فقط در عمل تخلیه، چربی موجود در گونه کاملا خارج می شود و در عمل کاهش چربی فقط بخش کم و مشخصی از چربی برداشته می شود و این کار بیشتر جهت تعادل بخشیدن و کمی تغییر در صورت جهت جوانسازی انجام می گردد و برای هر دو عمل فقط از یک روش استفاده می شود و آن ایجاد برش در بخش داخلی دهان است.

بوکال فت آسیب زا است؟

از آنجا که چربی‌های دهانی بافت نرم محسوب می‌شوند، برداشتن آن‌ها با ناراحتی کمی همراه است. بیشتر بیماران از درد شکایتی ندارند اما در صورت نیاز برای شما دارو‌های ضد درد تجویز می‌شود.

بعد از عمل بوکال فت، ظاهر فرد چه تغییری می‌کند؟

بعد از عمل بوکال فت، تخلیه چربی‌های دهانی صورت متورم شده اما بروز کبودی به ندرت اتفاق می‌افتد. طی 2 تا 3 هفته پس از درمان، تورم کاهش یافته و قسمت زیرین گونه‌ها لاغرتر به نظر می‌رسد.

چه مدت بعد از انجام بوکال فت، می‌توان کار‌های روزمره را انجام داد؟

در بیشتر موارد، بیماران یکی دو روز پس از انجام عمل بوکال فت می‌توانند به کار‌های روزانه خود بپردازند.

در عمل بوکال فت چه اتفاقاتی می‌افتد؟

مراحل بوکال فت به شرح زیر است:

 • بی حسی موضعی در صورت انجام می‌شود. شما هیچ دردی احساس نخواهید کرد، اما در حین عمل بیدار خواهید بود.
 • اگر بیش از یک عمل جراحی انجام داده اید، ممکن است بیهوشی عمومی انجام شود.
 • جراح شما یک برش در داخل گونه شما ایجاد می‌کند. از این برش‌ها برای بیرون آمدن بیشتر چربی به خارج گونه شما استفاده می‌شود.
 • چربی ها را برش داده و از بین می‌برد.
 • زخم را با بخیه (معمولا جذبی) می‌بندند.

بعد از عمل بوکال فت چه کارهایی باید انجام دهیم؟

 • قبل از رفتن به خانه، دهان شویه مخصوصی برای جلوگیری از عفونت به شما داده می‌شود.
 • برای چندین روز باید مایعات بخورید. سپس می‌توانید کم کم از غذا‌های نرم تر استفاده کنید.
 • بعد از جراحی، صورت شما متورم شده و ممکن است کبودی را تجربه کنید.
 • بهبودی کامل معمولاً حدود ۳ هفته طول می‌کشد.
 • در طول دوره نقاهت، دستورالعمل های پزشک خود را برای مراقبت از خود رعایت کنید.
اشتراک‌گذاری:
آواسلامت

ثبت نظر برای "بوکال فت"

شما عزیزان می‌توانید، از طریق فرم زیر نظرات خود را درباره بوکال فت ثبت کنید.
آواسلامت

نظر کاربران درباره "بوکال فت"

شما عزیزان می‌توانید، نظر کابران درباره بوکال فت را در ادامه مطالعه کنید.
زهرا نظری
1400/08/23 20:39

بخیه ها معمولا بعد از چند روز جذب میشن

آواسلامت
1400/08/25 19:04

سلام زهرای عزیز، بخیه‌های جذبی برای داخل بدن هست و رد زیادی باقی می‌گذارند. بخیه‌های غیر جذبی در این جراحی استفاده می‌شود.

رضا حسینی
1400/07/20 18:47

آیا جنسیت در جراحی بوکال فت مهم است؟!

آواسلامت
1400/07/20 18:48

خیر، این جراحی هم برای مردان و هم زنان قابل انجام است.

سمیرا
1400/07/20 18:46

جراحی بوکال فت، تحت پوشش بیمه درمانی انجام میشه؟

آواسلامت
1400/07/20 18:48

خیر، جراحی بوکال فت نوعی جراحی زیباییست و بیمه درمانی آن را پوشش نمی‌دهد.

سیمین رضوی
1400/06/16 21:36

من می‌خوام بوکال فت انجام بدم. می‌خواستم بدونم عمل سختیه؟

آواسلامت
1400/06/22 16:56

سلام دوست عزیز. خیر عمل سختی نیست و اگر نکات قبل و بعد از بوکال فت را رعایت کنید، مشکلی نخواهید داشت.

سارا
1400/06/12 19:35

من بوکال فت رو توی مرکز آواسلامت انجام دادم و از مشاوره‌ای که دادید و نتیجه کار، خیلی راضی‌م

آواسلامت
1400/06/14 12:49

خیلی خوشحالیم که رضایت داشتید.

