close
menu

جراحی صورت

0 like 234 view

کاشت ابرو

کاشت ابرو

اغلب کسانی که به دنبال کاشت ابرو طبیعی می‌باشند ابرو های کم پشت و باریکی دارند یا به دلایل متعددی مانند استفاده بیش ار حد از مواد آرایشی مثل مداد ابرو و سایه ابرو و یا سوختن پوست ناحیه‌ای از ابرو ها یا برداشتن غیر اصولی ابرو ها و...، قسمتی  یا کل ابرو های آن‌ها دچار ریزش  یا کم پشتی شده است.

 

آواسلامت ارائه‌دهنده خدمات جراحی صورت، جراحی بدن و ژل وبوتاکس درایران می‌باشد.

 

آخرین مطالب مربوط به جراحی لیفت شقیقه، جراحی پلک (بلفاروپلاستیسانترال لب، بوکال فت، تخلیه غبغب و... را در وبلاگ سایت آوا سلامت مطالعه کنید.

 

کاشت ابرو

در کاشت و پیوند ابرو، فولیکول های مو که شامل مو و قسمت های بسیار جزئی که وظیفه ساخت و رشد مو را دارند از قسمتی از سر که معمولا شامل پشت سر و مابین دو گوش فرد می باشد گرفته می شود و به ناحیه از ابرو که نیاز به کاشت دارد پیوند زده و منتقل می شود. پس از کاشت فولیکول های مو در ناحیه ابرو ، تار های موی کاشته شده تا پایان عمر فرد با همان قوت به رشد خود ادامه می دهند و همچون ابروی خود فرد می توان آن ها را برداشت و یا اصلاح نمود. 4 ویژگی مهم موهای ابرو که در فرآیند کاشت باید مورد توجه ویژه قرار بگیرند:

 • خواب و رویش ابرو در بخش های مختلف ابرو کاملا متفاوت است.
 • موهای ابرو به صورت افقی نسبت به پوست صورت رشد می کنند و مانند موهای سر که نسبت به پوست سر عمودی رشد میکنند نیستند و زاویه بیشتری نسبت به پوست صورت از فولیکول دارند که همین امر سبب این موضوع می شود.
 • برخلاف موهای سر که به صورت دسته ای یعنی 2 تایی 3 تایی و حتی 4 تایی رشد می کنند موهای ابرو تار به تار و تکی رشد میکنند.
 • تفاوت زیادی بین چرخه ی رشد موی سر و موی ابرو از نظر زمانی وجود دارد.

 

به همین دلایل است که پیوند ابرو نیازمند تجربه بسیار بالا و همچنین دقت زیاد متخصصین این حوزه می باشد. افزون بر این ها کاشت ابرو طبیعی باید متناسب باصورت فرد باشد و کاملا طبیعی به نظر برسد. از موارد دیگری که باید به آن دقت نمود تفاوت فطری ابروهای خانم ها و آقایان است که به آن نیز خواهیم پرداخت.

کاشت ابرو طبیعی مناسب چه کسانی مناسب است؟

از دلایل مهمی که افراد به ایمپلنت ابرو روی می‌آورند می‌توان به این موضوع مهم اشاره کرد که داشتن ابرو هایی زیبا و بدون نقص تاثیر چشمگیری بر زیبایی چشم‌ها و حتی کل صورت فرد خواهد داشت و حتی اهمیت آن از پیوند مو نیز بیشتر خواهد بود به این دلیل که صورت و ابروی هر فرد نسبت به موهای آن بیشتر در کانون توجه قرار می‌گیرد. همچنین تناسب ابرو ها با فرم صورت و حتی حالت چشم‌های فرد تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره خواهد داشت بنابراین ریزش موهای ابرو که موجب کم پشتی و کم تر شدن زیبایی ابرو ها و در نتیجه باعث تاثیر منفی روی زیبایی صورت فرد می‌شود. دلایل مختلفی که می‌تواند موجب ریزش  یا از دست دادن بخش یا کل ابروها شود، عبارتند از:

 • برداشتن  یا اصلاح غیر اصولی ابرو ها
 • بیماری‌های مرتبط با تیروئید
 • آلوپسی
 • هاشور، تاتو  و فیبروز ابرو ها
 • سوختگی
 • اختلالات مادر زادی در رشد طبیعی ابرو ها
 • عفونت در ناحیه ابرو
 • کسانی که به صورت ژنتیکی و یا ارثی دچار ریزش ابرو شده و ابرو های آنان رو به کم پشتی می‌برد.
 • و بیماری‌هایی که ممکن است روی ریزش مو و ابرو تاثیر گذار باشند.

 

در صورتی که هر کدام از دلایل ذکر شده شامل حال شما می‌باشد بهترین راهکار برای رسیدن به فرم ابرو های دلخواه خود، کاشت ابرو به صورت کاملا طبیعی می‌باشد. روش‌هایی که اغلب در آرایشگاه‌های زیبایی انجام می‌شود مانند تاتو و یا هاشور و اسامی مانند فیبروز میکرونیدلینگ ابرو و غیره هرگز نتایجی طبیعی و دائمی به دنبال نخواهند داشت. طبیعی بودن نتیجه کار برای تمام مراجعه کنندگان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و همچنین ماندگاری آن که با کاشت ابرو به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید. برای بازدید از نمونه کارهای پیوند ابرو و همچنین نظر افرادی که پیوند ابرو را در کلینیک پوست و مو رز انجام داده‌اند می‌توانید به پیج اینستاگرام یا صفحه توییتر ما سر بزنید. اگر بخواهیم اصولی تر به مبحث کاشت ابرو طبیعی بپردازیم باید با دقت و عمق بیشتری به مباحث ریخت شناسی و فیزیولوژی ابرو ها بپردازیم. از مواردی که در پیوند ابرو ابرو بسیار مهم می‌باشد کاشت متناسب با خواب ابرو می‌باشد چرا که هر بخش ابرو خواب منحصر به فرد خود را دارد.

تفاوت مدل ابروی زنان و مردان

از جمله تفاوت‌هایی که میان ابرو های آقایان و خانم‌ها وجود دارد این است که مردان ابرو های پر تر و حجیم‌تری دارند که خم ابرو در آن‌ها بسیار کمتر از بانوان است. همچنین به این دلیل که همه قسمت‌های ابروی آقایان حجیم‌تر است بنابراین قسمت‌های انتهایی ابرو آنان نیز پرپشت‌تر خواهد بود. حدود ضخامت ابروی مردان یک و نیم سانت و طول ابرو‌ی آنان پنج و نیم سانت است و اغلب نقطه‌ی انتهایی ابروی آنان بالای کناره بیرونی چشم‌ها خواهد بود. نقطه‌ی انتهایی ابرو در خانم‌ها اما کمی عقب‌تر از کناره بیرونی چشم است و دم ابروهای آنان معمولا باریک تر و کم حجم تر از آقایان است. در یک سوم انتهایی ابرو های بانوان خم ابرو و قوس آن ایجاد می‌شود که باعث زیبایی بیشتر ابروی آنان می‌شود. حدود ضخامت ابروی زنان 1.3 سانت است و طول ابروی آنان پنج سانت است و اغلب قسمت میانی ابروی آن‌ها نسبت به دم ابرو پرپشت تر است.

خواب و رویش ابرو

ابرو به سه بخش اصلی سر، تنه و دم تقسیم می‌شود که در هرکدام از آن‌ها خواب ابرو و رشد ابرو ها متفاوت خواهند بود. در تصویر بخش‌های نشان دهنده سر و تنه و دم ابرو مشخص شده‌اند.

 • سر ابرو: سر ابرو درونی‌ترین قسمت ابرو نسبت به صورت است که اندازه آن حدود 5 تا 7 میلی متر خواهد بود. رشد موها در این ناحیه به سمت بالا بوده و از نظر رنگی کمی روشن‌تر از قسمت های دیگر است. اغلب مراجعه کنندگان به پر کردن بیش از حد این ناحیه گرایش ندارند.
 • تنه ابرو: ناحیه میانی ابرو که طول ان به دو و نیم سانتی متر می‌رسد و پرپشت‌ترین و پرحجم‌ترین قسمت ابرو می‌باشد. در بخشی از تنه که به سر ابرو نزدیک‌تر هستند زاویه رشد مو ها به سمت بالا و خارج از صورت است. در ناحیه میانی زاویه رشد ابرو متناسب با برآمدگی استخوان ابرو متغیر خواهد بود. در این بخش موهای قسمت بالا به رو به پایین و موهای قسمت پایین رو به بالا رشد می‌کنند.
 • دم ابرو: از بخشی که ابرو ها از تنه خم شده تا انتها را شامل می‌شود که طول آن به دو سانتی متر می‌رسد که کم تراکم‌ترین ناحیه ابرو بوده و تار های مو در این ناحیه نازک هستند. جهت رشد موهای این ناحیه معمولا افقی خواهد بود و با افزایش سن فرد کم پشت‌تر خواهد شد.

رشد موهای ابرو و زاویه آن

زاویه رشد موی سر و ابرو حدود 45 درجه تفاوت دارند که همین امر سبب می‌شود که موهای ابرو روی پوست بخوابند برخلاف موهای سر که به صورت عمودی نسبت به موی سر رشد می‌کنند به همین دلیل موهایی که برای پیوند ابرو برداشته می‌شود اغلب ار ناحیه پشت گوش فرد گرفته می‌شود که خواب مشابه موهای ابرو داشته باشد و از موارد بسیار مهم که نیازمند تجربه و تخصص بالاست زاویه‌ای است که فولیکول را وارد پوست می‌کنند.‌

تفاوت گرافت های مو

بخش‌های فولیکولی که از ناحیه سر برداشته می‌شوند ممکن است شامل چند تار مو باشند چرا که اغلب فولیکول‌های سر شامل دسته‌های دوتایی سه تایی و حتی چهار تایی مو می‌شود این در حالی است که موهای ابرو به صورت تار به تار و تکی می‌باشند بنابراین باید دقت داشت که اگر هر واحد فولیکولی از یک تار مو بیشتر داشت زیر میکروسکوپ به قسمت‌های تک تار مویی بخش بندی شود.

سیکل رشد متفاوت مو ها

موهای بدن ما پیوسته در حال ریزش است در یک فرد بالغ و سالم روزانه حدود 50 تا 100 تار مو ریزش می‌کند که همه اینها جزئی از یک چرخه است که به چرخه رشد مو معروف می‌باشد که دارای سه مرحله اصلی به نام‌های رشد، استراحت و ریزش می‌باشد. چرخه رشد موهای ابرو و سر تفاوت چشمگیری دارند به این صورت که موهای ابرو بعد از ریزش در فاصله زمانی 4 ماه در مرحله رشد قرار می‌گیرند در حالی که موهای سر در فاصله زمانی 3 تا 7 سال در مرحله رشد قرار می‌گیرند. به همین دلیل است که موهای سر نسبت  به موهای سایر نقاط بدن بیشتر رشد کرده و بلند می‌شوند. این موضوع تنها مشکلی است که فرد بعد از کاشت ابرو با آن مواجه است و باید موهای کاشته شده را در فاصله زمانی کوتاه تری اصلاح نمود.

نکات مهم قبل از کاشت ابرو طبیعی

افرادی که تقاضای کاشت ابرو دارند معمولا دارای ابرو های باریک و کم تراکم بوده و یا اینکه اصلا ابرو ندارند و جای سوختگی یا اسکار روی ناحیه ابرو دارند که درصدد پوشش آن می‌باشند. افرادی که ابرو های باریک یا کم تراکمی دارند ممکن است به علت‌ی مختلفی دچار این عارضه شوند مانند اصلاح بیش از حد و غیر اصولی ابرو  یا بیماری‌هایی که موجب ریزش موهای سر و ابرو می‌شوند مانند تیروئید و غیره  یا دلایل ارثی و ژنتیکی و آلوپسی‌ها، همچنین مصرف برخی داروها و کهولت سن. بیشترین علت مراجعه در بانوان باریک و کم تراکم شدن ابرو ها بر اثر اصلاح مواوم و غیر اصولی ابرو ها می‌باشد . در مردان بیشترین علت تقاضای پیوند ابرو کم پشت شدن انتهای ابرو ها بر اثر کهولت سن می‌باشد.

مدل کاشت ابرو

محل قرارگیری ابرو هایی که جدید کاشته می‌شوند از اهمیت بالایی برخوردار است که این مسئله تاثیر زیادی بر زیبایی صورت فرد خواهد داشت و از آن مهم‌تر اینکه ابرو های کاشته شده باید ظاهری طبیعی برای فرد ایجاد کند. رعایت موارد زیر باعث رسیدن به طرح مطلوب برای کاشت ابرو طبیعی هر فرد می‌شود:

 • نقطه شروع ابرو : نقطه شروع ابرو باید در راستای خطی عمودی از فسمت خارجی پره بینی باشد که این امکان وجود دارد که این اندازه متناسب با فاصله بین ابرو ها تغییر کند تا ابرو بیش از حد نسبت به یکدیگر نزدیک و یا دور نشوند. به طور مثال اگر فاصله بین ابرو ها زیاد باشد باید نقطه شروع ابرو را موازی با فرورفتگی چشم در نظر گرفت.
 • نقطه انتهای ابرو : نقطه‌ی انتهای ابرو باید در راستای خطی باشد که از کناره بیرونی چشم تا قسمت بیرونی پره‌های بینی کشیده شده است باشد. اگر فرد بخواهد ابرو‌های کشیده‌تری داشته باشد بسته به سلیقه او، نقطه انتهایی ابرو نیز پایین‌تر و یا بالاتر می‌رود.
 • خم ابرو : خم ابرو از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر بیش از حد بالا برود در چهره فرد حالت تعجب را ایجاد می‌کند و همچنین بالا و پایین شدن بخش‌های خارجی باعث ایجاد حالت‌های عصبانیت و غم در چهره فرد می‌شود.

هزینه‌ کاشت ابرو طبیعی

در کلینیک فوق تخصصی پوست و مو و زیبایی رز با سابقه کار طولانی 20 ساله و حضور متخصصان برتر در این حوزه که یکی از برترین و بهترین کلینیک کاشت ابرو ایران محسوب می‌شود هزینه کاشت ابرو مابین 4 تا 7 میلیون تومان بسته به میزان کم پشتی ابرو و عوامل دیگر متغیر است.

تفاوت هزینه کاشت ابرو در زنان و مردان

هزینه ناشی از عمل زیبایی کاشت ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از آن‌ها در پایین برای شما نام برده شده است.

 • هزینه کلینیک یا بیمارستان
 • هزینه پزشک که با توجه به پزشک انتخابی شما و میزان شهرت و تجربه او متفاوت است.
 • هزینه تیم پزشکی؛ جراحی پیوند ابرو فقط توسط پزشک متخصص انجام نمی‌شود و تنها قسمتی از آن توسط پزشک متخصص صورت می‌گیرد.
 • تعداد پیوند انجام شده در طی عمل زیبایی کاشت ابرو
 • تحت پوشش بیمه قرار گرفتن

 

معمولا قالب انتخابی ابرو بانوان برای عمل زیبایی کاشت ابرو همان طور که گفته شده است در جلو ضخیم و در انتها نازک است ولی مردان مدل ابروی ضخیم و پر حجم برای عمل پیوند و کاشت ابرو را می‌پسندند. با توجه به نکاتی که گفته شده است می‌توان نتیجه گرفت که به این دلیل که قالب انتخابی ابرو زنان و مردان برای کاشت ابرو با هم متفاوت است و تعداد پیوندهای موی مورد نیاز آن‌ها متناسب با قالب انتخابی آن‌ها فرق می‌کند، هزینه‌های مصرفی آن‌ها برای کاشت یکسان نیست.

افراد مناسب برای کاشت ابرو طبیعی

موارد زیر و افرادی که دارای این موارد هستند می‌توانند کاندید‌های بسیار مناسبی برای کاشت ابرو باشند:

 • اگر ابرو های شما به صورت ارثی ویا ژنتیکی کم تراکم بوده یا اصلا رشد نکرده و فاقد ابرو می‌باشید.
 • چنانچه رضایت کافی از فرم و مدل ابرو های خود ندارید.
 • چنانچه بنا به دلایل مختلف مانند شکستگی، سوختگی، جای بخیه، جای جراحی و … قسمتی  یا همه ابرو های شما از بین رفته با انجام این عمل قصد پوشش ناحیه‌ای که در آن اسکار ایجاد شده را دارید.
 • در صورت ابتلا به بیماری‌هایی که موجب ریزش موی سر و ابرو می‌شوند مانند اختلال در غدد تیروئیدی یا کم کاری و یا پر کاری بیش از حد تیروئید و بیماری‌های دیگری که موجب افزایش ریزش موهای ابرو می‌شوند پس از درمان کامل بیماری خود این امکان را دارید که ابرو های خود را بکارید.
 • خانم‌هایی که به دلیل اصلاح نادرست و غیر اصولی ابرو ها و تکرار مداوم آن ابروهایی کم تراکم و باریک دارند.
 • بانوانی که پس از تاتو و هاشور و یا فیبروز ابروهای خود به دنبال کاشت ابرو برای طبیعی‌تر شدن ظاهر ابرو های خود می‌باشند.

روش‌های کاشت ابرو

پیش از این برای کاشتن ابرو ها از روش کاشت نواری یا کاشت ابرو طبیعی به روش FUT و روش‌هایی مشابه آن استفاده می‌شد که شامل مشکلاتی بود از قبیل:

 • اینکه ابرو حالت به اصطلاح مسواکی پیدا کرده و فرم و حالت ابروی طبیعی را دارا نبودند.
 • در ضمن تار های مویی که کاشته می‌شدند از رشد مطلوبی برخوردار نبودند.
 • زاویه مو های کاشته شده و خواب آن‌ها مناسب نبود.
 • این روش قدیمی به بخیه نیازمند بود و خوریزی و زخم به دنبال داشت.

 

اولین روش کاشت در دنیا همین روش FUT محسوب می‌شود که هنوز هم کاربرد شایع و فراوانی دارد و در بسیاری از مراکز از این روش استفاده می‌شود پس از گذشت مدت زمانی متخصصین به دلیل تهاجمی بودن این روش به دنبال تکنیک جدیدتری بوده و کاشت ابرو به روش FUE که در ایران به آن پیوند ابرو روش FIT می‌گویند را معرفی کردند که در آن واحد‌های فولیکولی مو به جای نوار برداشت شده و کاشت می‌شود. در پیوند ابرو به روش FUT ابتدا نواری از پوست سر برش داده شده و برداشته می‌شود که معمولا از ناحیه پست سر برداشته می‌شود و جای زخم ایجاد شده در این ناحیه را بخیه می‌زنند. اما در روش FIT واحد های فولیکولی مو به صورت تک تک از پوست سر خارج شده و پیوند می‌خورند بنابراین در این روش هیچ اثری از بخیه و جای زخم و اسکار و خونریزی و نکروز نخواهد بود. در مبحث کاشت ابروی طبیعی هر دو این روش‌ها چه به صورت جداگانه و چه به صورت همزمان مفید و اثر بخش خواهند بود اما در ایمپلنت ابرو معمولا از روش FIT استفاده می‌شود و این روش به تنهایی اثر بخشی کافی را دارا می‌باشد. روش‌های جدیدتر مانند SUT و super FUE و micro FIT همگی از زیر مجموعه‌های کاشت ابرو به روش FIT محسوب می‌شوند و تنها تفاوت این است که جراحان و متخصصان در هر کدام از این روش‌ها از ابزار های جدیدتر و کامل‌تری برای برداشت و پیوند مو استفاده می‌کنند.

مراحل کاشت ابرو طبیعی

در ادامه با مراحل کاشت ابرو آشنا خواهید شد:

 • طراحی ابرو ها متناسب با انتخاب و سلیقه فرد: در این بخش از کار، از متقاضی کاشت ابرو درخواست می‌شود که فرم و طرح ابروی دلخواه خود را مطرح کند و ترسیم نماید پس از آن، پزشک جراح طرحی که بیمار ترسیم نموده را تقارن سازی نموده و اشکالات آن را با همفکری یکدیگر رفع می‌نمایند. همچنین می‌توان از طرح‌های آماده که از قبل طراحی شده‌اند نیز استفاده نمود اما معمولا بیمار ترجیح می‌دهد طرح مدنظر خود را مطرح نماید.
 • گرافت مو و استخراج آن: بانک مو در عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی معمولا شامل  موهای پشت گوش و پشت سر می‌شود. موهای پشت سر معمولا چندتایی بوده و کلفت‌تر و پرتراکم‌تر هستند اما موهایی که در نواحی پشت  گوش رشد می‌کنند معمولا نازک‌تر و کوتاه‌تر هستند و دارای فولیکول‌های یک تاری خیلی زیاد تری هستند. اغلب برای بانوان به دلیل ظرافت ابرو ها از موهای نواحی پشت گوش  استفاده می‌شود ولی برای آقایان به دلیل تراکم بیشتر و ضخامت بیشتر موهای ابرو مردان از نواحی پست سر و گوش مو برداشته می‌شود.
 • کاشتن گرافت های مو: پس از مرحله برداشت گرافت‌ها از ناحیه مورد نظر کادر پزشکی گرافت‌ها را زیر میکروسکوپ آماده سازی کرده و در اختیار جراح قرار می‌دهند. پزشک متخصص پیش از انجام کاشت ناحیه ابرو ها را کاملا با بی حسی به صورت موضعی بی حس می‌کند و پس از آن با تیغ بسیار باریکی به قطر کمتر از یک میلی متر سوراخ‌هایی در ناحیه مد نظر ایجاد می‌کند که بسیار ریز بوده و گرافت‌های برداشت شده را درون آن‌ها قرار می‌دهد. مسئله‌ای که پزشک باید در این بخش مورد توجه قرار دهد زاویه ایست که ابرو کاشته می‌شود و همچنین خواب صحیح در جهت رویش ابرو ها که ملزم به تخصص و تجربه کافی جراح می‌باشد تا نتیجه مطلوب به دست آید.

 

در روش FIT برداشتن گرافت کاملا بدون خون ریزی و درد صورت خواهد گرفت و به سرعت بهبود پیدا می‌کند به این دلیل که زخم‌های ایجاد شده بسیار کوچک هستند و فرد هیچ‌گونه دردی به دلیل تزریق بی حسی در آن ناحیه احساس نخواهد کرد.

ترمیم یا کاشت ابرو

تمامی روش ها و مواردی که تا اینجا مطرح شد برای کاشت ابرو با موی طبیعی خود فرد بود به طوری که ابروی کاشت شده مانند ابروی طبیعی خود فرد رشد می‌کند و نیاز به اصلاح دارد ولی کاشت ابرو برای برخی افراد که دارای شرایظ خاصی مانند بیماری‌های طاسی یا آلوپسی در ابعاد وسیع در بدن خود هستند امکان پذیر نخواهد بود یا برخی از افرادی که بانک موی مناسبی ندارند و دارای بانک موی بسیار ضعیفی می‌باشند. در چنین شرایطی قطعا امکان کاشت مو  یا کاشت ابروی طبیعی وجود نخواهد داشت اما به تازگی شیوه‌های جدید ترمیم مو با استفاده موهای مصنوعی ابداع و مورد استفاده قرار می‌گیرد. نتیجه این عمل‌ها با موهای مصنوعی می‌تواند خیلی به کاشت مو و یا ابرو طبیعی نزدیک باشد اما احتمال این خطر نیز وجود دارد که بدن فرد این موهای مصنوعی را به عنوان جسم خارجی شناخته و آن‌ها را پس بزند که این امر می‌تواند باعث از دست رفتن دائمی ابرو ها و ایجاد جای زخم در ناحیه ابرو شود. بنابراین توصیه ما به این افراد که امکان کاشت ابرو ندارند این است که از روش‌های آرایشگاهی مانند تاتو ابرو و یا هاشور و میکروپیگمنتیشن ابرو استفاده کنند.

عوارض کاشت ابرو

از جمله مواردی که می‌توان به عنوان عوارض کاشت ابرو نام برد : عدم رعایت اصولی خواب مو های ابرو که می‌تواند خود موجب عدم تقارت ابرو ها شده  یا رشد نامناسب گرافت‌های موی کاشته شده، از موارد دیگر که بر اثر کاشت در مراکز نا معتبر و کاشت توسط افراد فاقد تخصص کافی صورت می‌گیرد می‌توان به ایجاد جای زخم در ناحیه ابرو و ایجاد نکروز در ناحیه کاشت و ورم و کبودی اشاره نمود.

قبل از کاشت ابرو

یکی از دیگر عناوین مهم قبل از هر عمل زیبایی و درمانی آمادگی‌های مورد نیاز برای این عمل است. این موضوع تا حدودی در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو نیز صادق است زیرا مانند هر عمل زیبایی دیگری شما باید بدانید که در آینده چه چیزی را پیش رو دارید. مهم‌ترین موضوعی که در رابطه با آمادگی‌های قبل از عمل زیبایی کاشت ابرو وجود دارد این است که بدانید چه اهدافی را دنبال خواهید کرد، دانستن اطلاعات کافی برای عمل کاشت ابرو باعث خواهد شد تا تمامی عوارض و مشکلات به حداقل برسد و بتوانید با آمادگی کافی به پیشواز عمل زیبایی کاشت ابرو بروید. مهم‌ترین گام در این مرحله این است که شما باید با پزشک خود مشورت کنید و در طی یک جلسه‌ی مشاوره‌ای تمامی سوالات خود را مطرح نمایید. سوالاتی که قبل از عمل پیوند ابرو مطرح می‌شود معمولا در حوزه‌های تخصصی نبوده و بیشتر برای آگاهی در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو و نتایج آن است. بیمار و پزشک در طی این جلسه ارزیابی‌های پزشکی، معاینات و آزمایش‌ها و مدارک علمی پزشک متخصص را مورد بررسی قرار خواهند داد تا به دنبال آن بهترین نتایج ممکن رخ دهد.  بیش از همه باید به انتخاب متخصص ماهر و با تجربه تاکید کرد چرا که کاشت طبیعی ابرو بسیار به تجربه متخصص بر می‌گردد تا بتواند ابرو ها را مانند یک طراح با شکل مناسب و به صورت یک دست و متراکم کاشت بزند.

مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت ابرو

از آنجا که عمل زیبایی کاشت ابرو روشی غیر تهاجمی است – به طور کلی فقط به بیهوشی موضعی احتیاج دارد – شما قادر خواهید بود خود به خانه برگردید و طی یک یا دو روز به فعالیت‌های عادی خود باز گردید. پزشکان هشدار می‌دهند که برخی از کبودی ها طبیعی است و در مورد لمس ابروها حداقل 24 ساعت پس از کاشت ابرو احتیاط می‌کنند. علاوه بر این، به شما گفته می‌شود که ابروهای خود را خیس نکنید و ممکن است از شما خواسته شود که استفاده از آرایش را برای چند روز محدود کنید. اگر چه در مقایسه با روش‌های کاشت موی عمیق‌تر، بهبودی بسیار سریع است، اما تقریباً چهار ماه برای رشد موهای ابرو زمان لازم است که رشد حداکثری آن در زمان تقریباً یک سال به اوج خود می‌رسد. دلیل این است که رشته‌های مو که در ابروهای جدید شما قرار دارند، به منظور ترغیب رشد جدید از طریق فولیکول‌های مو پیوند شده، از بین می‌روند. نواحی که ابرو کاشت می‌شود نیازی به پانسمان ندارند ولی بانک مو و قسمتی که از آن مو برداشت شده است باید حداقل تا دو روز پانسمان باشند. پس از عمل مایعی در اختیار بیمار قرار خواهند داد که باید هر دو الی سه ساعت یکبار فرد آن مایع مخصوص را روی نواحی که کاشت ابرو انجام داده است اسپری نماید. ازجمله عوارض موقتی و کاملا طبیعی کاشت ابرو ورم بعد از کاشت و ایجاد کبودی در ناحیه است که کاشت ابرو صورت گرفته است.امکان آرایش ابرو ها بلافاصله بعد از کاشت میسر نمی‌باشد بلکه شما می‌توانید پس از گذشت دور روز از کاشت خود اقدام به آرایش ابرو های خود کنید. پس از طی شدن دو روزی که سر پانسمان می‌باشد می توانید پانسمان سر خورد را باز کرده و سر خود را بشویید. این نکته حائز اهمیت است که حدودا تمامی ابرو هایی که طی عمل جراحی کاشت ابرو کاشته شده‌اند پس از مدتی می‌ریزند که در فرآیند کاشت ابرو کاملا طبیعی می‌باشد و اصلا جای نگرانی نیست چرا که ابرو حدود سه الی چهار ماه بعد دوباره رشد خود را از سر گرفته و نهایتا تا شش ماه پس از عمل کاشت ابرو می‌توانید شاهد ابروهای زیبا و پرپشت خود باشید.

دوران بهبودی کاشت ابرو در زنان

در برخی موارد ممکن است دوران نقاهت و بهبودی با کبودی و تورم همراه باشد اما جای نگرانی نیست چون این تورم و کبودی بعد از عمل زیبایی کاشت ابروی طبیعی موقتی است و فقط تا مدتی کوتاه ادامه دارد. اما شما می‌توانید با انجام مراقبت‌هایی بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو زمان بهبودی کبودی و تورم را کاهش دهید. برخی از نکاتی که که می‌توانید بعد از انجام جراحی کاشت ابرو رعایت کنید را در پایین برای شما گفته شده است. از کمپرس آب سرد برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید؛ اما دقت کنید که نباید کمپرس سرد یا یخ را بیشتر از 20 دقیقه در هر بار مصرف در ناحیه مورد نظر قرار دهید. از پزشک متخصص کاشت ابروی خود بخواهید که برای تسریع بهبودی تورم، داروی ضد تورم تجویز کند در غیر این صورت بدون تجویز پزشک بعد از انجام این عمل هیچ دارویی مصرف نکنید. معمولا زمان نقاهت بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو ممکن است تا 4 ماه طول بکشد تا شما بتوانید مقداری از نتیجه دلخواه خود را از انجام پیوند طبیعی ابرو مشاهده کنید. ولی رشد کامل و موفق مو های پیوند زده ممکن است تا یک سال طول بکشد به همین دلیل شما بعد از یکسال می‌توانید نتیجه کامل عمل زیبایی کاشت ابرو را ببینید و از آن لذت ببرید.

فرم دهی و زیبایی با کاشت ابرو زنان

ابرو تاثیر زیادی بر زیبایی چهره دارد به همین دلیل در صورتی که بخواهید پیوند طبیعی ابرو را انجام دهید پزشک متخصص کاشت ابرو قبل از انجام عمل زیبایی پیوند ابرو یک جلسه مشاوره‌ای برای شما می‌گذارد. در طی جلسه مشاوره پزشک متخصص پیوند ابرو، با توجه به حالت صورت شما مدل‌های ابروی مناسب برای صورت شما را پیشنهاد می‌دهد تا بتوانید مدل دلخواه خود را برای عمل زیبایی کاشت ابرو انتخاب کنید. در طی بررسی‌های انجام شده بر بانوانی که عمل کاشت ابرو انجام داده‌اند مشخص شده است که مدل انتخابی آن‌ها برای عمل زیبایی کاشت ابرو معمولا یکسان و شبیه به هم است. فرم ابرو ی دلخواه آن‌ها برای انجام عمل زیبایی پیوند ابرو معمولا در تاج پهن و در انتها نازک است. پس از انتخاب شدن مدل ابرو پزشک متخصص کاشت ابروی طبیعی، قالب ابروی انتخابی را در ناحیه ابرو می‌کشد تا طبق قالب انتخابی ابرو عمل را انجام دهد، در صورتی که پزشک با تجربه و متخصص کاشت ابروی طبیعی را برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو انتخاب نکرده باشید حتی اگر پزشک انتخابی شما بتواند طبق قالب دلخواه ابرو ی شما پیش رود ولی نتواند در جهت‌های مناسب ایمپلنت ابرو را انجام دهد، کاشت ابروی طبیعی شما نتیجه خوبی نخواهد داشت. در این حالت بعد از اینکه موهای پیوند زده رشد کند به این دلیل که در جهت مناسب رشد نکردند نتیجه عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی و متناسب با فرم ابروی مورد نظر شما نخواهد بود.

هزینه کاشت ابرو طبیعی

از جمله موضوعات مهمی که برای بسیاری از افراد در پیوند ابرو وجود دارد مربوط به هزینه کاشت ابرو است. اگر تحقیق کمی در ارتباط با این موضوع کرده باشید متوجه تفاوت قیمت‌ها از کلینیکی به کلینیک دیگر شده و همین موضوع باعث سردرگمی شما در انتخاب مکان و پزشک مناسب می‌شود. قیمت‌هایی که در کلینیک‌های مختلف ارائه می‌شوند تحت تاثیر معیارهای متفاوتی هستند. از جمله این معیارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعرفه‌ کلینیک‌ها، مهم‌ترین موضوع در تعیین هزینه پیوند ابرو است. این تعرفه ها با توجه به کیفیت مواد مورد استفاده و استانداردهای رعایت شده در کلینیک نظیر کیفیت مواد بی‌حسی استفاده شده و یا تجهیزات به کار رفته می‌تواند فرق کند.
 • دستمزد پزشک متخصص، با توجه به تبحر و تخصصی که دارد عامل مهمی در تعیین هزینه کاشت ابرو طبیعی است.
 • تکنیک کاشت ابرو، از دیگر نکاتی است که تا حد بسیار زیادی قیمت‌های کاشت ابرو را تغییر می‌دهد. معمولا متدهای به روزتر و پیشرفته‌تر در مقایسه با روش‌های قدیمی‌تر تعرفه‌های بیشتری دارند.
 • تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت، مستقیما بر قیمت کاشت ابرو تاثیر می‌گذارد. به این صورت که هر چه کاندید پیوند ابرو به تعداد گرافت‌های بیشتری برای دستیابی به فرم ابرو ایده‌آل خود نیاز داشته باشد هزینه‌های مربوطه نیز بیشتر می‌شوند.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی صورت شامل لیفت صورت، ترانسفر چربی، کاشت ابرو، کاشت مو، بوکال فت، سانترال لب، جراحی بینی، جراحی گوش، لیفت گردن، لیفت غبغب، لیفت میدفیس، لیفت گونه، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی، لیفت ابرو، لیفت شقیقه و لیفت پیشانی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به جراحی بدن شامل پیکرتراشی، جراحی سینه و تزریق چربی را ارائه می‌دهد.

 

آوا سلامت خدمات مربوط به  ژل وبوتاکس شامل پاک کردن تاتو و خالکوبی، لیزر موهای زائد، برداشت خال، میکروبلیدینگ، میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ، هایفوتراپی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس را ارائه می‌دهد.

اشتراک‌گذاری:
آواسلامت

ثبت نظر برای "کاشت ابرو"

شما عزیزان می‌توانید، از طریق فرم زیر نظرات خود را درباره کاشت ابرو ثبت کنید.
وبلاگ

مطالب مرتبط وبلاگ آواسلامت

شما عزیزان می‌توانید آخرین مطالب مربوط به جراحی و زیبایی را در بخش وبلاگ آواسلامت مطالعه کنید.

تراش استخوان ابرو

تراش استخوان ابرو

گاهی اوقات جراحان پلاستیک، تراش استخوان کاسه چشم و یا تراش استخوان ابرو را نیز همزمان با لیفت ابرو و پیشانی پیشنهاد می دهند. تراش استخوان کاسه چشم در افرادی که گودی چشم دارند و استخوان زیر ابروی آن ها ...

لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت صورت به معنی اصلاح علائم پیری و جوانسازی چهره در افراد است. با استفاده از روش های مختلف می توان افتادگی بافت ها در هر ناحیه از صورت را اصلاح کرد. با هر روشی که این افتادگی ها اصلاح شود لیفت صورت ...

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی که با عنوان لیفت ابرو نیز شناخته می شود،  به بازگرداندن اثرات نیروی جاذبه، تنگ کردن بافت نرم پیشانی و بازگرداندن ظاهر جوان پوست پیشانی، پلک فوقانی و ابروها کمک می کند. روش های مختلفی ...

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال (Temporal Lift) فرایندی است که به منظور بالا بردن دم ابروها و زیباتر کردن حالت آن ها انجام می شود. با این کار می توانید به چشم ها و ابروهای خود فرم ببخشید و جذابیت آن ها را ...

لیفت ابرو

لیفت ابرو

با گذشت زمان عضلات پیشانی در اثر سن و گرانش زمین شروع به ضعیف و شل شدن می کنند و در نتیجه باعث افتادگی ابرو می شوند. این وضعیت، چهره افراد را دائما به صورت خسته و بی حال نشان می دهد. از طرف دیگر،سایه ...

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

لیفت چشم که با نام های لیفت پلک یا بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، روشی برای جوان تر کردن و زیباتر کردن چشم ها است که با استفاده از آن می توانید آثار خستگی و افزایش سن را از چهره خود رفع کنید. این روش ...
فرم تماس

درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت

برای درخواست مشاوره از مرکز پزشکی آواسلامت، فرم زیر را تکمیل کنید.
نمونه کار

نمونه کارهای مرکز پزشکی آواسلامت

آخرین نمونه کارهای انجام شده توسط تیم متخصص مرکز پزشکی آواسلامت را در ادامه مشاهده می‌کنید.

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

فیلم لیفت شقیقه و گوشه چشم

برای انجام لیفت شقیقه می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دوره ن ...

فیلم لیفت میدفیس

فیلم لیفت میدفیس

با پیشرفت روند پیری، پوست نیز دستخوش تغییراتی می گردد که آثار آن در ناحیه سر و گردن شل شدن و افتادگی پوست به همراه پیدایش چین و چروکهای عمیق و آشکار در سطح پوست می باشد. با انجام لیفتینگ صورت می توان ...

فیلم تراش استخوان ابرو

فیلم تراش استخوان ابرو

هدف از جراحی تراش استخوان ابرو، کانتور استخوان بالای چشم است تا گودی چشم کمتر به نظر برسد. این جراحی اغلب یک روش ترکیبی با لیفت ابرو و پیشانی است و برای کسانی توصیه می شود که در ناحیه پیشانی و اطراف چ ...

سانترال لب و جراحی بینی

سانترال لب و جراحی بینی

بالا رفتن سن از جمله دلایلی به حساب می آید که می تواند فرم لب شما را دچار تغییر کند. دقت داشته باشید که روزبه روز با گذشت زمان این موضوع شدت پیدا می کند و وضعیت وخیم تر می شود. با چنین روندی چهره شما ...

فیلم عمل بوکال فت

فیلم عمل بوکال فت

برای افرادی که  صورت “گرد” یا اضافه وزن دارند، جراحی برداشتن پدهای چربی گونه، یک روش عالی برای خلاص شدن از شر این چربی های ناخواسته صورت است. تخلیه چربی بوکال بهترین روش برای رهایی ا ...

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

جای اسکار بعد از لیفت شقیقه

برای انجام لیفت گوشه چشم می توان از روش های جراحی یا بدون جراحی استفاده کرد. این روش ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت بخشی را برای شما ایجاد می کنند. روش های بدون جراحی عمدتا نیازی به دور ...
© 2020 Diaako Co. All Right Reserved