سپیده
1400/06/11 17:31

من 2 روز قبل بوکال فت انجام دادم، از کی می‌تونم کارهای روزانه رو انجام بدم؟

آواسلامت
1400/06/14 12:49

یکی دو روز پس از انجام عمل بوکال فت می‌توانید به کار‌های روزانه خود بپردازید.

سارا ابراهیمی
1400/06/08 13:20

سلام. من جراحی بوکال فت رو توی مرکز آواسلامت انجام دادم و خیلی راضی هستم. خواستم از زحماتتون تشکر کنم.

آواسلامت
1400/06/08 13:25

هدف مرکز آواسلامت ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان است.

وبلاگ

مطالب مرتبط وبلاگ آواسلامت

شما عزیزان می‌توانید آخرین مطالب مربوط به جراحی و زیبایی را در بخش وبلاگ آواسلامت مطالعه کنید.

تراش استخوان ابرو

تراش استخوان ابرو

گاهی اوقات جراحان پلاستیک، تراش استخوان کاسه چشم و یا تراش استخوان ابرو را نیز همزمان با لیفت ابرو و پیشانی پیشنهاد می دهند. تراش استخوان کاسه چشم در افرادی که گودی چشم دارند و استخوان زیر ابروی آن ها ...

لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت صورت به معنی اصلاح علائم پیری و جوانسازی چهره در افراد است. با استفاده از روش های مختلف می توان افتادگی بافت ها در هر ناحیه از صورت را اصلاح کرد. با هر روشی که این افتادگی ها اصلاح شود لیفت صورت ...

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی که با عنوان لیفت ابرو نیز شناخته می شود،  به بازگرداندن اثرات نیروی جاذبه، تنگ کردن بافت نرم پیشانی و بازگرداندن ظاهر جوان پوست پیشانی، پلک فوقانی و ابروها کمک می کند. روش های مختلفی ...

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال (Temporal Lift) فرایندی است که به منظور بالا بردن دم ابروها و زیباتر کردن حالت آن ها انجام می شود. با این کار می توانید به چشم ها و ابروهای خود فرم ببخشید و جذابیت آن ها را ...

لیفت ابرو

لیفت ابرو

با گذشت زمان عضلات پیشانی در اثر سن و گرانش زمین شروع به ضعیف و شل شدن می کنند و در نتیجه باعث افتادگی ابرو می شوند. این وضعیت، چهره افراد را دائما به صورت خسته و بی حال نشان می دهد. از طرف دیگر،سایه ...

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

لیفت چشم که با نام های لیفت پلک یا بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، روشی برای جوان تر کردن و زیباتر کردن چشم ها است که با استفاده از آن می توانید آثار خستگی و افزایش سن را از چهره خود رفع کنید. این روش ...
فرم تماس

درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت

برای درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت، فرم زیر را تکمیل کنید.
نمونه کار

نمونه کارهای مرکز پزشکی آواسلامت

آخرین نمونه کارهای انجام شده توسط تیم متخصص مرکز پزشکی آواسلامت را در ادامه مشاهده می‌کنید.

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

برای انجام لیفت شقیقه می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دوره ن ...

فیلم لیفت میدفیس

فیلم لیفت میدفیس

با پیشرفت روند پیری، پوست نیز دستخوش تغییراتی می گردد که آثار آن در ناحیه سر و گردن شل شدن و افتادگی پوست به همراه پیدایش چین و چروکهای عمیق و آشکار در سطح پوست می باشد. با انجام لیفتینگ صورت می توان ...

فیلم تراش استخوان ابرو

فیلم تراش استخوان ابرو

هدف از جراحی تراش استخوان ابرو، کانتور استخوان بالای چشم است تا گودی چشم کمتر به نظر برسد. این جراحی اغلب یک روش ترکیبی با لیفت ابرو و پیشانی است و برای کسانی توصیه می شود که در ناحیه پیشانی و اطراف چ ...

سانترال لب و جراحی بینی

سانترال لب و جراحی بینی

بالا رفتن سن از جمله دلایلی به حساب می آید که می تواند فرم لب شما را دچار تغییر کند. دقت داشته باشید که روزبه روز با گذشت زمان این موضوع شدت پیدا می کند و وضعیت وخیم تر می شود. با چنین روندی چهره شما ...

فیلم عمل بوکال فت

فیلم عمل بوکال فت

برای افرادی که  صورت “گرد” یا اضافه وزن دارند، جراحی برداشتن پدهای چربی گونه، یک روش عالی برای خلاص شدن از شر این چربی های ناخواسته صورت است. تخلیه چربی بوکال بهترین روش برای رهایی ا ...

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

برای انجام لیفت گوشه چشم می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دور ...
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved